20
1 2 3 4 5 6 7 
На кого ќе им биде наклонета среќата Хороскопски знаци кои ќе имаат многу пари во Март

На кого ќе им биде наклонета среќата: Хороскопски знаци кои ќе имаат многу пари во Март

пред 3 часа - Живот

Месецот кој следува ќе биде поволен период за Овенот и Шкорпијата и конечно вложениот труд на овие два хороскопски знаци ќе им се исплати… Шкорпија Март за вас ќе биде добар месец за комуникација со луѓето.

Која е девојката од терасата Сакаше само да исчисти пајажина но нејзиниот задник никого не остави рамнодушен

Која е девојката од терасата: Сакаше само да исчисти пајажина, но нејзиниот задник никого не остави рамнодушен

пред 3 часа - Забава

Социјалните мрежи ги разбранува една фотографија од девојка од Бањалука која е фотографирана на балкон како чисти пајажина.

Првите детали за LG V30 Не очекува вистински ѕвер

Првите детали за LG V30: Не очекува вистински ѕвер!

пред 3 часа - Техно

Главниот фокус во светот на уредите на LG во моментов е претстојниот предводник LG G6, чија премиера е по неколку дена, но компанијата тивко работи на втор топ модел, кој треба да излезе подоцна оваа година.

Шпанскиот суд ја одби жалбата на Нејмар На фудбалерот му се заканува затворска казна

Шпанскиот суд ја одби жалбата на Нејмар: На фудбалерот му се заканува затворска казна!

пред 3 часа - Фудбал

Врховниот суд на Шпанија ја одби жалбата на бразилскиот фудбалер Нејмар, кој сега ќе мора да се појави на суд како би сведочел за наводната корупција и нерегуларности при неговиот трансфер од бразилскиот клуб Сантош во Барселона во 2013 година.

Сите знаеме дека не ја сакаше Принцот Чарлс се оженил со Дијана под притисок и закани само поради ова

Сите знаеме дека не ја сакаше: Принцот Чарлс се оженил со Дијана под притисок и закани само поради ова...

пред 3 часа - Забава

Авторката Сали Бедел Смит неодамна објави нова биографија на синот на Елизабета II и ја именувала "Принц Чарлс: Страстите и парадоксите на неверојатниот живот".

Се подготвува ли мега трансфер Премиерлигаш го мерка Несторовски

Се подготвува ли мега трансфер: Премиерлигаш го мерка Несторовски!

пред 4 часа - Фудбал

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски одлично се снајде во својата прва сезона на Апенините во Палермо, а со тоа привлече голем број на тимови да размислуваат за него ангажан.

Џемо Биљбиљ прочита Жаре викна на цел глас  Еден на Еден е број 1 во Македонија

Џемо Биљбиљ прочита, Жаре викна на цел глас. „Еден на Еден“ е број 1 во Македонија!

пред 4 часа - Сцена

И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината.

Задник за десетка Сопругата на славниот водител ќе ве остави без зборови

Задник за десетка: Сопругата на славниот водител ќе ве остави без зборови!

пред 4 часа - Сцена

Атрактивната Даниела Димиторвска повторно привлече внимание. Сопругата на Огнен Амиџиќ објави нова фотографија на Инатаграм, на која во преден план и беше задникот.

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на Валканиот танц

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на „Валканиот танц“

пред 4 часа - Сцена

Славната актерка Џенифер Греј која се прослави со култниот филм „Валакниот танц“ откри како навистина изгледало снимањето на една од најпознатите сцени во историјата на филмот, онаа додека со Патрик Свејзи вежбаат во езерото.

Анџелина Џоли и нејзините деца јадат тарантули во Камбоџа

Анџелина Џоли и нејзините деца јадат тарантули во Камбоџа

пред 4 часа - Сцена

Славната актерка Анџелина Џоли и нејзините деца јаделе пржена тарантула во Камбоџа, пишува Дејли мејл, цитиран од агенциите.

Најнови детали за убиството во Охрид Ќерката го пронашла телото на убиената мајка

Најнови детали за убиството во Охрид: Ќерката го пронашла телото на убиената мајка

пред 4 часа - Македонија

Во тек на вчерашниот ден, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Охрид заедно со екипа на крим техника од МВР, изврши увид на лице место во стан каде беше пронајдено безживотното тело на шеесет и шест годишна охриѓанка.

Семејна трагедија на Косово Татко си ги избодел близнаците стари само 40 дена

Семејна трагедија на Косово: Татко си ги избодел близнаците стари само 40 дена

пред 4 часа - Македонија

Бебе старо само 40 дена починало од последиците на повредите кои со нож му ги задал таткото во Штрпце, додека другото во тешка состојба е префрлено во Клиничкиот центар во Ниш.

Хорор во Ресен Тинејџер ја силувал малолетната братучетка

Хорор во Ресен: Тинејџер ја силувал малолетната братучетка

пред 4 часа - Македонија

Осумнаесет годишниот битолчанец И.Н. е осомничен дека во два наврати ја силувал својата 14 годишна прва братучетка. Случајот во полиција вчера го пријавиле девојчето и нејзиниот татко.

Договориле средба преку Фејсбук Силувано девојче во Штип

Договориле средба преку Фејсбук: Силувано девојче во Штип

пред 4 часа - Македонија

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.М. (22) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

УНИЦЕФ Секое петто дете во Хрватска гладува

УНИЦЕФ: Секое петто дете во Хрватска гладува

пред 4 часа - Свет

Повеќе од 20.000 деца во Хрватска буквално гладуваат, а единствен топол оброк им е оној што родителите им го носат од народна кујна.

1 2 3 4 5 6 7