20
1 2 3 4 5 6 7 
ТАНЕ МАРКОСКИ  Платформата е амбис за Македонија ние тоа нема да го дозволиме волјата на македонскиот народ мора да се почитува

ТАНЕ МАРКОСКИ : Платформата е амбис за Македонија, ние тоа нема да го дозволиме,волјата на македонскиот народ мора да се почитува

пред еден час - Македонија

„Ние основачите на партијата ќе застанеме први во заштита и одбрана на државата и нема да дозволиме ниедна мајка повторно...

КОГА НЕКОИ ПОЛИТИЧАРИ ЈА ПРОДАВААТ ДРЖАВАТА Само народот има сила да ја одбрани

КОГА НЕКОИ ПОЛИТИЧАРИ ЈА ПРОДАВААТ ДРЖАВАТА: Само народот има сила да ја одбрани!

пред 2 часа - Македонија

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во изминатите 2-3 години.

ЈАКА ТРАВАТА ОД ЛАЗАРАТ Порталот на Кабранов преку лажни извори ја лажат јавноста

ЈАКА „ТРАВАТА“ ОД ЛАЗАРАТ: Порталот на Кабранов преку лажни „извори“ ја лажат јавноста!

пред 2 часа - Македонија

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година.

МАЛКУ ТРЕБА ДО ПРОПАСТ На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

МАЛКУ ТРЕБА ДО ПРОПАСТ: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв!

пред 2 часа - Македонија

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија.

СУДЕТЕ НЕ НАС РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО Суди го раководството ВМРО ќе ти ја поддржи Владата само откажи се од албанската платформа

СУДЕТЕ НЕ НАС, РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО: Суди го раководството, ВМРО ќе ти ја поддржи Владата, само откажи се од албанската платформа!

пред 2 часа - Без катеторија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

ЗАЕВ НЕКА УДРИ ПО МЕНЕ НЕКА ЈА ОСТАВИ ДРЖАВАТА Отворена понуда до Заев  ако се откаже од платформата ќе добие поддршка од ВМРО ДПМНЕ

ЗАЕВ НЕКА УДРИ ПО МЕНЕ, НЕКА ЈА ОСТАВИ ДРЖАВАТА: Отворена понуда до Заев – ако се откаже од платформата ќе добие поддршка од ВМРО-ДПМНЕ!

пред 2 часа - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му нуди на лидерот на СДСМ Зоран Заев малцинска влада и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ доколку се откаже од платформата на албанските партии и уривање на националните интереси.

ПЛАТФОРМАТА ОД ТИРАНА ЌЕ СЕ СПРОВЕДУВА ВО ФАЗИ Прва фаза која ја прифатил Заев е ослободување на терористите од Диво Насеље и Смилковско

ПЛАТФОРМАТА ОД ТИРАНА ЌЕ СЕ СПРОВЕДУВА ВО ФАЗИ: Прва фаза која ја прифатил Заев е ослободување на терористите од „Диво Насеље“ и Смилковско!

пред 2 часа - Македонија

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и Зоран Заев се усогласени и останатите точки од платформата.

СЕКАКО ДЕКА ИМАМЕ СТРАТЕГИЈА Груевски објави дека ВМРО ДПМНЕ има стратегија но дека не може да ја обелодени

СЕКАКО ДЕКА ИМАМЕ СТРАТЕГИЈА: Груевски објави дека ВМРО-ДПМНЕ има стратегија, но дека не може да ја обелодени!

пред 3 часа - Македонија

-Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни планови направено,...

ОТСЕГА НАТАМУ САМО НАРОДОТ МОЖЕ ДА СИ ЈА ОДБРАНИ ДРЖВАТА Нападата е унитарноста на земјата само народот може да си ја одбрани

ОТСЕГА НАТАМУ, САМО НАРОДОТ МОЖЕ ДА СИ ЈА ОДБРАНИ ДРЖВАТА: Нападата е унитарноста на земјата, само народот може да си ја одбрани!

пред 3 часа - Македонија

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата.

ГРУЕВСКИ ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД КРАЈНАТА ЦЕЛ НА СЦЕНАРИОТО Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

ГРУЕВСКИ ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД КРАЈНАТА ЦЕЛ НА СЦЕНАРИОТО: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот!

пред 3 часа - Македонија

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците.

НАРОДОТ МОРА ДА ЗАСТАНЕ ВО ОДБРАНА НА ДРЖАВАТА Инаку Република Македонија нема да биде Република Македонија

НАРОДОТ МОРА ДА ЗАСТАНЕ ВО ОДБРАНА НА ДРЖАВАТА: Инаку Република Македонија, нема да биде Република Македонија!

пред 3 часа - Македонија

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

НАРОДОТ Е СО НАС ВЕРУВАМ ВО МОЈОТ НАРОД Чесниот народ луѓе од сите националности не се согласуваат со ваквото сценарио

НАРОДОТ Е СО НАС, ВЕРУВАМ ВО МОЈОТ НАРОД: Чесниот народ, луѓе од сите националности не се согласуваат со ваквото сценарио!

пред 3 часа - Македонија

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио.

ПРИФАЌАМ ДА МЕ УАПСАТ ЗАТВАРААТ И МАЛТРЕТИРААТ Заев нека удри по мене само нека се откаже од удирање по темелите на државата

ПРИФАЌАМ ДА МЕ УАПСАТ, ЗАТВАРААТ И МАЛТРЕТИРААТ:Заев нека удри по мене, само нека се откаже од удирање по темелите на државата!!

пред 3 часа - Македонија

Ако толку по секоја цена сака Заев да биде премиер, нека не удира по државните и националните интереси. Нека ја спроведува програмата од изборите без редефинирањето.

СУДЕТЕ НЕ НАС РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО И ЌЕ ЈА ПРИФАТИМЕ ПЛАТФОРМАТА Груевски со отворена понуда до СДСМ само да не се прифати Албанија

СУДЕТЕ НЕ НАС, РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО И ЌЕ ЈА ПРИФАТИМЕ ПЛАТФОРМАТА: Груевски со отворена понуда до СДСМ, само да не се прифати Албанија!

пред 3 часа - Македонија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

 ШИПТАРОЉУБЕЦ  ЗАЕВ БАРА СРБИЈА ДА БИДЕ ОБВИНЕТА ЗА ГЕНОЦИД Српските медиуми денес со силни реакции по договорот на Заев и ДУИ

„ШИПТАРОЉУБЕЦ“! ЗАЕВ БАРА СРБИЈА ДА БИДЕ ОБВИНЕТА ЗА ГЕНОЦИД: Српските медиуми денес со силни реакции по договорот на Заев и ДУИ!

пред 6 часа - Балкан

Кандидатот за премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев постигна договор со албанската партија ДУИ, Србија да биде обвинета за наводен геноцид извршен над Албанците во таа земја помеѓу двете светски војни, пишува српски „Информер“.

1 2 3 4 5 6 7