20
1 2 3 4 5 6 7 
Една третина од македонските граѓани оптимисти за 2014 година

Една третина од македонските граѓани оптимисти за 2014 година

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 3 јануари - Повеќе од една третина македонски граѓани или 37 отсто очекуваат 2014 да биде подобра од 2013 година, 31 процент иста, а 26 отсто да биде полоша.

Ракометарите ја темпираат формата против Црна Гора и Србија

Ракометарите ја темпираат формата против Црна Гора и Србија

на 1.2014 - Спорт

Скопје, 3 јануари - Македонската ракометна репрезентација ја започна втората фаза од подготовките за настап на Европското првенство во Данска.

Утре во прекин железничкиот сообраќај Скопје   Велес

Утре во прекин железничкиот сообраќај Скопје - Велес

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 3 јануари - Утре нема да сообраќаат возовите од Скопје кон Велес и обратно, од Велес кон Скопје, соопшти МЖ „Транспорт“ АД – Скопје.

Објавена книгата  МПЦ   ОА и другите православни помесни цркви

Објавена книгата „МПЦ – ОА и другите православни помесни цркви“

на 1.2014 - Култура

Скопје3 јануари - Друштвото за издавачка дејност „МАКЕДОНИКА" од Скопје, неодамна ја објави книгата „Македонската православна црква - Охридска архиепископија и другите православни помесни цркви" од проф.

Бесплатни  ски карти за пензионерите  поевтини за студентите

Бесплатни ски карти за пензионерите, поевтини за студентите

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 3 јануари - На планината Бистра во Маврово, студентите ќе скијаат по поевтини цени, а пензионерите бесплатно. На...

Tесна битка за најуспешен градоначалник во Скопје

Tесна битка за најуспешен градоначалник во Скопје

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 3 јануари -  На крајот на 2013 година Скопјеинфо по втор пат објави анкета во која граѓаните на Скопје имаат можност да го изберат најуспешниот градоначалник од изминатата година.

Струмичанец изгорел во пожар во својот дом

Струмичанец изгорел во пожар во својот дом

на 1.2014 - Хроника

Струмица, 3 јануари - Струмичанец починал во петокот откако избувнал пожар во семејната куќа во која живеел со родителите.

Вонредна состојба поради снежна бура во Њујорк и во Њу Џерси

Вонредна состојба поради снежна бура во Њујорк и во Њу Џерси

на 1.2014 - Свет

Њујорк, 3 јануари - Гувернерите на Њујорк и на Њу Џерси прогласија вонредна состојба и апелираа до населението да останат...

Охридската полиција потврди дека телото е на исчезнатата тинејџерка

Охридската полиција потврди дека телото е на исчезнатата тинејџерка

на 1.2014 - Хроника

Охрид, 3 јануари - Охридската полиција во петокот околу пладне официјално потврди дека пронајденото тело пред два дена кај Велмеј, припаѓа на девојчето кое беше пријавено за исчезнато пред неполни два месеца.

Брза Помош вечерта пред Бадник со засилени екипи

Брза Помош вечерта пред Бадник со засилени екипи

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 3 јануари - За време на претстојните празници Брзата помош ќе биде со засилени екипи. Од службата  велат дека поголем број екипи ќе имаат вечерта пред Бадник кога се палат огновите.

Хендбол магазин  Лазаров и Дибиров меѓу најдобрите за 2013 година

Хендбол магазин: Лазаров и Дибиров меѓу најдобрите за 2013 година

на 1.2014 - Спорт

Скопје, 2 јануари - „Хендбол магазин“, во својот традиционален избор, ги одбра ракометарите кои ја одбележаа 2013 година.

Спасени се сите патници од заглавениот рускиот брод

Спасени се сите патници од заглавениот рускиот брод

на 1.2014 - Свет

Скопје, 2 јануари - Евакуацијата на патниците од рускиот брод МВ „Академик Шокаски“, кој беше заглавен во мразот на Антарктикот,...

Британците не треба да бидат загрижени поради Бугарите

Британците не треба да бидат загрижени поради Бугарите

на 1.2014 - Балкан

Софија, 2 јануари - Не се Бугарите оние поради кои треба да стравува Велика Британија, туку поради Молдавците, Русите и Украинците,...

СДСМ не може да види дека почна изградбата на нов клинички

СДСМ не може да види дека почна изградбата на нов клинички

на 1.2014 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ се фрустрирани затоа што се вложува во здравството Скопје, 2 јануари - Фрустрацијата и гневот се причина...

СДСМ обвини дека Груевски со години само најавува изградба на болници

СДСМ обвини дека Груевски со години само најавува изградба на болници

на 1.2014 - Македонија

Скопје, 2 јануари - Премиерот Никола Груевски денеска повторно најави изградба на Клинички болници, за кои тој и неговата...

1 2 3 4 5 6 7