20
1 2 3 4 5 6 7 
Северина со хит чизми што дамите ги обожаваат

Северина со хит чизми што дамите ги обожаваат

пред 17 часа - Мода

Овој пат се чевлите во прашање. За својот голем концерт одбрала хит чизми, кои се нарекуваат чизми-чорапи, кои ги популаризираше модната куќа Balenciaga.

Најбрзиот воз во Кина повторно вози со 350 км ч

Најбрзиот воз во Кина повторно вози со 350 км/ч

пред 18 часа - Техно

Брзиот воз сообраќа од Пекинг до Шангај со 350 км/час. Оваа одлука следувала 6 години после фаталната сообраќајна несреќа на најбрзиот воз.

Голем пропуст на цртаниот филм Пчеличката Маја

Голем пропуст на цртаниот филм Пчеличката Маја

пред 18 часа - Забава

Затоа мајката веднаш го споделила она што го забележала на Facebook. Таа открива дека е нацртан пенис на сликата, кого веднаш го забранила на децата да го гледаат.

Почина Лилијан Бетанкур  најбогатата жена на светот

Почина Лилијан Бетанкур, најбогатата жена на светот

пред 19 часа - Сцена

Лилијан беше најбогатата жена во светот, која во последните години од животот страдаше од деменција, официјално соопшти нејзината фамилија пред 2 дена.

Глумец ќе живее 30 дена на аеродром

Глумец ќе живее 30 дена на аеродром

пред 19 часа - Забава

Само поради проверка кинескиот актер Рајан Џу ќе живее 30 дена во кабината, со цел да провери дали тоа е вистина. Целиот...

Facebook со Microsoft ставија 6000км кабел под Атлантскиот океан

Facebook со Microsoft ставија 6000км кабел под Атлантскиот океан

пред 19 часа - Техно

Се со цел да може да добијат повеќе корисници и да се користат нивните продукти, Facebook и Microsoft, како и компанијата Telxius инсталирале 6.

Колку животни гледате на оваа слика

Колку животни гледате на оваа слика?

пред 3 дена - Техно

Убаво погледнете ја сликата и пишете ни колку животни успеавте да изброите. Авторите на сликата велат дека дури 90% од луѓето не успеваат да ги пронајдат сите, па така се расправаат колку навистина ги има.

Има ретко пореметување    не може да го доврши сексот

Има ретко пореметување... не може да го доврши сексот

пред 3 дена - Љубов

Џесика страда од нарколепсија - катаплексија, поради што мускулите и се опуштаат кога ќе почувствува силна емоција. Тоа значи дека добива напад за спиење.

Ариел Винтер нема проблеми со голотија

Ариел Винтер нема проблеми со голотија

пред 3 дена - Мода

Ариел Винтер го пронајде и не се откажува од него и покрај сите секојдневни критики. 19 годишната девојка е повторно во центарот на вниманието на медиумите, најмногу поради својот моден избор.

Алесандра Амброзио влегува во 4 деценија  но се уште гази

Алесандра Амброзио влегува во 4 деценија, но се уште гази

пред 3 дена - Мода

Другите дами може само да клекнат пред нејзината неприкосновена убавина и харизма. Алесандра Амброзио (36) била ѕвезда на вечерта на една гала прослава, неодамна одржана во Милано, најпрво поради фустанот што го одбрала за оваа пригода.

Како денес изгледа Сара Конор од Терминатор

Како денес изгледа Сара Конор од Терминатор

пред 3 дена - Сцена

И после снимањето на вториот дел, откако поминаа 26 години, само двата дела останаа популарни и омилени за публиката. Поновите делови не ги добија симпатиите од публиката.

Џесика Алба со рамна платформа за време на бременоста

Џесика Алба со рамна платформа за време на бременоста

пред 3 дена - Мода

Популарната трудница е снимана во лежерна комбинација по која станала препознатлива. Во своето приватно време секогаш се облекува вака.

Мила Кунис прв пат облече градник после бременоста

Мила Кунис прв пат облече градник после бременоста

пред 3 дена - Мода

За разлика од сите други мајки што избегнуваат отворено да зборуваат низ какви промени дошло кај нивното тело, Мила Кунис без двоумење зборува и за добрата и лошата страна на благословената мајчинска состојба.

Apple отстранува над 180 000 апликации

Apple отстранува над 180.000 апликации

пред 3 дена - Техно

Тоа значи дека од маркетот на App Store наскоро ќе исчезнат дури 180.000 апликации. Гигантот од Купертин ја најавувал оваа промена веќе некое време, уште кога првиот iPhone со 64-битен процесор, iPhone 5S, беше претставен уште од 2013 година.

Следбениците на Instagram ќе добиваат известување за Unfollow

Следбениците на Instagram ќе добиваат известување за Unfollow

пред 3 дена - Техно

Сигурно оваа опција за многумина ќе биде контроверзна, затоа што корисниците ќе знаат кога некој ќе престане да ги следи.

1 2 3 4 5 6 7