20
1 2 3 4 5 6 7 
Неколку причини зошто да го конзумирате семето чија

Неколку причини зошто да го конзумирате семето чија

пред 18 часа - Здравје

Чија семето потекнува од Централна и Јужна Америка, а во голема количина се користи во Аргентина и Перу. Во текот на последните...

Солената храна го зголемува апетитот

Солената храна го зголемува апетитот

пред 18 часа - Здравје

Широко распространето е мислењето дека солената храна ја зголемува жедта. Меѓутоа, едно неодамнешно истражување спроведено...

Делегација на ЕУ  Амбасадата на САД  ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје  Демократскиот процес мора да оди по својот тек

Делегација на ЕУ, Амбасадата на САД, ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје: Демократскиот процес мора да оди по својот тек

пред 18 часа - Македонија

Делегација на ЕУ, Амбасадата на САД, ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје истакнуваат дека демократскиот процес мора да оди по својот тек.

Мачките ве слушаат  но едноставно не им е грижа

Мачките ве слушаат, но едноставно не им е грижа

пред 18 часа - Забава

Јапонските научници Ацуко Саито и Казутака Шинозука  од Јапонскиот универзитетот проучувале дали мачките реагираат на гласот на својот сопственик и дали се одѕиваат кога ги повикаат.

Дали би носеле паметен уред на вашиот прст

Дали би носеле паметен уред на вашиот прст?

пред 18 часа - Техно

Kevin Bates, креаторот на паметниот прстен Ö, реши да експериментира колку минијатурна може да стане технологијата. Прстенот...

Каква личност си според индискиот хороскоп

Каква личност си според индискиот хороскоп

пред 18 часа - Без катеторија

Многу индијански култури веруваат дека во моментот кога еден човек е роден му се доделува едно животно кое е негов чувар и заштитник во текот на целиот живот.

Како водата ги брише темните кругови околу очите

Како водата ги брише темните кругови околу очите?

пред 18 часа - Мода

Темните кругови и подочниците можат да бидат резултат на генетика, замор, стрес, недостаток на сон, стареење, пиење премногу алкохол, пушење и лошите навики во исхраната.

Мажите и жените сонуваат различни сонови

Мажите и жените сонуваат различни сонови

пред 18 часа - Љубов

Мажите често сонуваат за секс, работа и физичка агресија, жените сонуваат за семејство, домашни потреби и облека, изјави за ДПА Михаил Шредл, професор на Институтот за ментално здравје во Манхејм.

Тајните сексуални копнежи на секоја жена

Тајните сексуални копнежи на секоја жена

пред 19 часа - Љубов

Во студија за женската сексуалност која ги руши табуата, конечно е утврдено дека жените потајно и тоа како сакаат и ги ценат мажите со поголем пенис.

Најдобро писмо за развод за сега веќе мојата поранешна сопруга

Најдобро писмо за развод за сега веќе мојата поранешна сопруга

пред 19 часа - Љубов

Драга моја сопруго, Ти го пишувам ова писмо за да ти кажам дека те напуштам засекогаш. Ти бев одличен сопруг 7 години и не добив ништо со тоа.

Што да правиме кога ни се лупат ноктите

Што да правиме кога ни се лупат ноктите?

пред 19 часа - Мода

Лупењето на ноктите се јавува или како механичко оштетување (користете агресивни средства за чистење, работа на тастатурата,...

НЕВЕРОЈАТНО  Начин за брзо и лесно чистење на фугите меѓу плочките

НЕВЕРОЈАТНО: Начин за брзо и лесно чистење на фугите меѓу плочките

пред 19 часа - Забава

За да го направите својот дом блескаво чист, често користите скапи детергенти кои можат да бидат и многу опасни. Но, одличен избелувач за фугите помеѓу плочките во бањата или кујната можете сами да подготвите дома.

ХОРОСКОП 29 АПРИЛ  САБОТА

ХОРОСКОП 29 АПРИЛ (САБОТА)

пред еден ден - Без катеторија

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Прет. 1 - Овен (21.03-20.04) 2 - Бик (21.04 – 21.05) 3 - Близнаци (21.

Контрацептивните таблети наводно го намалуваат квалитетот на животот на здравите жени

Контрацептивните таблети наводно го намалуваат квалитетот на животот на здравите жени

пред еден ден - Здравје

Контрацептивните таблети можат да ја намалат општата благосостојба на здравите жени, покажа студија на Институтот Каролинска и Економскиот факултет во Стокхолм.

Се враќаат ли заборавените болести

Се враќаат ли заборавените болести?

пред еден ден - Здравје

Заборавените заразни болести, од кои порано во епидемии умирале илјадници луѓе, а кои беа речиси искоренети, се закануваат повторно да се вратат, бидејќи во последните години се намали вакцинацијата на децата.

1 2 3 4 5 6 7