20
1 2 3 4 5 6 7 
Windows 10 нема да ги симнува датотеките за надградба без согласност од корисникот

Windows 10 нема да ги симнува датотеките за надградба без согласност од корисникот

пред 5 месеци - Техно

Изминативе неколку години, поточно од лансирањето на Windows 10, имаше многу негативни коментари за тоа како Microsoft се справуваше со надградбите на оперативниот систем.

Гинисов рекорд за синхронизиран роботски танц на 1 069 роботи

Гинисов рекорд за синхронизиран роботски танц на 1.069 роботи

пред 5 месеци - Техно

Во Кина беше урнат уште еден Гинисов рекорд, трет пат за период од само една година, откако најголем број роботи симултано успејаа да комплетираат танцувачка кореографија.

Роботизиран вилушкар ќе ги замени работниците во стовариштата

Роботизиран вилушкар ќе ги замени работниците во стовариштата

пред 5 месеци - Техно

Компанијата Seegrid развива автономно-управувано индустриско возило или поедноставно кажано, вилушкар. Дизајнирање и конструкција...

Galaxy Note 8 е игра на сигурна карта  што не значи дека не е импресивен смартфон

Galaxy Note 8 е игра на сигурна карта, што не значи дека не е импресивен смартфон

пред 5 месеци - Техно

Иако меѓу многу наши читатели има фанови на Apple, па и на други производители на Android смартфони, сите мора да признаеме дека Samsung е најиновативниот производител во светот.

Galaxy Note 8 е игра на сигурна карта  што не значи дека не е импресивен смартфон

Galaxy Note 8 е игра на сигурна карта, што не значи дека не е импресивен смартфон

пред 5 месеци - Техно

Иако меѓу многу наши читатели има фанови на Apple, па и на други производители на Android смартфони, сите мора да признаеме дека Samsung е најиновативниот производител во светот.

Audi имплементира сончеви панели на своите е возила

Audi имплементира сончеви панели на своите е-возила

пред 5 месеци - Техно

Гигантот од авто-индустријата Audi работи на имплементирање на технологијата на соларни панели на своите електрични автомобили.

Samsung дефинитивно спрема паметен звучник со Bixby

Samsung дефинитивно спрема паметен звучник со Bixby

пред 5 месеци - Техно

И покрај тоа што не беа уреди кои очекувавме да имаат забележителен настап на пазарот, сведоци сме на се поголем број на паметни звучници, кои доаѓаат со најразлични дигитални асистенти и од најразлични производители.

Google Pixel 2 смартфоните ќе бидат лансирани на 5 октомври

Google Pixel 2 смартфоните ќе бидат лансирани на 5 октомври?

пред 5 месеци - Техно

Веднаш откако ќе бидат претставени скоро сите смартфони од високата класа на конкуренцијата и тука мислам на Galaxy Note...

12 години подоцна  Age of Empires IV

12 години подоцна: Age of Empires IV

пред 5 месеци - Техно

12 години по промоцијата на играта која ги постави стандардите во рамки на real time strategy жанрот, Age of Empires III, Microsoft ветува враќање на голема врата, со нејзиното наредно, четврто продолжение.

Samsung ќе лансира и поевтина верзија на Galaxy Note 8  додека Note 7 корисниците ќе добијат огромен попуст

Samsung ќе лансира и поевтина верзија на Galaxy Note 8, додека Note 7 корисниците ќе добијат огромен попуст

пред 5 месеци - Техно

Цената од 930 долари ви се чини како многу висока за паметен телефон? Јас би рекол дека со сите можности кои ги има новиот...

Apple разработува автономно возило за превоз на своите вработени

Apple разработува автономно возило за превоз на своите вработени

пред 5 месеци - Техно

Apple работи на развивање на технологија која ќе им ја олесни циркулацијата на вработените низ огромните простори кои ги зафаќа кампусот во кој ќе биде сместена популарната компанија.

Елон Маск сподели фотографија од скафандерите на SpaceX

Елон Маск сподели фотографија од скафандерите на SpaceX

пред 5 месеци - Техно

И покрај тоа што многумина го гледаат како најголемиот иноватор, Елон Маск е пред се бизнис човек, кој со сите напредни технологии кои ги промовира, народски кажано сака да заработи и голема сума на пари.

БИГЗБИ   Опцијата за гласовно управување на Компанијата Самсунг сега достапна во повеќе од 200 земји ширум светот

БИГЗБИ – Опцијата за гласовно управување на Компанијата Самсунг сега достапна во повеќе од 200 земји ширум светот

пред 5 месеци - Техно

Моментално достапна на Англиски и Корејски јазик, оваа опција им помага на корисниците да го искористат целиот потенцијал на уредот Сеул, Кореа – 22.

Со нано технологија во облеката против екстремни студови

Со нано-технологија во облеката против екстремни студови

пред 5 месеци - Техно

Американското здружение за хемија, односно одделот за воени истражувања, претстави технологија, која сѐ уште е во развој,...

Осмата генерација на Intel Core чипови донесува подобрување од 40

Осмата генерација на Intel Core чипови донесува подобрување од 40%

пред 5 месеци - Техно

Intel Core чиповите кои се наоѓаат во скоро секој лаптоп во нашите продавници, последниве неколку години доживуваат прилично мали подобрувања од генерација во генерација.

1 2 3 4 5 6 7