20
1 2 3 4 5 6 7 

Спремни се да убијат за водачот: Елитни снајперистки го чуваат Ким Џонг Ун

пред 4 часа - Свет

Северна Кореја се гордее со нивната елитна единица која ја сочинуваат жени.Тие се едни од најподготврните снајперисти кои се спремни да убијат за својот водач Ким Џонг ун.

Родителите на болните од цистична фиброза бараат соодветен третман

пред 6 часа - Македонија

Болните од цистична фиброза бараат здравствените власти да обезбедат лекови кои ја лекуваат нивната болест, а не само лекови...

Вулнет Ферати кандидат за нов министер за здравство

пред 6 часа - Македонија

Вулнет Ферати е предлогот на Алијансата за Албанците за нов министер за здравство. Ферати е доктор специјалист во Клиничкот центар во Тетово и треба да го замени Арбен Таравари на жешкото столче во здравството кој стана градоначалник на Гостивар.

За едни херој за други злосторник: Реакции по пресудата на Младиќ

пред 6 часа - Без катеторија

Високиот комесар на ОН за човекови права Зеид Раад ал-Хусеин денеска оцени дека пресудата за доживотна казна затвор за поранешниот...

ВМРО-ДПМНЕ: Негаторските изјави на функционери на СДС и антимакедонисти во Бугарија се на иста линија

пред 8 часа - Македонија

Последиците од договорот за добрососедство со Бугарија, јавноста веќе може да ги види. Во низа се редат антимакедонските...

Кои се техниките за надминување на конфликтот

пред 8 часа - Македонија

Проследете го разговорот со Др. Благица Ризоска-Ваниќ , гешталд терапевт за да научите како да се справите со стресот и конфликтите во секојдневниот живот.

Што е парадонтопатија

пред 8 часа - Македонија

Со стоматологот Даниела Цветановска Стојчева од Етерна-дент во утринската на Тв Нова разговаравме на тема пародонтопатија.

Лажете: Mладиќ со негодување ја прими казната доживотен затвор

пред 9 часа - Без катеторија

Судскиот совет на Хашкиот трибунал денеска го осуди командантот на силите на босаските Срби, генерал Ратко Младиќ на казна доживотен затвор.

Од вечерва во 18 и 40: Руската мелодрама “Семејни вредности” на Тв Нова

пред 9 часа - Македонија

Тв Нова од вечерва среда 22.11 во 18 и 40 ч ќе започне со емитување на руската мелодрама “Семејни вредности” во 60 продолженија.

Холокаустот на Ромите на Балканот и во Европа

пред 9 часа - Без катеторија

„Должни како Грција“: Јужниот сосед со државен долг од 343 милијарди евра

пред 10 часа - Без катеторија

Државниот долг на Грција следната година ќе достигне 343 милијарди евра, што ќе претставува негово највисоко ниво, како резултат...

Кој ќе биде незадоволен: Во тек е изрекувањето на пресудата на Младиќ

пред 10 часа - Без катеторија

Почна седницата на Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија, на која ќе биде соопштена пресудата за поранешниот воен лидер на босанските Срби, генерал Ратко Младиќ.

Џафери за денот на албанската азбука: Азбуката, јазикот и писменоста се многу повеќе од само средство за комуникација

пред 11 часа - Македонија

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери упати честитка по повод 22 Ноември – Денот на албанската азбука. – Азбуката,...

Дачиќ: Србија нема да ја признае независноста на Косово за да стане членка на ЕУ

пред 11 часа - Без катеторија

Полноправното членство во Европската унија претставува апсолутен надворешно-политички приоритет на Белград, но Србија нема да ја признае независноста на Косово за да стане членка на Унијата, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ.

Ќе се спаси ли Фени: Заинтересираните инвеститори ќе вршат увид во состојбата на компанијата

пред 11 часа - Без катеторија

Заинтересираните потенцијални инвеститори за Фени Индустри, придружувани од претставници од трите банки најголеми доверители, од денеска ќе вршат почетен увид во состојбата на комбинатот со цел да предложат план за реорганизација во соодветно време.

1 2 3 4 5 6 7