20
1 2 3 4 5 6 7 
Манчестер Јунајтед го освои англискиот Лига куп

Манчестер Јунајтед го освои англискиот Лига куп

пред 9 минути - Спорт

Екипата на Манчестер Јунајтед е освојувач на англискиот фудбалски Лига Куп. Во финалето одиграно попладнево на „Вембли“ во Лондон Манчестер Јунајтед го совлада Саутемптон со 3-2.

Јовановски со понуда до Шеќеринска Ќе поддржиме да биде и вицепремиер само да не го прифаќа предавничкиот договор

Јовановски со понуда до Шеќеринска: Ќе поддржиме да биде и вицепремиер, само да не го прифаќа предавничкиот договор

пред 14 минути - Македонија

Пратеникот Крсто Јовановски преку социјалната мрежа Фејсбук упати понуда до потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска.

Затуроска до Шекеринска Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

Затуроска до Шекеринска: Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

пред 14 минути - Македонија

Пратеничката Лилјана Затуроска упати повик до Радмила Шекеринска да ја прифатат понудата на ВМРО-ДПМНЕ и да ја отфрлат платформата на албанските партии.

Скијач почина на Попова Шапка под неутврдени околности

Скијач почина на Попова Шапка под неутврдени околности

пред 14 минути - Македонија

Германскиот државјанин Ц.К.Х.(61) починал во засега неутврдени околности додека со група скијачи денеска биле на скијање на задната страна од врвот Церипашина во месноста Казани на Попова Шапка.

Груевски Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред еден час - Македонија

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во изминатите 2-3 години.

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ Сорос

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ/Сорос

пред еден час - Македонија

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година.

Груевски Секако дека имаме стратегија

Груевски: Секако дека имаме стратегија

пред еден час - Македонија

-Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни планови направено,...

Груевски На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

пред еден час - Македонија

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија.

Груевски Нападната е унитарноста на државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Нападната е унитарноста на државата, само народот може да ја одбрани

пред еден час - Македонија

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата.

Груевски Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Груевски: Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред еден час - Македонија

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио.

Груевски Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема да е Република Македонија

Груевски: Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен, Република Македонија нема да е Република Македонија

пред еден час - Македонија

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Груевски Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

Груевски: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

пред еден час - Македонија

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците.

ЛШ Будуќност го порази Вардар и ја прекина победничката серија што црвено црните ја имаше сезонава

ЛШ: Будуќност го порази Вардар и ја прекина победничката серија што црвено -црните ја имаше сезонава

пред 2 часа - Ракомет

Вардар останува лидер во А групата, но ја прекина победничката серија што ја имаше сезонава. Гостинките од Црна Гора, ракометарките на Будуќност во СЦ „Јане Сандански” се радуваа на победата 31-28 (17-16).

САД ја повикаа Русија да го почитува договорот од Минск

САД ја повикаа Русија да го почитува договорот од Минск

пред 2 часа - Свет

САД го осудија вчерашниот напад врз припадниците на Организација за безбедност и соработка на Европа (ОБСЕ) во источниот дел на Украина и ги обвинијата проруските сили дека стојат зад нападот.

Автобуси со приврзаници на францускиот Национален фронт беа нападнати од противници на Марин Ле Пен

Автобуси со приврзаници на францускиот Национален фронт беа нападнати од противници на Марин Ле Пен

пред 3 часа - Свет

Противници на францускиот крајнодесничарски Национален фронт (ФН) нападнаа денеска автобуси со партиски активисти кои патувале кон голем предизборен митинг на лидерката Марин Ле Пен во Нант, јави ТАСС.

1 2 3 4 5 6 7