20
1 2 3 4 5 6 7 

Манекенот Павле Николовски заштитно лице на интернационален козметички бренд

пред еден ден - Мода

Според најновите модни истражувања се потврдува фактот дека мажите во многу повеќе се негуваат и купуваат козметички препарати во последно време.

Спектакуларно враќање на супермоделите на ревија на „Версаче“

пред еден ден - Мода

Наоми Кембел, Клаудија Шифер, Синди Крафорд, Карла Бруни и Хелена Кристенсен, оригиналните супермодели од 90-тите, ја затворија ревијата на модната куќа „Версаче“ за колекцијата пролет-лето 2018 облечени во златни фустани.

Александра Атанасовска (MORPHO): Современа трансформација на филигранската пеперутка

пред 3 дена - Мода

Нежната, полетна и магична појава  на сината „морфо“ пеперутка, која важи за една од најубавите креации на природата, многу...

Александра Атанасовска (MORPHO): Современа трансформација на филигранската пеперутка

пред 3 дена - Мода

Нежната, полетна и магична појава  на сината „морфо“ пеперутка, која важи за една од најубавите креации на природата, многу...

Поп-ап продавница на „Румор“ од денеска во галеријата „Акантус”

пред 3 дена - Мода

Септемвриска привремена продавница на модниот бренд „Румор“ од Охрид ќе биде отворена денеска во 18 часот во скопската галерија „Акантус”.

Повеќеслојни комбинации на трендовите уловени на улиците на Лондон

пред 3 дена - Мода

Голема раскрсница каде што се среќаваат различни модни идеи, стилови, артистички стајлинзи, иновативни комбинации и смели кроеви.

Наоми Кембел изведува песна од Wham! во кампања на H&M снимена во Токио

пред 3 дена - Мода

Супермоделот Наоми Кембел изведува песна од Wham! во новата новата кампања на H&M снимена во Токио. Приказната во видеото,...

Капетановата капа која одговара на сечија глава

пред 3 дена - Мода

Црниот качкет инспириран од капата на бродските капетани е едно од најносените модни додатоци меѓу трендсетерките на Instagram и Pintrest.

Нова есенска родео приказна од Zara TRF

пред 3 дена - Мода

Инспириранo од американската традиција, Тексас и родеото, шпанскиот бренд „Зара“, под својата линија TRF го претставува новиот едиторијал наречен Go Rodeo.

Главните есенски трендови во новата кампања на Pull&Bear

пред 3 дена - Мода

Под мотото Today is Tomorrow (денеска е утре) популарниот high street бренд Pull&Bear ја претставува новата есенска линија.

Нов инспиративен моден максимализам од Алесандро Микеле за Gucci

пред 3 дена - Мода

Откако неговите идеи до деаљ од претходните колекции ја преплавија секојдневната и високата мода, не зачудува фактот дека со нетрпение модниот свет ја очекува новата колекција на Алесандро Микеле за Gucci.

Нов инспиративен моден максимализмам од Алесандро Микеле за Gucci

пред 4 дена - Мода

Откако неговите идеи до деаљ од претходните колекции ја преплавија секојдневната и високата мода, не зачудува фактот дека со нетрпение модниот свет ја очекува новата колекција на Алесандро Микеле за Gucci.

Фотографирање пред „огледалата“ на Bella во Skopje City Mall

пред 4 дена - Мода

Во рамки на новата есенска кампања под мотото „Погледни ја твојата убавина“ македонскиот моден  бренд Bella ги поттикнува дамите да издвојат малку време помеѓу дневните обврски и да ја прослават сопствената убавина.

Фотографирање пред „огледалото“ на Bella во Skopje City Mall

пред 4 дена - Мода

Во рамки на новата есенска кампања под мотото „Погледни ја твојата убавина“ македонскиот моден  бренд Bella ги поттикнува дамите да издвојат малку време помеѓу дневните обврски и да ја прослават сопствената убавина.

Новата серија „Фамилијата Марковски“ од 23 септември на „Канал 5“

пред 4 дена - Сцена

Новата серија „Фамилијата Марковски“ чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, од 23 септември (сабота) во 19.

1 2 3 4 5 6 7