20
1 2 3 4 5 6 7 
Според Фрчковски Еди Рама е меѓународен пријател на Македонија бидеќи ги собра Албанците да формираат платформа

Според Фрчковски, Еди Рама е меѓународен пријател на Македонија бидеќи ги собра Албанците да формираат платформа.

пред 14 часа - Македонија

Знаете што се случи околу платформата и околу собирањето на Албанците, што мислам дека се случи. Мислам дека беше голема предност за нас што меѓународните пријатели, па и Еди Рама усепаа да ги соберат и да формираат блок од тие партии.

Ѓорчев Катица Јанева да не помисли да украде уништи или сокрие макар еден доказ од предметот Пуч

Ѓорчев: Катица Јанева да не помисли да украде, уништи или сокрие макар еден доказ од предметот Пуч

пред 15 часа - Македонија

Зоран Заев е единствениот криминалец кој е два пати аболициран. Тој е единствениот политичар и во Европа и во светот со вакво досие.

Значително намалено рибокрадството во Охрид

Значително намалено рибокрадството во Охрид

пред 15 часа - Македонија

Со поголема институционана соработка ќе може да се врати охридската пастрмка, која изминативе години е на работ на исчезнување.

Куманово повторно најзагадено во Европа Дамјановски молчи СДСМ без мерки 27 години

Куманово повторно најзагадено во Европа, Дамјановски молчи: СДСМ без мерки 27 години

пред 16 часа - Македонија

Моментално (21.021.2017, сабота 13 часот) Куманово има загадување од 338 мг/м3, а максималната дозволена граница е 50 мг/м3.

Повик за склучување договори за огревно дрво и техничка дрвна маса

Повик за склучување договори за огревно дрво и техничка дрвна маса

пред 16 часа - Македонија

За дрва за огрев може да аплицираат синдикати во претпријатија, здруженија на пензионери и физички лица од Кавадарци, Росоман и евентуално Неготино, а за техничка дрвна маса пилани од цела Македонија.

Тутунопроизводство Добра откупна цена и задоволни земјоделци

Тутунопроизводство: Добра откупна цена и задоволни земјоделци

пред 17 часа - Македонија

За разлика од порано, сега нема поплаки за процените на квалитетот. Државата ги засили контролите, па на крајот се чини сите ќе бидат задоволни, и тутунарите и откупувачите.

Трамп го преуреди Овалниот кабинет во златна боја

Трамп го преуреди Овалниот кабинет во златна боја

пред 17 часа - Свет

Трамп најде време како 45. претседател на САД да остави свој печат во најважната соба на светот, пишува британскиот весник „Мирор“.

Сообраќајот во зимски услови магла со видливост до 100 метри во Кочани

Сообраќајот во зимски услови, магла со видливост до 100 метри во Кочани

пред 17 часа - Македонија

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево,...

Фрлени 60 тони сол на градските улици и булевари

Фрлени 60 тони сол на градските улици и булевари

пред 18 часа - Македонија

Како што соопштија од Град Скопје, екипите на зимската служба се на терен и го расчистуваат снегот и мразот од улиците и тротоарите.

Кражба во Прилеп

Кражба во Прилеп

пред 18 часа - Македонија

Како што соопшти полицијата, сторителот со прескокнување на оградата влегол во дворното место од куќата, сопственост на Б.

Пожар во напуштена куќа во Скопје

Пожар во напуштена куќа во Скопје

пред 18 часа - Без катеторија

Според МВР, опожарени се кровната конструкција од куќата и просториите, но не се зафатени други објекти во близина. Пожарот е локализиран од дежурните екипи на Територијалната противпожарна единица – Скопје.

Тешко повреден пешак во Ѓорче

Тешко повреден пешак во Ѓорче

пред 19 часа - Без катеторија

Несреќата се случила во 15:30 часот на улицата „Воин Драшкоци“ по што М.М е пренесена во Ургентниот центар Мајка Тереза и е задржана на лекување.

Алпинизам планински бањски транзитен  најперспективни видови туризам во Македонија

Алпинизам, планински, бањски, транзитен – најперспективни видови туризам во Македонија

пред 20 часа - Македонија

Како што велат од Здружението за угостителство и туризам при Стопанската комора, доходовни можат да бидат и конгресниот, спортскиот и рекреативниот туризам.

Протести против Трамп Уапсени 217 активисти на Сорос 6 полицајци повредени

Протести против Трамп: Уапсени 217 активисти на Сорос, 6 полицајци повредени

пред 20 часа - Свет

Најмалку 6-мина полицајци се повредени во судирот помеѓу полицијата и демонстрантите, во протестите кои, како што пренесуваат медиумите биле и насилни.

Вo понеделник без струја делови од Центар и Ѓорче Петров

Вo понеделник без струја делови од Центар и Ѓорче Петров

пред 20 часа - Македонија

Од 09:00 до 12:00 часот, без струја ќе останат корисниците од ул: „Костурски Херои“ од бр. 49 до бр. 60 во општина Центар,...

1 2 3 4 5 6 7