20
1 2 3 4 5 6 7 
Шокантна снимка  Меси извади нешто од чорапот и го стави во уста на мечот со Олимпијакос

Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и го стави во уста на мечот со Олимпијакос!

пред еден месец - Фудбал

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси , долго ќе се сеќава на победата против Олимпијакос од 3:1. Меси го постигна својот 100-ти гол во европските натпреварувања.

Шокантна снимка  Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос

Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос!

пред еден месец - Фудбал

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси , долго ќе се сеќава на победата против Олимпијакос од 3:1. Меси го постигна својот 100-ти гол во европските натпреварувања.

Арсенал и Венгер на Маракана  Што мисли тренерот на Арсенал за Ц Звезда видео фото

Арсенал и Венгер на Маракана – Што мисли тренерот на Арсенал за Ц.Звезда (видео+фото)

пред еден месец - Фудбал

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека верува во неговиот тим на претстојниот натпревар против Црвена Ѕвезда. Натпреварот е од 3.

ЛШ Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе Сити го победи Наполи видео фото

ЛШ: Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе, Сити го победи Наполи (видео+фото)

пред еден месец - Фудбал

Во Лигата на шампионите се одиграа 8 средби од 3.коло. Во дербито на вечерта Реал и Тотенхем одиграа без победник 1-1 на Бернабе.

Лестер одново остана без тренер  Кратко траеше бајката на Шекспир

Лестер одново остана без тренер – Кратко траеше бајката на Шекспир

пред еден месец - Фудбал

Поранешниот англиски шампион Лестер сити уште еднаш остана без тренер. Раководството на клубот му врачи отказ на менаџерот Крег Шекспир само четири месеци откако тој стана постојан менаџер на Лестер.

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија  Ова се двојките видео фото

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

пред еден месец - Фудбал

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија 2018. Ждрепката сакаше да се сретнат, Северна Ирска-Швајцарија, Хрватска-Грција, Данска-Република Ирска и Шведска-Италија.

Две мега пресметки на стартот на новата 72 сезона во НБА лигата видео фото

Две мега пресметки на стартот на новата 72 сезона во НБА лигата (видео+фото)

пред еден месец - Кошарка

Започна новата 72 сезона во НБА лигата со две мега пресметки. Во дербито на истокот Кливленд го победи Бостон со 102-99. Екс играчот на Кавалирси, Кајри Ирвинг не успеа да погоди тројка.

Ждрепката одлучи  Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство видео фото

Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

пред еден месец - Фудбал

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство . Реал ќе игра дури во во полуфиналето на овој турнир.

Кливленд без Леброн на стартот на новата 2017 18 НБА сезона  Ова се причините

Кливленд без Леброн на стартот на новата 2017/18 НБА сезона – Ова се причините

пред еден месец - Кошарка

НБА ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс ќе биде неизвесен за стартот на новата сезона во лигата. Леброн ја заврши претсезоната поради проблеми со глуждот на левата нога.

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата  Еве на кое место падна македонската кошарка

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата – Еве на кое место падна македонската кошарка!

пред еден месец - Кошарка

Продолжува падот на кошаркарската репрезентација на Македонија на ФИБА ранг листата . На најновата Македонија назадуваше за четири позиции и сега за наоѓа на 38.

ЛШ Ракометарите на Вардар со втора победа Металург со втор пораз во 2 коло

ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

пред еден месец - Ракомет

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на шампионите . Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја забележа и втората победа во ЛШ.

Болт не ја заврши последната трка а Јамајка остана без медал и пласман  Тажен крај за најбрзиот човек на светот видео фото

Болт не ја заврши последната трка, а Јамајка остана без медал и пласман – Тажен крај за најбрзиот човек на светот (видео+фото)

пред 3 месеци - Спорт

На неславен и тажен начин, најбрзиот човек на планетата Усеин Болт ја заврши кариерата на 30 години. Во финалето на штафетата 4х100 метри на СП во атлетка во Лондон, Болт се повреди и падна во последната замена.

Погледнете ја пораката на популарните  Комити  до сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко

Погледнете ја пораката на популарните ,,Комити,, до сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко

пред 3 месеци - Фудбал

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко најави дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и покрај незапаметените успеси за македонскиот клупски спорт ќе се повлече од финансирањето на спортското друштво Вардар .

Барселона ја најде замената на Нејмар со нов бразилец кој доаѓа од Кина

Барселона ја најде замената на Нејмар со нов бразилец кој доаѓа од Кина

пред 3 месеци - Фудбал

Според светските медиуми, Барселона ја најде замената за Нејмар во името на 29 годишниот Паулињо . Бразилскиот репрезентативец од понеделник станува нов играч на каталонскиот клуб.

Усеин Болт вечерва во Лондон ја трча последната трка во кариерата видео фото

Усеин Болт вечерва во Лондон ја трча последната трка во кариерата (видео+фото)

пред 3 месеци - Спорт

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри, Усеин Болт од Јамајка, вечерва го има последниот настап на светските првенства. За последен пат ќе го видиме на атлетските патеки вечерва од 22.

1 2 3 4 5 6 7