20
1 2 3 4 5 6 7 

Џејми Оливер бара да се забрани продажбата на енергетски пијалаци

пред една недела - Храна

Британскиот готвач Џејми Оливер ја поддржа иницијативата на Националниот совет за образование со која се бара да им се забрани купување енергетски пијалаци на деца помлади од 16 години.

Кој е најпродаваниот технолошки уред во 2017 година?!

пред една недела - Техно

Некои работи очигледно никогаш не се менуваат. Особено кога станува збор за Apple. Нивните производи се прескапи. Иако се одлични уреди, ценовно се преценти, но тоа на пазарот нема никакво негативно влијание.

Armani Hotel Dubai: Ѕирнете во еден од најубавите дизајнерски хотели

пред 2 недели - Живот

Името на италијанскиот дизајнер Џорџо Армани, со години е синоним за врвна естетика во модната индустрија, а подеднакво добро го прави и уредувањето на хотелските ентериери.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Спиењетo после пладне му штети на вашето здравје

пред 2 недели - Здравје

Најновите истражувања покажале дека спиењето после пладне ги прави луѓето поуморни отколку што навистина се. Новите истражувања покажуват резултати кои на многумина нема да им се допаднат, а особено на оние кои сакаат да дремнат после ручекот.

Актерката Џесика Алба стана мајка по трети пат

пред 2 недели - Сцена

Aктерката Џесика Алба се породи на 31-ви декември 2017 и го доби најубавиот новогодишен подарок. Нејзините две ќеркички добија братче кое ќе се вика Хејз Алба Ворен.

Погледнете ја најскапата елка на светот

пред 2 недели - Живот

„Emirates Palace“ кој важи за еден од најлуксузните хотели со 5 ѕвезди во Абу Даби, традиционално го декорираше својот хол, со најскапата елка во светот.

Најдобриот афтерворк: Предновогодишна Хуманитарна Забава СО ДЕДО МРАЗ

пред 3 недели - Живот

Најмагичното место во градот, Ве поканува на најдобрата Предновогодишна Хуманитарна Забава СО ДЕДО МРАЗ. Омиленото меѓу децата и тинејџерите Orange Kids Club & Caffè, со голема радост и возбуда, Ве поканува на 29.

СПОРТИСТИ НА ГОДИНАТА: СТОИЛОВ И ГЕОРГИЕВА НАЈДОБРИ ВО ИЗБОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ

пред 3 недели - Спорт

Стојанче Стоилов собира награди за најдобар спортист во Македонија, тој го заслужи признанието и во изборот на Агенцијата за млади и спорт, а со него главната награда ја заслужи и каратистката Јована Георгиева.

„Ѕвона“ - прв сингл од претстојниот албум на Каролина Гочева

пред еден месец - Сцена

Во пресрет на Новогодишните празници нашата поп-ѕвезда Каролина Гочева ја објави песната „Ѕвона“ - нов сингл од претстојниот албум.

Леуварден и Валета – престолнини на европската култура во 2018

пред еден месец - Живот

Холандскиот град Леуварден и  Валета – главниот град на Малта, ќе ја делат титулата „Европска престолнина на културата“ во 2018 година.

Ана Курникова и Енрике Инглесиас станаа родители на близнаци

пред еден месец - Сцена

Поранешната тенисерка Ана Курникова  и музичката ѕвезда Енрике Инглесиас станаа родители на близнаци. Според ТМЗ, славниот пар ја криел бременоста на Курникова од јавноста, а таа се породила во Мајами.

Кастинг Потрага по принцези и принцови за празнична кампања

пред еден месец - Живот

За потребите на новата празнична кампања на Orange Kids Club , e во потрага по специфични, забавни и насмеани ликови. Ако...

Ѕвездата од „Очајни домакинки“ го очекува своето прво дете

пред еден месец - Живот

Актерката Ева Лонгорија, која се прослави со улогата во популарната серија „Очајни домакинки“, го очекува своето прво дете.

Новогодишни пакетчиња, кул фотки, лотарија и суперслатка масичка за секој роденденко во Orange Kids Club & Caffè

пред еден месец - Живот

Започна празничната еуфорија, а ние подготвивме неодолива Новогодишна понуда за сите роденденковци. Покани ги твоите другарчиња и дојдете заедно за го прославиме најдобриот роденден во твојот живот.

Најголемиот ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА викендов во Skopje City Mall

пред еден месец - Живот

Денес кога сите живееме со брзо темпо и водиме динамичен живот, понекогаш забораваме колку е драгоцено времето поминато со нашите најблиски.

1 2 3 4 5 6 7