20
1 2 3 4 5 6 7 

Групна изложба „Анти-индустријал“ во галеријата „Акантус“

пред еден час - Култура

На 24 ноември ќе биде отворена 10-дневната изложба „Анти- индустријал”. Уметничката галерија Акантус покани дизајнери да изложат производи кои се настанати со голема љубов и ентузијазам како идеја за економска и социјална реформа.

Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на вашите омилени хулахопки

пред еден час - Мода

Од денеска започнува најдобрата акција во градот – Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%, со почетна цена од 89 денари.

Селена Гомез драстично го смени изледот

пред 2 часа - Мода

Популарната поп ѕвезда Селена Гомез го украде вниманието на црвениот килим на вчерашното доделување на American Music Awards со својот изглед.

BLACK WEEK во „Божиновски часовници и накит“ – неделата на попусти почнува денеска

пред 4 часа - Мода

Во духот на кампањата „Победи го времето, живеј го моментот“, Божиновски часовници и накит реши да се обиде да излезе од...

Вамп издание на Џенифер Гарнер во кадифен фустан на Џоана Ортиз

пред 4 часа - Мода

Холивудската актерка Џенифер Гарнер обично бира сигурни стајлинзи, гламурозни, но не нападни и често веќе видени комбинации,...

Вамп издание на Џенифер Гарнер во кадифен фустан на Џоана Ортиз

пред 4 часа - Без катеторија

Холивудската актерка Џенифер Гарнер обично бира сигурни стајлинзи, гламурозни, но не нападни и често веќе видени комбинации,...

Поглед на колекцијата на долна облека од Victoria’s Secret x Balmain соработката

пред 5 часа - Мода

Во пресрет на овогодишната ревија на популарниот бренд за долна облека „Викторија сикрет“ во Шангај, откриени се неколку парчиња од Victoria’s Secret x Balmain соработката.

Денеска почнува интернационалниот детски фестивал на театар на сенки „Сонот на облачето“

пред 5 часа - Култура

Ноември е месец на фестивали, меѓу кои се вбројува и Интернационалниот детски фестивал на театар на сенки „Сонот на облачето” кој ќе се одржи од 20-ти до 22-ри ноември во просториите на Младинскиот културен центар.

Денес почнува интернационалниот детски фестивал театар на сенки „Сонот на облачето“

пред 5 часа - Култура

Ноември е месец на фестивали, меѓу кои се вбројува и Интернационалниот детски фестивал на театар на сенки „Сонот на облачето” кој ќе се одржи од 20-ти до 22-ри ноември во просториите на Младинскиот културен центар.

Почина дизајнерот Азедин Алаја

пред еден ден - Мода

Во Париз на 77-годишна возраст почина еден од најзначајните модни дизајнери на денешницата Азедин Алаја, објави утринава францискиот весник Le Point.

25 идеи за капут со кој ќе се греете зимава

пред 2 дена - Мода

Класично и беж, елегантно и црно со припиен крој, волуменозно и сиво, ова се некои од базичните форми на зимски капут кои вообичаено ги бираме за да се стоплиме кога е студено.

Козметиката на Викторија Бекам за Estée Lauder за првпат во Македонија

пред 3 дена - Мода

Во Македонија за прв пат пристигна козметичката линија на Викторија Бекам направена во соработка со козметичкиот гигант Estée Lauder.

Седум светкави идеи од „Манго“ за party изглед

пред 3 дена - Без катеторија

Модните парчиња со светкави пулејки и со металик ефект често ги поврзуваме со новогодишни забави и свечен стајлинг, шпанскиот бренд „Манго“ во својата акуелна колекција нуди збир на креации токму за вакви пригоди.

Забавна празнична колекција на „Зара“ за најмладите

пред 3 дена - Мода

Предновогодишната атмосфера модниот бренд „Зара“ ја разубавува со нов каталог со свечени зимски креации за најмладите. Светкави...

Прослава за 145 години постоење на S.T. Dupont во Француската резиденција во Скопје

пред 3 дена - Мода

Францускиот бренд за луксузни производи S.T. Dupont го прослави 145-от роденден и ги промовираше новите луксузни колекции на настанот кој се одржа во Резиденцијата на францускиот амбасадор во Скопје.

1 2 3 4 5 6 7