20
1 2 3 4 5 6 7 
Хезоња со обид за атракција упропасти контра 4 на 1

Хезоња со обид за атракција упропасти контра 4-на-1

пред 2 недели - Кошарка

Погледнете како со непотребен потег за публика се избламира младиот Хрватски кошаркар: The Orlando Magic went full Shaqtin on a 4-on-1 fastbreak… ???? pic.

Тосун првото засилување за Алардајс во Евертон

Тосун првото засилување за Алардајс во Евертон

пред 2 недели - Фудбал

Голгетерот на турски Бешикташ го финализира трансферот во Евертон, и се очекува да биде претставен во јавноста во наредните денови како прво засилување во зимскиот преоден рок.

Ливерпул и Барселона во битка за Горецка

Ливерпул и Барселона во битка за Горецка

пред 2 недели - Фудбал

Играчот за врска на Шалке, Леон Горецка изјави дека одлуката каде ќе ја продолжи кариерата ќе ја објави набрзо, а фаворити за неговиот потпис се Ливерпул и Барселона.

Како се споредува ЛеБрон Џејмс со Мајкл Џордан на 33 години

Како се споредува ЛеБрон Џејмс со Мајкл Џордан на 33 години

пред 2 недели - Кошарка

Во текот на последните неколку сезони, ЛеБрон Џејмс, благодарејќи на своите успеси влезе во дебатата кој е најдобар кошаркар на сите времиња.

Погледнете ги новите дресови на Најк за сите НБА тимови

Погледнете ги новите дресови на Најк за сите НБА тимови

пред 2 недели - Кошарка

НБА во средата ги промовираше новите дресови за тимовите од лигата под името „Сити Едишн“. Најк не ги објави дресовите на Хјустон Рокетс, Торонто Рапторс, Мајами Хит, и Њујорк Никс, но изјавија дека овие дресови ќе бидат објавени во блиска иднина.

Трагедија ја потресе Хрватска  Играч почина на среде натпревар

Трагедија ја потресе Хрватска: Играч почина на среде натпревар

пред 3 недели - Фудбал

Фудбалскиот свет во Хрватска е во шок по трагичната вест за смрта на еден од најпознатите футсал играчи и тренери како и основач на футсал екипата на Динамо, Мате Чуљак (42 години) и тоа среде натпревар во мал фудбал.

Амбасадорката на Мундијалот во Русија 2018 го запали интернетот   ФОТО ВИДЕО

Амбасадорката на Мундијалот во Русија 2018 го запали интернетот! (ФОТО+ВИДЕО)

пред 3 недели - Забава

Русите не ја избраа случајно Викторија Лопирева за амбасадорка на Светското фудбалско првенство. Убавата Русинка реши да ги загрее фановите во овие ладни денови со жешки фотки кои ги објави на својот Инстаграм профил.

Лечиќ се огласи  Не плукајте се  работете како семејство за доброто на кошарката

Лечиќ се огласи: Не плукајте се, работете како семејство за доброто на кошарката!

пред 3 недели - Кошарка

Македонската кошарка е во очај. Дно! Во ситуација каде претседателот на МКФ, Петар Наумовски се бори со сите сили да ја задржи...

Евролигата се зголемува на 18 членови од следната сезона

Евролигата се зголемува на 18 членови од следната сезона

пред 3 недели - Кошарка

Евролигата од сезоната 2018/2019 ќе брои 18 екипи, наместо 16 како и оваа и минатата сезона. Оваа информација ја лансираа италијанските и шпанските медиуми деновиве.

Веа е новиот претседател на Либерија

Веа е новиот претседател на Либерија

пред 3 недели - Забава

Најдобриот фудбалер во историјата на Либерија, и освојувачот на „Златна топка“, Џорџ Веа е нов претседател на Либерија, откако победи во 12 од 15 области во оваа земја на претседателските избори.

Голот на Стерлинг за 18 победа по ред на Манчестер Сити

Голот на Стерлинг за 18 победа по ред на Манчестер Сити

пред 3 недели - Фудбал

Рахим Стерлинг со својот седумнаесетти погодок оваа сезона им носи нова победа на Манчестер Сити, осумнаесетта по ред. Екипата на Гвардиола продолжува немилосрдно да гази оваа сезона во Премиер Лигата.

Академијата на дело  Кутроне ги носи Милан во полуфиналето на Копа Италија со решавачкиот погодок во  Дерби дела Мaдонина

Академијата на дело. Кутроне ги носи Милан во полуфиналето на Копа Италија со решавачкиот погодок во „Дерби дела Мaдонина“!

пред 3 недели - Фудбал

Во второто четвртфинале на Копа Италија, Милан го доби дербито против градскиот ривал Интер со резултат од 1:0. Херојот за...

Ливерпул ги претрка Сити и конечно успеа да го договори Ван Дајк за светски рекордна сума

Ливерпул ги претрка Сити и конечно успеа да го договори Ван Дајк за светски рекордна сума!

пред 3 недели - Фудбал

Вирџил ван Дајк од 1 јануари 2018 година ќе биде нов фудбалер на Ливерпул, откако клубот договори астрономска сума со Саутемптон за неговото доаѓање на „Енфилд“.

Фалангата има предизвик  Словенците се силат   ќе нѐ има најмалку 5 000

Фалангата има предизвик: Словенците се силат – ќе нѐ има најмалку 5.000!

пред 3 недели - Ракомет

Ракометниот сојуз на Словенија (РЗС) означи почеток на подготовките и прв собир на селекторот Веселин Вујовиќ, меѓутоа ја пласира и информацијата за огромен интерес кај навивачите.

Зајчицата на Роналдињо ги збудале сите  За Божиќ се разголе и порача   ми фали девојка

Зајчицата на Роналдињо ги збудале сите: За Божиќ се разголе и порача – ми фали девојка

пред 3 недели - Забава

Аниа Гадеа е Мексиканка, плејбој зајчица и од неодамна девојка на некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо.Таа постојано...

1 2 3 4 5 6 7