20
1 2 3 4 5 6 7 
Предлог бизнис стил   DRESS FOR SUCCESS

Предлог бизнис стил – DRESS FOR SUCCESS

пред еден ден - Мода

Биди најсигурен себе. Присуството на важен деловен состанок или интервју за работа обично е доста стресна процедура. Тоа...

4 утрински навики кои вреди да ги пробате

4 утрински навики кои вреди да ги пробате

пред еден ден - Живот

Утрото можеби е најважниот дел од денот. Она што го правиме секое утро има огромно влијание за тоа каков ќе ни биде денот.

10 мотори кои секој маж ги има на својата листа на желби

10 мотори кои секој маж ги има на својата листа на желби

пред еден ден - Живот

Нема подобро нешто е кога наутро ја грабнувате кацигата, го палите моторот и заминувате на некоја авантура. Ваквите патувања се секогаш забавни, особено за љубителите на мотори и авантуристите.

12 лускузни дестинации за 12 месеци   каде да патувате оваа година

12 лускузни дестинации за 12 месеци – каде да патувате оваа година?

пред еден ден - Живот

На светов може да се најдат голем број на убави места кои вреди да се видат. Без разлика дали имсте листа на дестинации кои сакате да ги посетите или не, секако дека постои начин да ги почуствувате дел од најубавите дестинации.

30 брендови на наочари во кои вреди да инвестирате во 2018

30 брендови на наочари во кои вреди да инвестирате во 2018

пред еден ден - Живот

Веќе напоменатвме дека наочари за сонце слободно може да се носат и во зима. За овој моден аксесоар нема време на пауза, иако пикот им е во лето.

Nike  Russian Floral  колекција со неколку страшно добри црно црвени модели

Nike “Russian Floral” колекција со неколку страшно добри црно црвени модели

пред еден ден - Мода

Wool on leather. Милано е познат како град кој е синоним за стил. Како за жените, така и за мажите. Она што е многу...

Значењето на постсредното образование  за графички и веб дизајнери

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

пред еден ден - Живот

Денес многу млади стекнуваат основни или дополнителни компјутерски вештини преку завршени обуки, тренинзи и курсеви. Ваквото...

Целосен моден водич за комбинирање со бомбер јакната

Целосен моден водич за комбинирање со бомбер јакната

пред еден ден - Живот

Знаеме дека веќе сите знаете, но ајде да се потсетиме што значи бомбер јакна? Бомбер јакната е војничка јакна која потекнува од првата светска војна, каде пилотите барале добри јакни кои ке ги греат но нема да им сметаат про својата работа.

Мудрости за успешниот бизнис

Мудрости за успешниот бизнис

пред еден ден - Живот

1. Надминувањето на неуспехот Ви дава самодоверба. Пречките се големи алатки за учење, но тие мораат да бидат сведени на минимум.

Џорданки и за девојките    Air Jordan 4 Silhouette

Џорданки и за девојките – Air Jordan 4 Silhouette

пред еден ден - Забава

Часовниците и накитот од „Божиновски“ дел од костимографијата на серијата „Божиновски часовници и...

5 начини како да ја подобрите вашата флексибилност

5 начини како да ја подобрите вашата флексибилност

пред еден ден - Здравје

Ако сметате дека допирањето на вашите прсти на нозете од исправена положба е нешто недостижно кое никогаш нема да го постигнете,...

Omega 1957 ТРИЛОГИЈА   Духот на  57 ја пресретнува технологијата на 21 век

Omega 1957 ТРИЛОГИЈА – Духот на ’57 ја пресретнува технологијата на 21 век

пред 2 дена - Живот

Во 1957 година, Омега ги претстави трите часовници што набргу станаа апсолутни класици. Seamaster 300, Railmaster и Speedmaster.

5 парфеми кои треба да ги имате во план во оваа 2018 та

5 парфеми кои треба да ги имате во план во оваа 2018-та

пред 2 дена - Живот

Конечно ни пристигна 2018 година, а тоа значи дека е добро да воведете некои промени и годината да ја започнете на еден поинаков начин.

Најчитаното интервју за 2017 та година на Friday mk

Најчитаното интервју за 2017-та година на Friday.mk

пред 2 дена - Живот

И 2017-та година успеавме да направиме голем број на интервјуа со голем дел од македонските мажи од различни области. Вообичаено на почетокот на новата година, правиме преглед на најчитаните работи на нашиот онлајн магазин.

Модната куќа Gucci  отвори Gucci Garden во Фиренца

Модната куќа Gucci, отвори Gucci Garden во Фиренца

пред 2 дена - Живот

Алесандро Микеле, ја однесе модната куќа Gucci во нови предизвици. Овој бренд отвори нов експериментален продажен концепт наречен Gucci Garden.

1 2 3 4 5 6 7