20
1 2 3 4 5 6 7 
Часовник на неделата   Breitling Avenger Huricane

Часовник на неделата – Breitling Avenger Huricane

пред 3 дена - Живот

Ние во Friday.mk сме огромни љубители на часовниците, особено на оние ексклузивните. Веројатно досега сте успеале да го забележите тоа.

Hugo Boss есен зима 2017 кампањата преку фотографии

Hugo Boss есен/зима 2017 кампањата преку фотографии

пред 3 дена - Мода

Погледнете ја Hugo Boss есен/зима 2017 кампањата преку фотографии. Како што џорданките и разните соработки помеѓу големите брендови се популарни во светот, во ова.

Ова е најлуксузниот Mercedes во историјата

Ова е најлуксузниот Mercedes во историјата

пред 3 дена - Автомобили

Ефектен концепт беше демонстриран на Автомобилската недела во Монтереј, во Калифорнија, чиј слоган е „автомобилот кој го дефинира високиот луксуз во иднината“.

8 те најлуди милионери во светот

8-те најлуди милионери во светот

пред 3 дена - Живот

На сите ни е познато дека со голема количина на пари, доаѓа и голема моќ, а моќта е таа која најчесто ги поминува границите на нормалното.

Летни модни парчиња кои може да ги носите и во есен

Летни модни парчиња кои може да ги носите и во есен

пред 3 дена - Мода

Како што може да видите, летото ни заврши, а ниските температури и есенските дождови полека ни пристигнуваат. Додека сеуште се навикнуваме да носиме есенски работи, можеби ќе ни биде тешко да се одвикнеме од некои летни парчиња.

Еве што секој господин треба да има оваа есен

Еве што секој господин треба да има оваа есен

пред 3 дена - Мода

Пристигнува есента, што значи дека треба да ги спремите подебелите парчиња од гардероберот. Но што е она, што според нас е задолжително да го имате, кардиган џемперот.

Еве ја најпродаваната патика во САД

Еве ја најпродаваната патика во САД

пред 3 дена - Мода

Како што џорданките и разните соработки помеѓу големите брендови се популарни во светот, во ова друштво се најде и моделот на Nike.

Исклучително модерна пивара во Бразил

Исклучително модерна пивара во Бразил

пред 3 дена - Живот

Голема пиварница наречена “Ateliê Wäls” во Бразил, неодамна беше завршена од фирмата за дизајн Gustavo Penna Arquiteto & Associados.

Converse со нова NBA колекција на патики

Converse со нова NBA колекција на патики

пред 3 дена - Мода

Користејќи го Chuck Taylor All Star моделот, компанијата Converse креираше фраерска NBA колекција која вреди да се погледне.

Неколку совети за правилно пишување на мејлови

Неколку совети за правилно пишување на мејлови

пред 3 дена - Живот

Не постои правилен или неправилен начин за пишување на мејлови. Сепак постои еден вистински претприемачки начин, погледнете кој е тој! Првите впечатоци апсолутно се бројат.

Porsche направи хибридна јахта од 16 милиони долари

Porsche направи хибридна јахта од 16 милиони долари

пред 3 дена - Живот

Компанијата Porsche влезе во бизнисот на дизајнирање на јахти во соработка со луксузниот градежник Динамик за изработка на на хибридната супер-јахта од 16 милиони американски долари за Леонардо Ди Каприо.

10 безвременски мотори кои сакаме да ги имаме

10 безвременски мотори кои сакаме да ги имаме

пред 4 дена - Живот

Моторите кои се познати како cafe racer се омилени во машкиот свето. Особено оние со стил од 1960-те, кои до ден денеска сеуште се ценети од љубителите.

Кратка прошетка низ преубавиот Лисабон

Кратка прошетка низ преубавиот Лисабон

пред 4 дена - Живот

Лисабон не е само еден од најстарите градови во Европа, тој е и еден од најубавите, па доколку барате некоја дестинација за вашето следно шетање, еве еден краток водич.

Безвременски автомобили  згодни девојки и стил

Безвременски автомобили, згодни девојки и стил…

пред 4 дена - Забава

Погледнете го прекрасното видео на брендот Cartier кое е микс од девојки, автомобили и стил. Anvil Motociclette направија неверојатна работа кастемизирајќи го  Moto Guzzi V9 во еден поинаков.

Моќна футуристичка моторна јахта

Моќна футуристичка моторна јахта

пред 4 дена - Живот

Оваа јахта ќе го има своето деби на саемот во Монако, каде што се очекува да биде вистински хит поради нејзиниот совршен дизајн, 3Д елементи.

1 2 3 4 5 6 7