20
1 2 3 4 5 6 7 
БРАЗИЛСКИ СПЕЦИЈАЛНИ СИЛИ Полицајци кои на 1 000 начини ќе ве убијат со вашето оружје доколку ги нападнете

БРАЗИЛСКИ СПЕЦИЈАЛНИ СИЛИ: Полицајци кои на 1.000 начини ќе ве убијат со вашето оружје доколку ги нападнете!

пред 5 часа - Живот

Техниките за одземање на оружјето на напаѓачот се едни од основните работи кои секој специјалец мора да ги познава и да ги тренира до перфекција.

БЕЈЛИ ЈА СОСТАВУВА ВЛАДАТА Али Ахмети се поклони пред сопственикот и му баци рака  Бејли ќе ја составува владата на Заев

БЕЈЛИ ЈА СОСТАВУВА ВЛАДАТА: Али Ахмети се поклони пред „сопственикот“ и му баци рака – Бејли ќе ја составува владата на Заев!

пред 6 часа - Македонија

Најавите на лидерот на социјалдемократите, Зоран Заев беа дека денеска ќе се знае составот на идната Влада. Но, тоа не се случи.

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАРАБОТИ УШТЕ ЕДНА ТУЖБА СМК поднесе тужба поради незаконскиот избор на претседател на Собранието до Управен суд

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАРАБОТИ УШТЕ ЕДНА ТУЖБА: СМК поднесе тужба поради незаконскиот избор на претседател на Собранието до Управен суд!

пред 6 часа - Македонија

Претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров, поднесе барање до Управниот суд во Скопје за заштита на слободите...

ЗА ГРЕВОЈ БИЛ ЧОВЕКОТ Соросоидите и СДС губат верба во идејата за формирање влада повикуваат помош од странците

ЗА ГРЕВОЈ БИЛ ЧОВЕКОТ: Соросоидите и СДС губат верба во идејата за формирање влада, повикуваат помош од странците!

пред 7 часа - Македонија

Откако попладнево Заев најави дека до вечерва до полноќ нема да биде познат составот на новата влада, ниту, пак, до утре пред конгресот на партијата, неговите поддржувачи почнаа да бараат помош од надвор.

ЗАПОЧНА РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА БИЛЕТИ ЗА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА Тука можете да си резервирате билет за најголемиот спортски спектакл

ЗАПОЧНА РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА БИЛЕТИ ЗА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА: Тука можете да си резервирате билет за најголемиот спортски спектакл!

пред 7 часа - Спорт

Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август ќе се одржи на арената „Филип Втори“ во Скопје, дефинитивно е најголемиот спортски настан, што ја преокупира македонската јавност.

НЕ ДЕКА НЕ ЗНАЕВМЕ АМА ЕВЕ И ПОТВРДА Хојт Ји призна дека тој го издејствувал мандатот на Заев и го поставил за одреден за премиер

НЕ ДЕКА НЕ ЗНАЕВМЕ, АМА ЕВЕ И ПОТВРДА: Хојт Ји призна дека тој го издејствувал мандатот на Заев и го поставил за „одреден за премиер“

пред 8 часа - Македонија

Американскиот заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања Хојт Ји ги отфрли изјавите и повиците на...

МАСАКАР НА ХРИСТИЈАНИ ВО ЕГИПЕТ Терористички напад на автобус полн со христијани  35 жртви меѓу кои и деца

МАСАКАР НА ХРИСТИЈАНИ ВО ЕГИПЕТ: Терористички напад на автобус полн со христијани – 35 жртви меѓу кои и деца!

пред 8 часа - Свет

Автобус во кој имало коптски христијани нападнат е во Египет, најмалку 35 лица починале а 26 се поредени. Меѓу жртвите има голем број на деца.

УШТЕ ЕДНА КРИВИЧНА ЗА НАРОДОТ Полицијата поднесе кривична против лице кое го сомничи за поставување на експлозивна направа во Собранието

УШТЕ ЕДНА КРИВИЧНА ЗА НАРОДОТ: Полицијата поднесе кривична против лице кое го сомничи за поставување на експлозивна направа во Собранието!

пред 9 часа - Македонија

Тој е осомничен дека под работно биро во една од канцелариите поставил импровизирана експлозивна направа која се состои од петарда и боца со компримиран бутан, залепени со селотејп Полицијата поднесе кривична пријава против Ј.

СО ВЕРБА ВО БОГА Погледнете како Путин се поклони пред моштите на Св Никола Чудотворец

СО ВЕРБА ВО БОГА: Погледнете како Путин се поклони пред моштите на Св.Никола Чудотворец

пред 9 часа - Без катеторија

Како и што можеше да се очекува, Владимир Путин во московскиот Храм на Христос Спасителот се поклони пред моштите на Свети Никола Чудотворец Путин влезе во централниот храм на Руската православна црква заедно со служителите и запали свеќа.

МАКЕДОНИЈА КАКО ЕНЕРГЕТСКИ НЕЗАВИСНА ДРЖАВА ЕЛЕМ и Мицковски најавија неколку мегапроекти во областа на енергетиката

МАКЕДОНИЈА КАКО ЕНЕРГЕТСКИ НЕЗАВИСНА ДРЖАВА: ЕЛЕМ и Мицковски најавија неколку мегапроекти во областа на енергетиката!

пред 9 часа - Без катеторија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски извршија увид во градежните активности на новата административна зграда на компанијата.

ЗАЕВ НЕ МОЖЕ ДА СОСТАВИ ВЛАДА БЕЗ ГАРАНЦИИ ЗА ПЛАТФОРМАТА Мухамед Зекири како втор човек на СДС како гарант за Тиранската платформа

ЗАЕВ НЕ МОЖЕ ДА СОСТАВИ ВЛАДА БЕЗ ГАРАНЦИИ ЗА ПЛАТФОРМАТА: Мухамед Зекири како втор човек на СДС како гарант за Тиранската платформа!

пред 9 часа - Македонија

Отежнато се одвиваат преговорите за составот на новата влада на во која СДС ќе партиципира заедно со албанските партии во...

НОВАТА ЗГРАДА НА ЕЛЕМ Е ГОТОВА Увид извршија Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Груевски и директорот Мицковски

НОВАТА ЗГРАДА НА ЕЛЕМ Е ГОТОВА: Увид извршија Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски и директорот Мицковски

пред 11 часа - Македонија

Новата административна зграда на АД ЕЛЕМ е 99 отсто готова, а се очекува завршување на работите и вселувањето да биде кон крајот на идниот месец.

МВР ВЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ Како снимките од собраниските камери се најдоа во медиумите

МВР ВЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ: Како снимките од собраниските камери се најдоа во медиумите

пред 16 часа - Македонија

Министерството за внатрешни работи не одговара на прашањата за тоа како снимките од надзорните камери во Собранието на Република Македонија на кои е забележано отворањето на главните врати доспеале во рацете на телевизиските медиуми.

Груевски Почнува со работа ПЕТ центарот во Скопје капитален проект во македонското здравство

Груевски: Почнува со работа ПЕТ центарот во Скопје, капитален проект во македонското здравство

пред 16 часа - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави дека денес почнува со работа со пациенти уште еден објект од огромно значење за македонското здравство.

СКАНДАЛОЗНО ПРИЗНАНИЕ Раководството на СДСМ ме плаќаше да правам емисии за оцрнување на власта на ВМРО ДПМНЕ

СКАНДАЛОЗНО ПРИЗНАНИЕ: Раководството на СДСМ ме плаќаше да правам емисии за оцрнување на власта на ВМРО-ДПМНЕ

пред 16 часа - Македонија

Контроверзната режисерка Софија Теодор преку пост на својот ФБ профил излезе со скандалозно признание дека раководството на СДСМ ја плаќало да прави емисии за оцрнување на власта на ВМРО-ДПМНЕ.

1 2 3 4 5 6 7