20
1 2 3 4 5 6 7 

Цвијиќ го постигна најубавиот гол на 6. коло во ЛШ

пред 4 часа - Ракомет

Потврдата за максималниот учинок на Вардар во групната фаза на лигата на шампионите го потврди и пивотменот Драгана Цвијиќ чиј гол е избран за најдобар од сите натпревари во 6.

Двоцифрена победа за младинките на Вардар

пред 14 часа - Ракомет

Победа на домашен терен за младинките на Вардар на мечот со Кузман Вардар Илинден од 6. коло од младинското првенство со 38-22 (13-8).

Пионерките во Струмица ја прекинаа победничката серија

пред 15 часа - Ракомет

После три победи во пионерското првенство, вардарки од Струмица се вратија без бодови, откако мечот со Струма заврши со 13-10 (7-6) за домаќинот.

Младинките без бодови од Автокоманда

пред 16 часа - Ракомет

Во генерациски нерамноправен двобој меѓу кадетките на Вардар јуниор и младинките на Металург, нашите девојки остана без бодовите од мечот од 6.

Вардар почнува на домашен терен во главната фаза од ЛШ

пред 18 часа - Ракомет

Вардар е единствен тим во женската лига на шампионите што во Главната фаза тргнува со максимални 8 бода што ги пренесува од мечевите од првиот круг.

Четврта победа за Вардар јуниор

пред еден ден - Ракомет

Ракометарките на Вардар јуниор ја остварија четвртата победа сезонава во домашното првенство триумфирајќи на гости кај Овче Поле со 28-24 (15-11).

Цвијиќ: Сакаме да играме пред полна сала и во следната фаза

пред 3 дена - Ракомет

Вардар победи со 29-21 на меч од 6. коло во групната фаза од лигата на шампионите, но она што особено ги израдува вардарки е речиси полната сала.

Вардарки со триумф и максимален учинок ја завршија групната фаза во ЛШ

пред 3 дена - Ракомет

Европскиот вицепрвак Вардар е единствената екипа што без пораз и загубен бод ја заврши групната фаза од лигата на шампионите.

Илинден Вардар се острат за уште една титула во Вардар Јуниор лигата

пред 3 дена - Ракомет

Илинден Вардар, минатогодишните шампиони во машка категорија во генерацијата 2004/05 и сезонава се дел од најдобрата ракометна лига за млади - Вардар Јуниор лигата.

Бодри го Вардар и искористи попуст од 20 отсто

пред 3 дена - Ракомет

Сите што денеска и утре ќе бидат во салата во СЦ „Јане Сандански„ и ќе ги гледаат натпреварите на машката и женската екипа на Вардар ќе можат да користат и 20 отсто попуст.

Вардар Јуниор лигата викендов во Скопје и во Кичево

пред 3 дена - Ракомет

Викендов го доигруваме 2. коло од Вардар Јуниор лигата. Се игра во сабота, 18 номеври, во СЦ „Кале" во Скопје, а во недела, 19 ноември, мечевите се закажани во салата „Христо Узунов" во Кичево.

Вардар сака со победа да ја заврши групната фаза од ЛШ

пред 5 дена - Ракомет

Европскиот вицепрвак Вардар е на добар пат според посакуваното и планираното да го заврши првиот од настапот во лигата на шампионите сезонава.

Ристовска, Саздовска и Керамичиева постигнаа вкупно 44 голови против Овче Поле

пред 6 дена - Ракомет

Натпреварите во домашното првенство на Македонија за ракометарките на Вардар значат само тренинг пред настапите во регионалната лига и ЕХФ лигата на шампионите, бидејќи „црвено-црните" се апсолутни фаворити на сите средби.

Покана за прес-конференција

пред една недела - Ракомет

Ракометниот клуб Вардар Ве поканува на прес-конференција пред натпреварот од 6. коло во групната фаза од ЕХФ женската лига на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Турингер (Германија).

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

пред една недела - Ракомет

Вардар останува единствен тим без пораз во групната фаза од женската лига на шампионите, по триумфот на гостински терен кај ФТЦ, 29-28.

1 2 3 4 5 6 7