20
1 2 3 4 5 6 7 
Марија Шерифовиќ скршена од болка Сине мој никогаш нема да те заборавам

Марија Шерифовиќ скршена од болка: Сине мој, никогаш нема да те заборавам!

пред 3 часа - Забава

Пејачката Марија Шерифовиќ објави потресен статус на Инстаграм кој ги натажи нејзините обожаватели. I don’t regret the thing I did wrong.

Франческо Тоти на проштална вечера со соиграчите

Франческо Тоти на проштална вечера со соиграчите

пред 3 часа - Спорт

Легендата на Рома, Франческо Тоти ги повика сите свои соиграчи на проштална вечера пред последниот натпревар во дресот на „римската волчица“, но ги игнорираше тренерот Лучијано Спалети и неговите асистенти.

Нови 29 врвни книжевни дела промовирани пред јавноста

Нови 29 врвни книжевни дела промовирани пред јавноста

пред 4 часа - Живот

Делата се од едициите "Врвови на светската филозофија, историја и психологија со психоанализа" и "Светско книжевно богатство"...

Севдах и Радио Љубојна го отворија 16 Оффест

Севдах и "Радио Љубојна" го отворија 16. Оффест

пред 4 часа - Живот

Денсинг салата на Младинскиот културен центар пак, вечерва е резервирана за виолинистката и пејачка од Естонија Марја Нут...

Зетот на претседателот Трамп под специјална проверка на ФБИ

Зетот на претседателот Трамп под специјална проверка на ФБИ

пред 4 часа - Свет

Весникот „Вашингтон Пост" од своја страна открива дека истрагата за руските врски, во случајот со Џаред Кушнер е насочена...

Кој сакаше да го убие поранешниот грчки премиер Пападемос

Кој сакаше да го убие поранешниот грчки премиер Пападемос?

пред 4 часа - Балкан

Пападемос настрадал откако отворил писмо-бомба во својот автомобил, при што се здобил со повреди на рацете и нозете Во експлозија...

НАТО се приклучи на коалицијата против Исламска држава

НАТО се приклучи на коалицијата против Исламска држава

пред 4 часа - Свет

Најкусата, во последните десетина години, средба на лидерите на земјите-членки на НАТО се одржа завчера во Брисел, соопштуваат...

Северна Кореја е голем проблем но ќе биде решен

Северна Кореја е голем проблем, но ќе биде решен

пред 4 часа - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави за време на состанокот со јапонскиот премиер Шинѕо Абе, дека Северна Кореја...

Ни ДУИ ни Касами екстерното ќе го изгори Заев

Ни ДУИ ни Касами, екстерното ќе го изгори Заев

пред 4 часа - Македонија

Откако стана јасно дека роковите за одржување на екстерното тестирање за учениците се поблиску отколку денот кога Заев ќе...

Ни ДУИ ни Касами екстерното ќе го изгори Заев

Ни ДУИ ни Касами, екстерното ќе го изгори Заев

пред 4 часа - Македонија

Откако стана јасно дека роковите за одржување на екстерното тестирање за учениците се поблиску отколку денот кога Заев ќе...

Ариана Гранде ќе одржи хуманитарен концерт во Манчестер за помош на жртвите на теророт

Ариана Гранде ќе одржи хуманитарен концерт во Манчестер за помош на жртвите на теророт

пред 4 часа - Забава

Поп ѕвездата Ариана Гранде денеска објави дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде животите на 22 лица и рани десетици за време на нејзин настап во англискиот град, пренесува AФП.

Гаврил Лесновски в недела во црквата Свети Никола во Штип ќе биде прогласен за светец

Гаврил Лесновски в недела во црквата „Свети Никола“ во Штип ќе биде прогласен за светец

пред 4 часа - Живот

Гаврил Светогорец, епископ Велички, од Манастирот во Лесново на 28 мај (недела) ќе биде прогласен за светец во штипската црква „Свети Никола“, каде ќе бидат изложени неговите мошти и иконата со неговиот лик.

На децата поважни им се мобилните телефони отколку нашите чувства

На децата поважни им се мобилните телефони, отколку нашите чувства!

пред 5 часа - Забава

Гоца Тржан која неодамна во "Пинкови ѕвездички" јавно и се извини на својата ќерка што понекогаш поради работните обврски ја занемарила, сега отиде чекор подалеку па на својот Инстаграм профил напиша нешто што ги шокираше нејзините следбеници.

Во оваа девојка синоќа е пукано на бензинска Сеуште се бори за живот

Во оваа девојка синоќа е пукано на бензинска: Сеуште се бори за живот

пред 5 часа - Живот

Деветнаесетгодишната Кристина Каплановиќ е застрелана во глава синоќа на бензинската пумпа во Србија за време на кражба. Докторите и понатаму се борат за нејзиниот живот, а полицијата интензивно трага по разбојникот кој ја ранил.

Цела година апстинирав од секс еве што научив

Цела година апстинирав од секс, еве што научив...

пред 5 часа - Живот

Рема Земан има 33 години и одлучила да спроведе еден експеримент. Имено, таа одлучила да нема секс една година. Рема Земан има 33 години и одлучила да спроведе еден експеримент.

1 2 3 4 5 6 7