20
1 2 3 4 5 6 7 
Триумфалната капија во првите сто дена не го доби бројчаникот што го вети Заев

Триумфалната капија во првите сто дена не го доби бројчаникот што го вети Заев

пред 3 месеци - Македонија

Триумфалната капија во Скопје во првите сто дена од новата Влада не го доби бројчаникот кој требаше да се врти и да покажува колку од украдените пари се вратиле во Буџетот и кај граѓаните.

Маж загинал откако паднал од мост од возбуда затоа што неговата девојка прифатила да се омажи за него

Маж загинал откако паднал од мост од возбуда затоа што неговата девојка прифатила да се омажи за него

пред 3 месеци - Забава

Маж загинал откако паднал од мост од возбуда затоа што неговата девојка ја прифатила неговата понуда за брак, пренесува Индепендент.

Фенербахче крои планови за Елмас Ван Перси ќе биде жртвеното јагне во случајот со Македонецот

Фенербахче крои планови за Елмас, Ван Перси ќе биде „жртвеното јагне“ во случајот со Македонецот?

пред 3 месеци - Спорт

Медиумите на Турција најавуваат дека турскиот гигант има решение за да не чека до јануари за нашиот фудбалер. Фенербахче...

Исекотини на лицето на Едерсон кои сведочат дека потегот на Мане беше за затвор

Исекотини на лицето на Едерсон кои сведочат дека потегот на Мане беше за затвор

пред 3 месеци - Спорт

Бразилскиот голман од редовите на Манчестер Сити се здоби со исекотини на лицето по невнимателниот потег на Сенегалецот....

СДСМ Заради криминалните апетити на Тодоров и Груевски здравството тонеше во долгови

СДСМ: Заради криминалните апетити на Тодоров и Груевски, здравството тонеше во долгови

пред 3 месеци - Македонија

Лицемерна и лажна е загриженоста на ВМРО-ДПМНЕ за состојбата во здравството, бидејќи сите ги чувствуваат последиците од катастрофалните штети што ВМРО-ДПМНЕ ги направи во здравствениот систем.

Уапсено момче кое намерно предизвикало пожар во Габар

Уапсено момче кое намерно предизвикало пожар во Габар

пред 3 месеци - Македонија

Дваесет и деветгодишно момче е уапсено затоа што намерно предизвикало пожар во село Габар, Крива Паланка. Според информациите на МВР, вчера во 14.

ВМРО ДПМНЕ Неодговорната влада на Заев ги задолжи граѓаните за 350 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Неодговорната влада на Заев ги задолжи граѓаните за 350 милиони евра

пред 3 месеци - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со 35 милиони денари инсталира ангографи во болниците низ Македонија со што постави високи европски стандарди на кардиолошката мрежа.

Пукање во Батинци едно лице рането

Пукање во Батинци, едно лице рането

пред 3 месеци - Македонија

Едно лице е рането во пукање што се случило вчера пред угостителски објект во село Батинци, Скопско. Од МВР информираат дека полицијата трага по напаѓачите.

ВМРО ДПМНЕ Борче Георгиевски лаже како Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Борче Георгиевски лаже како Зоран Заев

пред 3 месеци - Македонија

Колку е важна Гази Баба на СДС покажува што првата мерка на новата влада беше кратење на средствата за градба на новиот старечки дом во Маџари, средствата на новото ОУ „Крсте Петков Мисирков“, и новата градинка во Стајковци.

Единаесет странски државјанки приведени во угостителски објект на автопатот Тетово Гостивар

Единаесет странски државјанки приведени во угостителски објект на автопатот Тетово-Гостивар

пред 3 месеци - Македонија

Единаесет странски државјанки биле приведени во угостителски објект лоциран на автопатот Тетово-Гостивар. Според информациите на МВР, тие биле ангажирани како танчерки и нелегално престојувале во Македонија.

ВМРО ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Рашковски

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Рашковски

пред 3 месеци - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, за злоупотреба на службената положба и овластување.

СДСМ Ѓорѓиевски треба да се помири дека заврши времето на злоупотреби на институциите

СДСМ: Ѓорѓиевски треба да се помири дека заврши времето на злоупотреби на институциите

пред 3 месеци - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Орце Ѓорѓиевски треба да се помират со фактот дека времето на злоупотреби на институциите заврши кога тие заминаа...

Србите во идната влада на Косово ќе раководат со три министерства

Србите во идната влада на Косово ќе раководат со три министерства

пред 3 месеци - Балкан

Во новата косовска влада, Србите ќе раководат со министерствата за земјоделство, за локална самоуправа и за враќање на раселените лица.

СДСМ Владата уште во првите сто дена ја зајакна меѓународната позиција на Македонија

СДСМ: Владата уште во првите сто дена ја зајакна меѓународната позиција на Македонија

пред 3 месеци - Македонија

За само сто дена, Владата предводена од СДСМ преку конструктивна, посветена и одговорна работа ги унапреди меѓународните односи и ја врати државата на патот на евроатлантските интеграции, велат од владејачката СДСМ.

Мајами под вода Вака би можел да изгледа градот по ураганот Ирма

Мајами под вода: Вака би можел да изгледа градот по ураганот Ирма

пред 3 месеци - Свет

Ураганот Ирма стигна до Куба, а следна на удар е Флорида. Ударот на ураганот во оваа американска држава се очекува во недела наутро, по локално време.

1 2 3 4 5 6 7