20
1 2 3 4 5 6 7 
Погребник најден мртов во сандак ден потоа полицијата открила дека е ликвидиран

Погребник најден мртов во сандак, ден потоа полицијата открила дека е ликвидиран

пред 4 часа - Балкан

Неговото тело бил забележан само хематом под окото и раскварен тил. Затоа првата претпоставка била дека Гачанин починал од срце со ненасилна смрт, и дека повредите се здобиени откако паднал на земја.

Србија бара да учествува во истрагата на убиството на Ивановиќ

Србија бара да учествува во истрагата на убиството на Ивановиќ

пред 4 часа - Балкан

Српскиот претседател Александар Вучиќ во телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи, побарал од него да прифати учество на српските државни истражни институции во истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ.

Австралискиот Крал на челикот падна во Белград заради кокаин и кеш

Австралискиот Крал на челикот падна во Белград заради кокаин и кеш

пред 4 часа - Балкан

Колку за потсетување, три австралиски државјани беа уапсени вчера во Белград за време на предавањето на 600.000 евра, за кои се верува дека потекнуваат од продажба на кокаин.

Нов снег на Попова Шапка

Нов снег на Попова Шапка

пред 5 часа - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка кој не се задржува на коловозот.

Унгарија воведува закони против Сорос

Унгарија воведува закони против Сорос

пред 6 часа - Балкан

Групи кои помагаат на илегални мигранти ќе мора да се региструраат во судовите и да плтат данок 25 отсто на сретствата добиени...

Пенис кој не старее Таа ќе го сака и ти исто така

Пенис кој не старее: Таа ќе го сака, и ти исто така

пред 6 часа - Живот

Би сакале да мислите дека некои делови од телото, сепак, ќе му се спротивстават на времето и ќе ги победат годините. Ќе го задржат изгледот и квалитетот како во најубавите младешки години.

Смрт за камен во бубрег Најлековитата вода на Балканот откриена на само 6 часа од Скопје

Смрт за камен во бубрег: Најлековитата вода на Балканот откриена на само 6 часа од Скопје

пред 6 часа - Балкан

Во моментов водата на тоа извориште тече нонстоп, не е во систем на водовод и не е хлорирана, така што сите кои престојуваат...

Сами си го бркате од креветот  Од овие работи веднаш му се спушта

Сами си го бркате од креветот - Од овие работи веднаш му се спушта

пред 6 часа - Живот

Зошто некој би сакал да го уништи сексот? На никој не му треба рецепт за лош секс, а сепак истражувањата преку анкети покажале дека голем број од луѓето кои се во врска, не се задоволни со својот сексуален живот.

Потврдено e Плански не трујат сите со запрашување од воздух

Потврдено e! Плански не трујат сите со запрашување од воздух

пред 6 часа - Свет

И мене ми недостига убавото сино небо од мојата младост и се срамам поради тоа што сум заслужен што го нема веќе. Конечно,...

Британија назначи министерка за осаменост

Британија назначи министерка за осаменост

пред 6 часа - Свет

Велика Британија ја назначи 42-годишната Трејси Крауч за министерка за осаменост, со цел да се бори со модерните здравствени проблеми поврзани со социјалната исклученост.

Вечер со поезијата на Павлина Климкар Меанџиева во Велешкиот театар

Вечер со поезијата на Павлина Климкар Меанџиева во Велешкиот театар

пред 6 часа - Забава

Во вторник, 23 јануари, во фоајето на театарот „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес  со почеток во 20 часот ќе се одржи вечер со поезијата на Павлина Климкар Меанџиева.

Вонредна прогноза Поради врнежи од снег забрана за камиони на Стража

Вонредна прогноза: Поради врнежи од снег, забрана за камиони на Стража

пред 6 часа - Македонија

Поради врнежи од снег, од 21,45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

По Ивановиќ на Косово закана за убиство на уште еден српски политичар

По Ивановиќ, на Косово закана за убиство на уште еден српски политичар

пред 7 часа - Балкан

Само еден ден по убиството на Оливер Ивановиќ, медиуми објавија дека уште еден српски политичар на Косово е во животна опасност.

Колку калории ќе потрошите со бакнување масажа секс

Колку калории ќе потрошите со бакнување, масажа, секс... ?

пред 7 часа - Живот

Сексуален живот добро за вашата врска, но врската не единствена работа од која се профитира Не сакате да вежбате, а сакате да потрошете калории брзо и забавно? Еве како тоа може да ви тргне од рака.

Руска реакција за заслугите на Еди Рама за двојазичноста

Руска реакција за заслугите на Еди Рама за двојазичноста

пред 7 часа - Македонија

Коментар на Департманот за информација и печат на МНР на Русија во врска со изјавата на премиерот на Албанија, Еди Рама,...

1 2 3 4 5 6 7