20
1 2 3 4 5 6 7 
Крвава ноќ во Македонија

Крвава ноќ во Македонија

пред 20 часа - Македонија

Во јавноста се' уште не стивнува вознемиреноста по завчерашните инциденти во Собранието, по изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието.

Стоте дена на Трамп Мислев дека ќе биде полесно

Стоте дена на Трамп: Мислев дека ќе биде полесно

пред 20 часа - Свет

Мислев дека тоа ќе биде полесно, вели претседателот на САД, Доналд Трамп, во големото интервјуто за Ројтерс во пресрет на 100-те дена од неговиот мандат.

Гонзалез Конечно фајналфор минавме трнлив пат

Гонзалез: Конечно фајналфор, минавме трнлив пат

пред 20 часа - Спорт

„Црвено-црните“ го декласираа Фленсбург со 35:27 во реванш-четвртфиналниот меч и за првпат во историјата ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампиони Сашко Ѓ.

Софистицирана релаксираност со спортски елементи

Софистицирана релаксираност со спортски елементи

пред 20 часа - Живот

Пролетна колекција „Ирис“ на Росица Мршиќ Пролетната колекција на Росица Мршиќ за 2017 година „Ирис“ е инспирирана од британската уметница Ребека Луис Лав која изработува флорални инсталации и уметнички дела посветени на циклусот на постоење.

 Евровизија како претскажување за акција

„Евровизија“ како претскажување за акција

пред 20 часа - Живот

Последниве години македонските претставници не ни влегуваат во финалето, а годинава Јана Бурчевска треба да си забележи во својата биографија учество на „Евровизија“.

Единствен македонски музичар во Русија

Единствен македонски музичар во Русија

пред 20 часа - Живот

Во Македонија има песни „позајмени“ од СССР или од сегашна Русија многу, многу песни, и сами не можете да претпоставите колку.

Автобусите на линијата 9 ги извисуваат патниците

Автобусите на линијата „9“ ги извисуваат патниците

пред 20 часа - Скопје

Граѓаните тврдат дека возачите често прескокнуваат постојки, веројатно затоа што доцнат, па сакаат навреме да стигнат на...

 Водовод  Стратешките објекти не се доведени во опасност

„Водовод“: Стратешките објекти не се доведени во опасност

пред 20 часа - Скопје

Од претпријатието велат дека според Законот не смее да има оружје во конкретните објекти Според Законот не смее да има оружје...

Гастроманија

Гастроманија

пред 20 часа - Забава

Валентина Тодоровска

Учениците од Војдан Чернодрински учеа за сообраќајни правила

Учениците од „Војдан Чернодрински“ учеа за сообраќајни правила

пред 20 часа - Скопје

Учениците од ООУ „Војдан Чернодрински“ од Карпош се запознаваа со сообраќајната култура и правила преку полигон-платформа, акција иницирана од фирмата „Окта“.

Гранде финале

Гранде финале

пред 20 часа - Живот

Јасминка Павловска Телевизијата го лови мигот, а во печатените медиуми сепак останува вечноста. Очигледно, Македонија е во...

Трезор Науката е канал за дипломатијата

Трезор: Науката е канал за дипломатијата

пред 20 часа - Свет

Науката е универзален јазик на разбирање Нина Дудник Минатата сабота, во повеќе од 500 градови низ светот, илјадници луѓе излегоа на улиците за досега невиден израз на поддршка за сите нешта базирани на докази.

Вести  свет

Вести - свет

пред 20 часа - Свет

Германија ќе забрани бурки за јавните службеници Долниот дом на германскиот парламент го одобри нацрт-законот со кој на сите јавни службеници, војници и судии им се забранува носење бурка на работа.

 Травијата со Ана Дурловски ги отвора 45 Мајски оперски вечери

„Травијата“ со Ана Дурловски ги отвора 45. Мајски оперски вечери

пред 20 часа - Култура

Четириесет и петте „Мајски оперски вечери“ ќе понудат пет оперски и три балетски претстави, два солистички рецитали и две...

Груевски Го осудувам насилството и ги повикувам институциите да ги откријат виновниците

Груевски: Го осудувам насилството и ги повикувам институциите да ги откријат виновниците

пред 20 часа - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го осудува насилството и повика институциите да ги откријат виновниците. „Прво, сакам да го осудам насилството кои поединци го направија напаѓајќи и лично повредувајќи поголем број пратеници.

1 2 3 4 5 6 7