20
1 2 3 4 5 6 7 
ПРЕГРНАТИ ЗАЕДНО Јелена Јованова објави фотографија со Анџелина Џоли

ПРЕГРНАТИ ЗАЕДНО: Јелена Јованова објави фотографија со Анџелина Џоли

ново - Сцена

Познатата македонска актерка Јелена Јованова на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е прегрната со холивудската ѕвезда Анџелина Џоли.

Новото бебе на Ким и Канје ќе се вика Чикаго Вест

Новото бебе на Ким и Канје ќе се вика Чикаго Вест

пред 39 минути - Сцена

Норт, Сент и Чикаго! Ким Кардашијан и Канје Вест официјално го објавија името на нивното трето дете. Иако Ким не даде објаснување зад значењето на името, очигледен е фактот дека Канје Вест бил израснат во Чикаго.

ПОВТОРНО ГОЛА Ким Кардашијан повторно се обиде да го сруши Инстаграм

ПОВТОРНО ГОЛА: Ким Кардашијан повторно се обиде да го „сруши“ Инстаграм

пред 54 минути - Сцена

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан објави нова фотографија на нејзиниот Инстаргам профил, но не доби позитивни коментари за истата.

И Путин скокаше по крстот

И Путин скокаше по крстот

пред 3 часа - Македонија

Рускиот претседател Владмир Путин (65) скокна во ледената вода на езерото Селигер, во чест на православниот обичај за празникот Богојавление.

Водици во Скопје ФОТОГАЛЕРИЈА

Водици во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 3 часа - Македонија

Бог се јави – вистина се јави! Даниел Дончевски од Ченто по петти пат го фати крстот во Вардар. Дончевски на сите верници им го честита празникот со желби за добро здравје, среќа и бериќет.

Даниел Дончевски по петти пат го фати светиот крст во Скопје

Даниел Дончевски по петти пат го фати светиот крст во Скопје

пред 7 часа - Македонија

Даниел Дончевски од Ченто по петти пат го фати Светиот крст во водите на реката Вардар што денеска напладне од мостот „Слобода“ кај „Холидеј ин“ го положи архиепископот охридски и македонски г.

СПАС ЗА УЧЕНИЦИТЕ Харвард работи на таблета за генијалност

СПАС ЗА УЧЕНИЦИТЕ: Харвард работи на „таблета за генијалност”

пред 11 часа - Живот

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „скицата на големиот мозок” направена со помош на скенери, ги потврдува заедничките точки на генијалците и на многу успешните луѓе, пишува интернет страницата „Лајф“.

Посебен сообраќаен режим на подрачјето на Скопје по повод Водици

Посебен сообраќаен режим на подрачјето на Скопје по повод „Водици“

пред 11 часа - Македонија

Во пресрет на верскиот празник Водици (19.01.2018), сообраќајната полиција при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници во централното градско подрачје на Град Скопје, како и во општините Ѓорче Петров и Аеродром.

Православните верници го слават Богојавление  Водици

Православните верници го слават Богојавление – Водици

пред 11 часа - Македонија

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на свети Јован, кој од тогаш се нарекува Крстител.

Егзит е официјално најдобар фестивал во Европа

Егзит е официјално најдобар фестивал во Европа!

пред еден ден - Сцена

EXIT е официјално најдобар фестивал во Европа, објавено е синоќа на доделувањето на Европските фестивалски награди во Холандија!...

Оваа преработка на наше изворно македонско оро мора да ја слушнете

Оваа преработка на наше изворно македонско оро мора да ја слушнете

пред еден ден - Сцена

Момчило Митровски Момо деновиве го промовираше проектот кој нема да остави никого рамнодушен, посебно љубителите на убавата македонска музика и почитувачите на нашето изворно творештво.

ПРВА ВО ГРУПАТА Македонија одигра нерешено со европскиот шампион Германија

ПРВА ВО ГРУПАТА: Македонија одигра нерешено со европскиот шампион Германија

пред 2 дена - Спорт

Македонската ракометна репрезентација го освои петтиот бод на Европското првенство, откако вечерва со бранителот на трофејот Германија одигра нерешено 25:25.

Викторија Бекам со провокативна насловна за Вог прослави 10 години од својот бренд

Викторија Бекам со провокативна насловна за „Вог“ прослави 10 години од својот бренд

пред 2 дена - Сцена

Со провокативна фотосесија за шпанската верзија на магазинот „Вог“ 43-годишната Викторија Бекам ја прослави 10-годишнината од постоењето на нејзиниот популарен бренд.

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

пред 2 дена - Живот

Вообичаено пријателите споделуваат ист или сличен вкус за многу работи, имаат заеднички интереси и слични ставови. Експертите велат дека тоа има врска со генетиката.

Метеор експлодира над небото на Мичиген

Метеор експлодира над небото на Мичиген

пред 2 дена - Живот

Метеор навлезе во атмосферата на Земјата и експлодира над небото на американската сојузна држава Мичиген, што беше проследено со силна светлина и неколку ненадејни моменти на бучава.

1 2 3 4 5 6 7