20
1 2 3 4 5 6 7 
Мекејлеб прво се јавил а потоа едноставно го снемало

Мекејлеб прво се јавил, а потоа едноставно го снемало

ново - Кошарка

Најавите дека Лестер Бо Мекејлеб ќе се врати во македонската репрезентација, сепак биле вистинити. Неофицијално дознаваме дека од МКФ контактирале со него, првата реакција била позитивна, но потоа нешто се изјаловило.

Тричковски останува верен на АЕК продолжува одисејата во Ларнака до 2020 година

Тричковски останува верен на АЕК, продолжува одисејата во Ларнака до 2020 година

пред 28 минути - Фудбал

Иван Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака и останува во редовите на лидерот во кипарското првенство до 2020 година...

Штербик слави роденден навивачите му честитаа но му замерија дека направил една голема грешка

Штербик слави роденден, навивачите му честитаа, но му „замерија“ дека направил една голема грешка

пред 48 минути - Ракомет

Ветеранот уште брани во одлична форма и е еден од главните играчи во редовите на актуелниот европски првак Голманот на Вардар, Арпад Штербик денеска полни 38 години.

Ригони по шоуто на Кокорин Вардар нека му ја мисли

Ригони по шоуто на Кокорин: Вардар нека му ја мисли

пред еден час - Фудбал

Емилијано Ригони е воодушевен од игрите на Александер Кокорин и вели дека Вардар треба да му ја мисли во четврток Емилијано Ригони е воодушевен од игрите на Александер Кокорин и вели дека Вардар треба да му ја мисли во четврток.

Димитријевиќ Треба да бидеме оптимисти дека можеме да победиме секого

Димитријевиќ: Треба да бидеме оптимисти дека можеме да победиме секого

пред еден час - Кошарка

Ненад Димитријевиќ за првпат ќе биде во составот на македонската репрезентација. Плејмејкерот на Хувентуд кој е најмладиот кошаркар во националниот тим е голем отпимист пред квалификациските дуели против Словачка и Швајцарија.

Роналдо и Бензема најлошо напаѓачко дуо во историјата на Реал

Роналдо и Бензема најлошо напаѓачко дуо во историјата на Реал

пред еден час - Фудбал

Двајцата голгетери заедно имаат постигнато само два гола по првите 12 средби во Ла лига Кристијано Роналдо и Карим Бензема...

Трагедија почина Јана Новотна

Трагедија, почина Јана Новотна

пред еден час - Спорт

Поранешната шампионка на Вимблдон од 1998 година, Јана Новотна, почина на 49-годишна возраст. Чешката тенисерка долго се...

Гечевски како пример За Македонија  секогаш

Гечевски како пример: За Македонија - секогаш

пред 3 часа - Кошарка

Тодор Гечевски и натаму е пример како треба да се однесуваат сите кошаркари кога во прашање е националниот тим. Некогашниот...

Вардар сака нова ноќна журка од 18 часот на Арената ќе гостуваат и Академците на Пандев

Вардар сака нова ноќна журка, од 18 часот на Арената ќе гостуваат и Академците на Пандев?

пред 3 часа - Фудбал

Вардар сака да игра ново прволигашко дерби во ноќен термин, а тоа го најави тренерот Чедомир Јаневски. Во недела на шампионот...

Да се обидеме и да го дадеме најдоброто од нас што ќе биде ќе видиме во недела

Да се обидеме и да го дадеме најдоброто од нас, што ќе биде, ќе видиме во недела

пред 4 часа - Кошарка

Селекторот бара да се потроши целата енергија во овие два дуели со Словачка и Швајцарија кои се дел до претквалификациите за пласман на ЕП 2021.

Трајковски се појави на тренингот и одма си отиде

Трајковски се појави на тренингот и одма си отиде

пред 4 часа - Кошарка

Центарот на МЗТ Скопје Аеродром објасни зошто мора да ги пропушти претквалификациите Вкупно 14 кошаркари се најдоа на теренот во салата „Јане Сандански“ на првата прозивка на репрезентацијата.

Селекторот Давитков задоцни на тренингот авионот е виновен

Селекторот Давитков задоцни на тренингот, авионот е виновен

пред 5 часа - Кошарка

Поради проблеми со доцнењето на авионскиот лет, Јорданчо Давитков задоцни речиси еден час за првата прозивка, но се појави...

Китановски си фати ред нов гол за бекот на Истра

Китановски си фати ред, нов гол за бекот на Истра

пред 5 часа - Фудбал

Томе Китановски игра во одлична форма во хрватското првенство, а вторпат по ред и го погодува противничкиот гол, иако игра како десен бек.

Новата НБА ѕвезда е родена Лонзо Бол со нов трипл дабл

Новата НБА ѕвезда е родена: Лонзо Бол со нов трипл-дабл

пред 5 часа - Кошарка

Дебитантот го предводеше својот тим до победа над Денвер од 127.109 Лос Анџелес Лејкерс дефинитивно има нова ѕвезда. Тоа е дебитантот Лонзо Бол.

Јаневски За мене и за сите играчи што минале низ историјата на Вардар ова се специјални моменти

Јаневски: За мене и за сите играчи што минале низ историјата на Вардар ова се специјални моменти

пред 6 часа - Фудбал

„Играчите го дадоа својот максимум и со неверојатната поддршка на Комитите успеавме да победиме. За мене како поранешен играч...

1 2 3 4 5 6 7