20
1 2 3 4 5 6 7 
Ќе се реконструира поранешниот Офицерски дом во Велес

Ќе се реконструира поранешниот Офицерски дом во Велес

пред 30 минути - Македонија

Општина Велес наскоро ќе ја реновира зградата на поранешниот Офицерски дом и ќе се преадаптира во Градска куќа. – Очекуваме...

Кривичен суд  Однесувањето на обвинителките од СЈО e незапаметено во историјата на судот

Кривичен суд: Однесувањето на обвинителките од СЈО e незапаметено во историјата на судот

пред 30 минути - Македонија

Основниот суд Скопје 1 – Скопје денешното однесување на обвинителките од Специјалното јавно обвинителство на рочиштето за...

 МојТермин   За една година 9 милиони упатувања

„МојТермин“: За една година 9 милиони упатувања

пред 30 минути - Македонија

Управата за електронско здравство континуирано функционира и постојано се стреми кон надградба и доусовршување на системот „МојТермин“.

Изградбата на основото училиште во Капиштец се одвива според планираното

Изградбата на основото училиште во Капиштец се одвива според планираното

пред 30 минути - Македонија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска направи увид на градежните работи на основното училише кое се гради во Капиште.

Вакцините согласно СЗО се транспортираат и чуваат на температура од 2 до 8 степени

Вакцините согласно СЗО се транспортираат и чуваат на температура од 2 до 8 степени

пред 30 минути - Македонија

Вакцините се биолошки препарати кои согласно препораките на Светската здравствена организација се транспортираат и чуваат на температура од 2 до 8 степени Целзиусови (потребен студен ланец при транспорт на вакцините).

Јункер  Земјите од Западен Балкан во ЕУ по 2019 година

Јункер: Земјите од Западен Балкан во ЕУ по 2019 година

пред 51 минути - Македонија

Сите земји од Западен Балкан имаат перспектива за членство во Европската унија, но тоа ќе се случи по 2019 година, соопшти вчера претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во интервју за група хрватски и словенечки новинари.

Данкан  Ќе ја напуштиме ЕУ  но не и Европа

Данкан: Ќе ја напуштиме ЕУ, но не и Европа

пред еден час - Свет

Ален Данкан, британскиот државен министер за Европа и за Америка во рамките на својата балканска турнеја утре ќе допатува во дводневна посета на Македонија.

Могерини во посета на Македонија на почетокот на мрт

Могерини во посета на Македонија на почетокот на мрт

пред еден час - Македонија

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини од 1 до 4 март ќе го посети нашиот Балкан и Македонија. Според информациите од нејзиниот кабинет, Могерини ќе оди во Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Србија и Македонија.

 Ворија   Заев ги прифаќа барањата на Албанците со кои се менува државноста на Македонија

„Ворија“: Заев ги прифаќа барањата на Албанците со кои се менува државноста на Македонија

пред еден час - Македонија

Барањата на Албанците кои што излегуваат од Охридскиот рамковен договор, се чинат прифатливи за опозицискиот лидер Зоран Заев, а со нивното прифаќање суштински ќе се смени досегашната државност на Македонија.

Чилиманов  Додека Црпко пуши кај Али  брат му на Ордановски се заканува на ДУИ

Чилиманов: Додека Црпко пуши кај Али, брат му на Ордановски се заканува на ДУИ

пред 2 часа - Македонија

ДУИ се засекирале за јазикот во судските постапки. Кога ќе треба нив да ги судат за крадење на тендери, на албански да им се суди.

Манчевски побара од Жерновски мораториум за градење во Дебар Маало и во Градски парк

Манчевски побара од Жерновски мораториум за градење во Дебар Маало и во Градски парк

пред 2 часа - Македонија

Жителите на Општина Центар го обновија барањето до градоначалникот Андреј Жерновски за мораториум за градење во Дебар Маало и во Градски парк.

ВМРО ДПМНЕ  Јавноста има право да знае за криминалите во врвот на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Јавноста има право да знае за криминалите во врвот на СДСМ

пред 2 часа - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска порача дека јавноста има право да знае, како што наведува во соопштение, за криминалите на луѓе поврзани директно со врвот на СДСМ и да дознае што сака да сокрие претседателот на партијата Зоран Заев.

Додевски  Фрапантно однесување на СЈО

Додевски: Фрапантно однесување на СЈО

пред 2 часа - Македонија

Фрапантно однесување на Специјалното јавно обвинителство. Немам друго објаснување освен дека е однапред подготвено сценарио да се изврши флагрантен притисок врз судијата, флагрантен притисок на водењето на постапката, зачудувачки приговори.

Жена и маж уапсени на Скопскиот аеродром

Жена и маж уапсени на Скопскиот аеродром

пред 3 часа - Без катеторија

Најпрво, во 14.45 часот, при пасошка контрола било констатирано дека лицето М.М. (52) од Битола евидира со мерка „апси“. Истата е приведена и во 18.

Крвава драма синоќа во Битола

Крвава драма синоќа во Битола

пред 3 часа - Без катеторија

Полицијата информира дека кривична заработи 28-годишниот С.Ј. од Битола кога Б.С. од Битола отишол во домот на својот чичко каде бил и  тој и побарал од истиот  да му се извини за телефонските закани кои му ги упатувал на неговиот татко.

1 2 3 4 5 6 7