20
1 2 3 4 5 6 7 
Специјално за лакоми  Диета со чоколадо

Специјално за лакоми! Диета со чоколадо:)

пред еден месец - Живот

Директно не е за верување, но со оваа диета може за кратко време да дојдете до многу добри резултати. Само за 7 дена со чоколадната диета ќе намалите 6 килограми.

Мистеријата е решена  Еве што е постаро помеѓу јајцето и кокошката

Мистеријата е решена! Еве што е постаро помеѓу јајцето и кокошката

пред еден месец - Живот

Научниците откриле дека кокошката е дојдена пред јајцето. Причинат за тоа е протеинот кој ја создава лушпата од јајцето....

Дознајте сами и веднаш дали вашето срце функционира правилно

Дознајте сами и веднаш дали вашето срце функционира правилно

пред еден месец - Живот

Научниците откриле еден лесен начин преку кој може да дознаете дали вашето срце функционира правилно. Методот се состои во допир со врвот на прстите на нозете.

Болките во грбот ќе исчезнат за 1 минута

Болките во грбот ќе исчезнат за 1 минута

пред еден месец - Забава

Болките во грбот ќе исчезнат за 1 минута

Секоја чест  Граѓаните во Бразил ги врзаа корумпираните политичари за бандери

Секоја чест! Граѓаните во Бразил ги врзаа корумпираните политичари за бандери

пред еден месец - Живот

На светските новински портали се појавија фотографии кои ни доаѓаат од Бразил. На нив се гледа како политичари се врзани за локалните бандери.

Една прекрасна слика за денешниот ден  Другарот Тито пред гробот на Гоце Делчев

Една прекрасна слика за денешниот ден: Другарот Тито пред гробот на Гоце Делчев

пред еден месец - Живот

Една прекрасна слика за денешниот ден, другарот Тито пред гробот на Гоце Делчев. Фотогрфијата е снимена во 1975 година.

Јапонка потроши 10 милиони за да личи куклата Барби

Јапонка потроши 10 милиони за да личи куклата Барби

пред еден месец - Забава

Ванила Чаму е европскиот прекар на една млада Јапонка, која со помош на 30 пластични операции се преобрази во куклата Барби, пренесува Блиц.

Хулиган излезе од кола за да истепа еден старец  Тоа што се случи потоа е неверојатно

Хулиган излезе од кола за да истепа еден старец. Тоа што се случи потоа е неверојатно!

пред еден месец - Забава

Хулиган излезе од кола за да истепа еден старец. Тоа што се случи потоа е неверојатно! (Видео)

Научници открија лек против белеење на косата и бојата на кожата

Научници открија лек против белеење на косата и бојата на кожата

пред еден месец - Живот

Дефинитивно ова е лоша вест за производителите на бои за коса. Научниците објавија дека откриле начин да се дојде до обновувањето на природната боја на коса.

Жените даваат точно 3 шанси на мажите во кревет

Жените даваат точно 3 шанси на мажите во кревет

пред еден месец - Живот

Првите три интимни средби им ги даваат на жените сите потребни информации, со која ќе одлучат дали ќе продолжат или не со потенцијалниот партнер.

Виц на неделата  Кога и мртвите гласаат на избори

Виц на неделата: Кога и мртвите гласаат на избори

пред еден месец - Живот

На избирачко место доаѓа средновечен човек да гласа. Како што е редот дава документ за идентификација зема ливче, гласа, го става во кутија.

ПИСМОTO НА ЕДНА ПЛАВУША ДО НЕЈЗИНИОТ СИН  Ти го пишувам ова писмо

ПИСМОTO НА ЕДНА ПЛАВУША ДО НЕЈЗИНИОТ СИН: Ти го пишувам ова писмо …

пред еден месец - Живот

Драги сине, Ти го пишувам ова писмо за да знајш дека мислиме на тебе. Ако го добиш ова писмо, значи дека ти стигнало. Ако не го добиш, кажи ми да знам, повторно да ти испратам.

Кучо Дудуш  Еве што точно се случи со тепачката со Елвис Бајрам

Кучо Дудуш: Еве што точно се случи со тепачката со Елвис Бајрам

пред еден месец - Живот

Пратеникот од редовите на СДСМ, Кучо Дудуш, во изјава за Либертас вели дека тепачката како што му пренеле ја предизвикале Елвис Бајрам и неговте бодигарди.

Од свински кожинки до гумени бонбони  Погледнете како се добива желатинот

Од свински кожинки до гумени бонбони: Погледнете како се добива желатинот

пред еден месец - Забава

Желатинот е состојка која што се содржи во гумените бонбони. На видеоснимката можете да го видите обратниот процес на правење желатин, каде преку живите животни на фарма, т.

Мрежата на мобилниот ви е слаба  Само напишете ги овие бројки

Мрежата на мобилниот ви е слаба? Само напишете ги овие бројки!

пред еден месец - Живот

Додека сте во град се е ок, но кога ќе отидете во природа, на плажа, додека патувате, мрежата на мобилниот ви е се послаба и послаба, баш кога ќе пробате да проверите Фејсбук, одма паѓаат цртичките од мрежата.

1 2 3 4 5 6 7