20
1 2 3 4 5 6 7 
Чешкиот милијардер Андреј Бабиш победник на изборите во Чешка

Чешкиот милијардер Андреј Бабиш победник на изборите во Чешка

пред 15 минути - Свет

Чешкиот милијардер Андреј Бабуш убедливо победи на парламентарните избори во Чешка, на кои гласачите им кажаа „не“ на традиционалните партии, и му го дадоа мандатот на „чешкиот Трамп“ за борба против политичката корупција.

Земан Бабиш не е популист и нема познавање од надворешна политика

Земан: Бабиш не е популист и нема познавање од надворешна политика

пред 15 минути - Свет

Чешкиот претседател Милош Земан изјави дека лидерот на партијата АНО, која победи на парламентарните изброи, Андреј Бабиш...

Заев во Градско Ќе отвориме индустриска зона за да ги задржиме младите во земјата

Заев во Градско: Ќе отвориме индустриска зона за да ги задржиме младите во земјата

пред 40 минути - Македонија

Да ја заокружиме победата на 29 ноември и да види живот и Градско во Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со граѓани во општина Градско.

ВМРО ДПМНЕ Лагите на Заев нема да го покријат фактот дека се одржаа најкриминалните избори досега

ВМРО-ДПМНЕ: Лагите на Заев нема да го покријат фактот дека се одржаа најкриминалните избори досега

пред 45 минути - Македонија

Ова се први избори во кои што беше убиен директен учесник во изборниот процес. На кандидат за градоначалник му беше скршен черепот, а секојдневно пристигнуваат сведочења за закани со оружје, заплашувања и поткуп.

Заев од Кавадарци Со чесен пристап Кавадарци ќе го реализира огромниот потенцијал

Заев од Кавадарци: Со чесен пристап Кавадарци ќе го реализира огромниот потенцијал

пред 50 минути - Македонија

„Тоа е слободата за којашто се боревме! Сите заедно на исто ниво отвараме дебата, форум којшто ќе биде пракса на работење на општина Кавадарци и на сите општини во Република Македонија.

Опожарена викендичка на Попова Шапка

Опожарена викендичка на Попова Шапка

пред еден час - Без катеторија

Од засега неутврдени причини вчера доцна избувна пожар во викендичка на Попова Шапка, сопственост на Х.Џ(41) од Тетово, изнформираше СВР Тетово.

Изгоре училиштето 11 Октомври во тетовско Ново Село

Изгоре училиштето „11 Октомври“ во тетовско Ново Село

пред еден час - Без катеторија

Целосно изгоре основното училиште „11 Октомври“ во тетовско Ново Село 2 во пожар што избувна денеска попладне, изнофрмира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните знаат дека кога СДС ветува тоа е само за потребите на предизборна манипулација на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат дека кога СДС ветува, тоа е само за потребите на предизборна манипулација на граѓаните

пред еден час - Македонија

Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти, жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

Повик за учеството на средношколската едукативна програма Амбасадори на мирот

Повик за учеството на средношколската едукативна програма „Амбасадори на мирот“

пред еден час - Македонија

„People to People International Skopje-Macedonia“ објави повик за учесници на четвртата генерација од едукативната програма за средношколци „Амбасадори на мирот“.

СДСМ Референдум се одржа на 15 октомври граѓаните гласаа за заедништво и ги казнија политиките на делби и конфликти

СДСМ: Референдум се одржа на 15 октомври, граѓаните гласаа за заедништво и ги казнија политиките на делби и конфликти

пред 2 часа - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори, порачуваат од СДСМ. Според партијата, референдум веќе се одржал минатата недела.

Заев Не ми е мене лесно кога ќе го видам кандидатот на Алијанса заедно со ВМРО ДПМНЕ

Заев:Не ми е мене лесно кога ќе го видам кандидатот на Алијанса заедно со ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 часа - Македонија

На новинарско прашање како ја коментира изјавата од претставниците на Беса упатена до СДСМ да се држеле понастрана од албанските гласови, лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека нивниот коалициски партнери биле обелоденети уште пред самата кампања.

Груевски СДСМ сака сакањето на државата да стане демоде а геј браковите да станат модерни

Груевски: СДСМ сака сакањето на државата да стане демоде, а геј браковите да станат модерни

пред 3 часа - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со жителите на скопско Стајковци истакна дека во првиот круг од изборите се видело како СДСМ организира избори.

Заев од Кавадарци Кампањата да продолжи во фер и демократска атмосфера

Заев од Кавадарци: Кампањата да продолжи во фер и демократска атмосфера

пред 4 часа - Македонија

Сакам да ја искористам приликата, да испратам порака до кавадарчани да продолжиме во фер, демократска, слободна атмосфера,...

Кина Стапката на невработеност се задржа под 4 проценти

Кина: Стапката на невработеност се задржа под 4 проценти

пред 4 часа - Економија

Стапката на невработеност во Кина се задржа под 4 проценти, соопшти кинеското Министерство за труд. Од јануари до септември годинава биле отворени 10,97 милиони работни места.

Рускиот опозиционер Навални ослободен од затвор

Рускиот опозиционер Навални ослободен од затвор

пред 4 часа - Свет

Рускиот опозиционер Алексеј Навални е ослободен од затвор по 20 дена. Тој е обвинет за повикување на недозволен протест....

1 2 3 4 5 6 7