20
1 2 3 4 5 6 7 
Двапати го победи ракот на дојка Познатата пејачка покажа како после се

Двапати го победи ракот на дојка: Познатата пејачка покажа како после се

пред една недела - Здравје

Познатата американска пејачка Анастасија (48) далечната 2003 година дозна дека боледува од рак на дојка, кој успеа да го победи, но по 9 години ракот и се врати.

За прочистување на белите дробови Лек за сите пушачи

За прочистување на белите дробови: Лек за сите пушачи

пред една недела - Здравје

Ако сте пушач овој лек е за вас, лесно се прави дома и производите се достапни во секоја кујна. Ги исфрла секретите од белите дробови на пушачите.

Овие симптоми за срцев удар се јавуваат само кај жени

Овие симптоми за срцев удар се јавуваат само кај жени

пред една недела - Здравје

Една од водечките причини за смрт во светот е срцевиот удар и наспроти мислењето дека само мажите ги погодува ова зло, сепак, голем број жени умираат од инфаркт.

Детето ви се жали на болки Оваа состојба ја имаат третина деца кои одат во градинка и во основно училиште

Детето ви се жали на болки? Оваа состојба ја имаат третина деца кои одат во градинка и во основно училиште

пред 2 недели - Здравје

Ако детето се жали на грчеви, болки во мускулите на рацете и нозете веројатно пати од болки поврзани со растот, велат стручните...

Го победила ракот двапати па сега и се одолжува на болницата која и помогнала

Го победила ракот двапати, па сега и се одолжува на болницата која и помогнала

пред 2 недели - Здравје

Монтана Браун (24) е девојка која двапати го победила ракот. Неодмана се пофалила дека почнала да работи како педијатерска сестра во болицата во која се лекувала во Атланта во американската држава Џорџија.

Излечете синусна инфекција за 20 секунди  ова е вистинско чудо

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – ова е вистинско чудо

пред 2 недели - Здравје

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.

 Напред розово  чекори против ракот на дојка в недела на плоштад Македонија

„Напред розово – чекори против ракот на дојка“ в недела на плоштад „Македонија“

пред 2 недели - Здравје

Прошетка под мотото „Напред розово – чекори против ракот на дојка“ во чест на сите жени кои имаат рак на дојка, за оние кои се излечиле, но и за оние кои ја изгубиле битката со болеста, ќе се одржи на 1 октомври на плоштадот „Македонија“.

Дали некогаш ви се случило телото да ви отскокне додека заспивате Еве што се случува

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне„ додека заспивате? Еве што се случува

пред 2 недели - Здравје

Сигурно некогаш ви се случило да заспиете и кога баш ви се чини дека , тонете во најубавиот сон, наеднаш вашето тело ќе ве изненади и ќе „ одскокне„ и ќе ве разбуди.

Се будите во 3 часот  еве што се обидува вашето тело да ви каже

Се будите во 3 часот – еве што се обидува вашето тело да ви каже

пред 2 недели - Здравје

Телото е неверојатен механизам. Во него за време на спиење се случуваат бројни хемиски реакции и промени кои многумина се поврзани со работите кои ги работиме во текот на денот.

Тимот на Камилоски го изведе првото роботизирање на човек во Македонија

Тимот на Камилоски го изведе првото роботизирање на човек во Македонија

пред 3 недели - Здравје

Колку и да звучи футуристички, но напредокот на медицината им овозможува на пациентите кои имаат повреда на зглобовите и...

Ви се лупат дланките  еве што треба да направите

Ви се лупат дланките – еве што треба да направите

пред 3 недели - Здравје

Голем број луѓе страдаат од лупење на кожата од дланките. Оние што почувствувале, знаат дека тоа е иритирачки за кожата и предизвикува чешање, а некогаш дури е и болно.

Ослободете се засекогаш од умирисани стапала  натопете ги во оваа течност 20 минути

Ослободете се засекогаш од умирисани стапала – натопете ги во оваа течност 20 минути!

пред 4 недели - Здравје

Луѓето кои работат од 8 до 10 часови во текот на денот во исти обувки се соочуваат со овој проблем, кој во суштина е нормална појава.

Помага за слабеење и се бори со стерилитетот Вака ќе препознаете дека ви фали овој витамин

Помага за слабеење и се бори со стерилитетот: Вака ќе препознаете дека ви фали овој витамин

пред 4 недели - Здравје

Недостатокот на витамин Ф се изразува различно кај мажи и жени, кај деца и возрасни, а е многу клучен елемент за правилен развој.

Долгото седење носи висок ризик од прерана смрт

Долгото седење носи висок ризик од прерана смрт

пред 4 недели - Здравје

Долгото седење е штетно за здравјето и носи висок ризик од прерана смрт, без оглед на тоа колку често вежбате. Ова го покажуваат истражувањата спроведени на 8.

Храната од која пожолтуваат забите

Храната од која пожолтуваат забите

пред 4 недели - Здравје

Храната која содржи шеќер и киселина, како природните и газирани сокови, овошјето и зеленчукот како што се цвекло, боровница...

1 2 3 4 5 6 7