20
1 2 3 4 5 6 7 
Синот на Љубе Бошковски го фати крстот во Хрватска

Синот на Љубе Бошковски го фати крстот во Хрватска

ново - Сцена

Во местото Перој во Хрватска, вчера беше фрлен крстот за Водици, а го фати Филип, синот на Љубе Бошковски. По крстот во Јадранското Море, освен Филип, кој беше единствениот Македонец, скокаа Руси, Срби, Црногорци, Хрвати и Бугари.

Мараја го молела Џон Сноу да ѝ го открие крајот на  Игра на тронови

Мараја го молела Џон Сноу да ѝ го открие крајот на „Игра на тронови“

ново - Сцена

Поп-дивата Мараја Кери е голем фан на серијата „Игра на тронови“. Па кога пејачката се сретнала со Кит Харингтон на забава...

 Егзит  е прогласен за најдобар европски фестивал

„Егзит“ е прогласен за најдобар европски фестивал

пред 18 минути - Без катеторија

Фестивалот „Егзит“, кој се одржува во Нови Сад, беше прогласен за најдобриот европски фестивал, на натпревар кој се одржа во Холандија.

Шукру Озјулдиз е најзгодниот турски актер

Шукру Озјулдиз е најзгодниот турски актер

пред 19 минути - Сцена

Турските медиуми го избраа актерот Шукру Озјулдиз за најзгоден актер во земјата. На второ место е Бурак Озџивит, познат како Бали-бег.

Рада Манојловиќ стана црвенокоса

Рада Манојловиќ стана црвенокоса

пред еден час - Сцена

Српската фолк-пејчка Рада Манојловиќ деновиве изјавуваше дека планира да стави силикони на градите за да го задоволи своето момче.

Каролина и Михаил заљубени во Калифорнија

Каролина и Михаил заљубени во Калифорнија

пред еден час - Сцена

Поп-пејачката Каролина Гочева и нејзиниот сопруг, сликарот Михаил Корубин, уживаат во медениот месец. Тие во моментов се во Лос Анџелес, Калифорнија.

Како изгледаат денес децата од серијата  Наше маало

Како изгледаат денес децата од серијата „Наше маало“

пред еден час - Сцена

Детската серија „Наше маало“ беше една од омилените на децата кои растеа кон крајот на ’80-те и почетокот на ’90-те години.

Денес земјата ќе ја погоди соларна бура G 1

Денес земјата ќе ја погоди соларна бура G-1

пред еден час - Живот

Земјиното магнетно поле в петок ќе биде погодено од соларна бура, феномен кој може да влијае на електромрежата, сателитите,...

Ракометарите добија 30 илјади евра премија за влез во втората фаза

Ракометарите добија 30 илјади евра премија за влез во втората фаза

пред еден час - Без катеторија

Ракометарите на Македонија добија 30 илјади евра премија откако успешно ја поминаа првата фаза од Европското ракометно првенство што се игра во Хрватска.

Моцо го преработи изворното оро  Чамче

Моцо го преработи изворното оро „Чамче“

пред еден час - Сцена

Момчило Митровски – Моцо деновиве го промовира својот нов проект, преработка на македонското изворно оро „Чамче“. Ова е најава за нешто ново од овој наш музичар.

НАСА на Месечината пронајде мрежа од тунели

НАСА на Месечината пронајде мрежа од тунели

пред 2 часа - Живот

Американската вселенска агенција (НАСА) открила тунели кои водат длабоко под површината на Месечината, а за кои се проценува дека може да бидат идеални за нова лунарна база.

Оливера Трајковска во младоста

Оливера Трајковска во младоста

пред 2 часа - Сцена

За новинарката и ТВ-водителка Оливера Трајковска времето како да застанало. На интернет се појави нејзина фотографија од младоста на која таа позира со сијамска мачка.

Момо го преработи изворното оро  Чамче

Момо го преработи изворното оро „Чамче“

пред 2 часа - Сцена

Момчило Митровски – Момо деновиве го промовира својот нов проект, преработка на македонското изворно оро „Чамче“. Ова е најава за нешто ново од овој наш музичар.

Ќе се снима серија за првата година од мандатот на Трамп

Ќе се снима серија за првата година од мандатот на Трамп

пред 2 часа - Сцена

Според американските медиуми најверојатно ќе се снима ТВ-серија базирана на книгата на новинарот Мајкл Вулф, „Оган и бес: во Белата куќа на Трамп“.

Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници

Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници

пред 17 часа - Живот

Затворот „Флури Мерожис“ е најголемиот затвор во Европа. Се наоѓа во Франција, во истоимениот град јужно од предградието на Париз.

1 2 3 4 5 6 7