20
1 2 3 4 5 6 7 
Горан Пандев повторно стрелец за Џенова  Ова е голот на МАКЕДОНЕЦОТ

Горан Пандев повторно стрелец за Џенова – Ова е голот на МАКЕДОНЕЦОТ!

пред 6 часа - Фудбал

Горан Пандев беше стрелец против својот поранешен клуб Лацио. Но, Џенова не успеа да направи изнендување во Рим и да се пласира во четвртфиналето, во Купот на Италија.

Ако ги пропуштивте погледнете ги двата цепелина по ред на Македонија против Шпанија

Ако ги пропуштивте, погледнете ги двата цепелина по ред на Македонија против Шпанија!

пред 6 часа - Ракомет

Ракометна Македонија им покажа заби на фаворизираните шпанци. Одигравме маестрално прво полувреме против големиот фаворит,...

Каков срам Сакала да сними секси видео а тоа што и се случи ќе ве насмее до солзи

Каков срам!Сакала да сними секси видео, а тоа што и се случи ќе ве насмее до солзи

пред 8 часа - Живот

Секој кој ќе се впушти во заведување преку интернетот и снимање на секси видео, мора да биде подготвен на евентуални незгоди.

Село на богаташи Сите живеат во вили се возат со хеликоптери не знаат што да прават со парите

Село на богаташи: Сите живеат во вили, се возат со хеликоптери, не знаат што да прават со парите

пред 8 часа - Забава

Најбогатото село на светот се наоѓа во Кина, има 2000 жители од кои секој има повеќе од 250 илјади долари на сметка и живее во вила.

Фотографот Ленарт Нилсон сними раст на човечки ембрион Фасцинантно

Фотографот Ленарт Нилсон сними раст на човечки ембрион (Фасцинантно)

пред 9 часа - Живот

Фотографот Ленарт Нилсон помина 10 години од својот живот обидувајки се да сними сними раст на човечки ембрион, од замисла до раѓање.

Ова се најдобрите смартфони кои ќе се појават во 2017 година

Ова се најдобрите смартфони кои ќе се појават во 2017 година

пред 9 часа - Техно

Сите најголеми производители на мобилни телефони веќе ги подготвија своите предводници за 2017 година и еве кои се тие модели.

Ќе биде комшија со Роналдо во Њујорк  Погледнете какви станови купи Ѓоковиќ за 5 4 милиони долари

Ќе биде комшија со Роналдо во Њујорк – Погледнете какви станови купи Ѓоковиќ за 5,4 милиони долари

пред 10 часа - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ купи два луксузни станови во зграда во Менхетен, Њујорк. Ѓоковиќ за двата апартмани со вкупна површина од околу 2.

Маж паднал на мраз и го скршил вратот Кучето лежело врз него 20 часа и го сочувало од сигурна смрт

Маж паднал на мраз и го скршил вратот: Кучето лежело врз него 20 часа и го сочувало од сигурна смрт

пред 10 часа - Живот

Тоа што требаше да биде само излегување по дрва за греење, се претворило во борба за живот откако повозрасен маж паднал на мраз и го скршил вратот пред сопствениот дом во Мичиген.

Господ ни го испрати пред 36 години а тој денеска е гордост на македонскиот ракомет  некогаш и сега

Господ ни го испрати пред 36 години, а тој денеска е гордост на македонскиот ракомет! (некогаш и сега)

пред 10 часа - Ракомет

Тој денеска е капитен на македонската ракометна репрезентација, а роден е пред 36 години во Свети Николе. Кога имал 17 години, Лазаров ја запознал својата идна сопруга, Љубица (тогаш, 19 годишна), родена во Гостивар.

Како да ја освоиш симпатијата Водич во 12 чекори од агол на седумгодишно момче кој ќе ве воодушеви и научи на се што треба да стори еден маж

Како да ја освоиш симпатијата: Водич во 12 чекори од агол на седумгодишно момче кој ќе ве воодушеви и научи на се што треба да стори еден маж

пред 11 часа - Живот

На што паѓаат девојките? На добар изглед, добар автомобил добар стан? Или на внимание, љубов и разбирање? Сосема сигурно може да се каже дека нема правила и дека секоја генерализација е грев кон женскиот род.

Ова е најпаметната четка за коса на светот

Ова е најпаметната четка за коса на светот

пред 11 часа - Техно

Сте инвестирале во рамна четка, тркалезна па дури и во онаа која ја расплеткува косата. Но без оглед на се, што и да правите вашата косаи понатака изгледа безживотно.

Има седум години и настап кој за два дена го погледнале три милиони луѓе

Има седум години и настап кој за два дена го погледнале три милиони луѓе

пред 12 часа - Забава

Светот е воодушевен од седумгодишната Ксиа Вигор која во филипинската верзија на шоуто „Твоето лице звучи познато“ ја имитираше Тејлор Свифт.

Таа има 63 години и го облекува сето она за што вие не би имале храброст Каква царица

Таа има 63 години и го облекува сето она за што вие не би имале храброст. Каква царица

пред 12 часа - Живот

За оваа жена годините се само бројка, и најверојатно затоа секој ден на Инстаграм ја следат се повеќе луѓе. Лин Слејтер универзитетска...

Љубов во 40 секунди Погледнете како реагира детенце кога таткото ја бакнува мајката

Љубов во 40 секунди. Погледнете како реагира детенце кога таткото ја бакнува мајката

пред 12 часа - Забава

Секое бебе си ја сака својата мајка најмногу на светот. Но, доколку се појави силна конкуренција, па дури тоа да биде и таткото, почнува права борба.

Нејзините солзи ги растажи сите во студиото ја расплака и водителката на Пинкови Ѕвездички

Нејзините солзи ги растажи сите во студиото, ја расплака и водителката на Пинкови Ѕвездички

пред 13 часа - Забава

Една натпреварувачка крајот на својот настап го заврши со солзи, а прва која дојде до неа беше водителката Маријана Мичиќ.

1 2 3 4 5 6 7