20
1 2 3 4 5 6 7 
Мартин Видоевски  Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе

Мартин Видоевски: Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе!

пред 3 дена - Здравје

Мартин Видоевски е магистер по Човечки ресурси, меѓутоа неговата моментална професија и животна преокупација ни најмалку не се поклопуваат со она за што се образувал.

InTech X Meets Massive Interactive на 5 ти декември во МКЦ  Скопје

InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје

пред 3 дена - Техно

На 5 декември во 18 часот, во МКЦ клуб ресторан во Скопје, ќе се оддржи нешто сосема новo кога се InTech MeetUp настаните во прашање.

Коктели пиеме и во зима

Коктели пиеме и во зима

пред една недела - Живот

Ладното време не е причина да се затворите дома и да заборавите на добрата забава. Кој е подобар начин да го загреете телото...

Елена Бубало  Телото е единственото место во кое живеете  затоа водете грижа за него

Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

пред една недела - Здравје

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“.

РУНДЕК го вклучува Скопје во ексклузивните станици на  APOCALYPSO NOW

РУНДЕК го вклучува Скопје во ексклузивните станици на „APOCALYPSO NOW“

пред 2 недели - Сцена

Еден од најреномираните музички автори во регионот, ДАРКО РУНДЕК се враќа на ТАКСИРАТ за прослава на 20-годишнината од неговиот соло првенец „Апокалипсо“, албумот кој ја означи најголемата пресвртница во неговата кариера.

Домашните и бугарските текстилни компании на ревии во Штип

Домашните и бугарските текстилни компании на ревии во Штип

пред 2 недели - Сцена

Пет македонски и шест бугарски текстилни компании ги презентираа своите производи вчеравечер во галеријата „Безистен“ во Штип во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со Моден викенд Скопје.

FUNK SHUI   Нови ексклузивци на  Авалон продукција

FUNK SHUI - Нови ексклузивци на Авалон продукција!

пред 2 недели - Сцена

FUNK SHUI е скопски бенд кој комбинира повеќе различни ритмови и алтернативни инструментални музички жанрови. Создаден е...

Голем хуманитарен проект за едукација на децата   Собираме и ре креираме со Бимилк

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

пред 2 недели - Македонија

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната...

Успешен пример како од мал семеен бизнис се станува еден од најголемите кооперанти на најголемиот млекорпоизводител во Македонија   Бимилк

Успешен пример како од мал семеен бизнис се станува еден од најголемите кооперанти на најголемиот млекорпоизводител во Македонија - Бимилк

пред 2 недели - Македонија

Со традиција уште од 1952 година, Млекара АД Битола денес е најголемиот производител на млеко и млечни производи во Р. Македонија, задоволувајќи ги секојдневно потребите на повеќе од милион потрошувачи.

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

пред 3 недели - Сцена

Со задоволство ве информираме дека е познато финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија.

Моден викенд Скопје  #Stopthetraffik

Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik

пред 3 недели - Сцена

На претпоследниот ден од шеснаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“ беа прикажани најновите колекции на ателјето „Алшар“, „Walone fashion group“ , српската дизајнерка Ана Трошиќ Трајковиќ и „Shaleva Couture“.

Започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје

Започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје

пред 3 недели - Сцена

Скопје (23.10.2017) Со четири ревии вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“ започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје , под мотото на сезоната #Stopthetraffik.

Зошто се важни витамините за децата и за што служат тие

Зошто се важни витамините за децата и за што служат тие?

пред еден месец - Здравје

На сите ни е добро познато дека витамините се многу важни за правилен раст и развој на децата, меѓутоа и за подобрување на здравјето воопшто и за одржување добар баланс во организмот кај возрасните.

Македонскиот MyGreatRecipes ја промовира апликацијата на ProductHunt и му треба вашата поддршка

Македонскиот MyGreatRecipes ја промовира апликацијата на ProductHunt и му треба вашата поддршка

пред еден месец - Живот

MyGreatRecipes, апликацијата за готвење создадена од македонски девелопери, денес ќе биде објавена на познатата платформа за откривање нови продукти, ProductHunt .

Марвел објави нов трејлер за Black Panther

Марвел објави нов трејлер за Black Panther

пред еден месец - Сцена

1 2 3 4 5 6 7