20
1 2 3 4 5 6 7 
Адвокатот тврди дека не постои откупна клаузула во договорт на Нејмар

Адвокатот тврди дека не постои откупна клаузула во договорт на Нејмар

пред 54 минути - Фудбал

Маркос Мота, адвокатот на бразилскиот фудбалер Нејмар, тврди дека во договорот на фудбалерот со ПСЖ не постои откупна клаузула, иако медиумите шпекулираа дека клаузулата постои и изнесува повеќе стотици милиони евра.

Обложувалниците и понатаму не веруваат во Македонија

Обложувалниците и понатаму не веруваат во Македонија

пред еден час - Ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија е хит на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес без пораз го освоија првото место во Ц-групата, во конлуренција на Германија, Словенија и Црна Гора и во главната фаза носат 3 бода.

Новинар на ХРТ Срамно да пееше Цеца арената ќе беше полна

Новинар на ХРТ: Срамно, да пееше Цеца арената ќе беше полна

пред еден час - Ракомет

Полупразната Арена во Загреб на натпреварот помеѓу Хрватска и Белорусија (25:23) е главна тема во медиумите на земјата домаќин на Европското првенство.

Стартерите се тука Леброн и Кари ќе ги бираат соиграчите

Стартерите се тука, Леброн и Кари ќе ги бираат соиграчите

пред 2 часа - Кошарка

НБА лигата ги објави резултатите од гласовите на навивачите, играчите и медиумите за престојниот „Ол стар“ натпревар. Најмногу...

Кливленд го доби трилерот со Орландо Ембид го сруши Бостон

Кливленд го доби трилерот со Орландо, Ембид го сруши Бостон

пред 2 часа - Кошарка

Филаделфија победи во Бостон кај најдобриот тим во Источната конференција, додека Кливленд успеа да се спаси од нов срам, откако во трилр завршница го победи Орландо.

ПСЖ е златен затвор

ПСЖ е „златен затвор“

пред 3 часа - Фудбал

Донато Ди Кампли, поранешен менаџер на Марко Верати, кој минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на пазарот, рекол дека Италијанецот за него „повеќе не постои“.

Белорусија оштетена Червар стартува врз Краватски нов скандал на ЕП

Белорусија оштетена: Червар стартува врз Краватски, нов скандал на ЕП

пред 3 часа - Ракомет

Нов скандал е на повидок на Европското првенство, а причината за тоа е рекацијата на Лино Червар на натпреварот против Белорусија, во ситуација кога на осум секунди до крајот Белорусија тргна во последниот напад во обид да го израмни резултатот.

Червар Судиите сакаа да ме убијат

Червар: Судиите сакаа да ме убијат

пред 13 часа - Ракомет

По „циркусот“ кој го приредуваше словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ, и хрватскиот стратег Лино Червар изјави дека не му се јасни критериумите на судиите на Евро 2018 откако Хрватска едвај стигна до 25:23 победа над Белорусија.

Реал со судни маки против Леганес

Реал со „судни маки“ против Леганес

пред 13 часа - Фудбал

Маките на Реал Мадрид немаат крај. На гостувањето во предградието на Мадрид, Леганес, младиот тим на Зинедин Зидан успеа...

Адебајор го мрази лажниот Венгер а го сака Мурињо

Адебајор го мрази „лажниот“ Венгер, а го сака Мурињо

пред 13 часа - Фудбал

Со Емануел Адебајор никогаш не е досадно. Дали се работи за семејните драми, за убавите гестови (посвојувањето на синот на...

Венгер За разлика од Сити Јунајтед ги заработуваат парите што ги даваат

Венгер: За разлика од Сити, Јунајтед ги заработуваат парите што ги даваат

пред 14 часа - Фудбал

Арсен Венгер „потскриено“ го искритикува тимот на Манчестер сити пред комплетирањето на трансферот на Алексис Санчез во Манчестер јунајтед.

Хрватска едвај против жилавата Белорусија

Хрватска едвај против „жилавата“ Белорусија

пред 14 часа - Ракомет

Хрватска ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на Евро 2018 година, откако во загрепска „Арена“ (која не беше полна со публика како салата во Сплит), едвај со 25:23 го победи аутсајдерот Белорусија.

Дајч се шегува Освен црви пушам од ауспух јадам земја за доручек

Дајч се шегува: Освен црви, пушам од ауспух, јадам земја за доручек…

пред 14 часа - Фудбал

Тренерот на Барнли, Шон Дајч, го отфрли бизарното тврдење на неговиот поранешен клупски колега од Бристол сити, данскиот напаѓач Сорен Андерсен, дека постојано јадел црви додека биле колеги и дека затоа има „зарипнат“ глас.

ТОП 10 неочекувани удари во дирекот

ТОП 10 неочекувани удари во дирекот

пред 15 часа - Спорт

Мора да боли!

ДАКАР Ал Атијах со победа Саинс на чекор до титула

ДАКАР: Ал-Атијах со победа, Саинс на чекор до титула

пред 16 часа - Авто

Поранешниот шампион, Насер Ал-Атијах (Тојота) го совлада Стефан Петерхансел (Пежо) по 523 километри од Чилечито до Сан Хуан во 12.

1 2 3 4 5 6 7