20
1 2 3 4 5 6 7 
Лазаров Господ ќе не награди кога најмногу ќе ни треба

Лазаров: Господ ќе не награди кога најмногу ќе ни треба

пред 9 часа - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров изрази задоволство од прикажаната игра и покрај поразот од Шпанија (25:29) вечерва во Мец во 4.

Храбрата Македонија го намачи фаворитот Шпанија

Храбрата Македонија го намачи фаворитот Шпанија

пред 9 часа - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец загуби со 29:25 во четвртиот свој настап на Светското првенство Македонската...

Почина проф д р Димитар Стамболиев

Почина проф. д-р Димитар Стамболиев

пред 11 часа - Без катеторија

Денеска изутрина, на 90 годишна возраст почина проф. д-р Димитар Стамболиев, еден од најзначајните стручњаци за развојот на машинската и електро-техничката индустрија во Македонија.

Средба на лидерите на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ

Средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

пред 11 часа - Без катеторија

Претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети, денеска остварија средба на која што акцентот во разговорите...

Унгарија и Египет се пласираа во осминафиналето на ракометното СП

Унгарија и Египет се пласираа во осминафиналето на ракометното СП

пред 12 часа - Спорт

Репрезентациите на Унгарија и Египет обезбедија пласман во осминафиналето на ракометното Светско првенство што се одржува во0 Франција.

СДСМ Никој не може да ја спречи правдата

СДСМ: Никој не може да ја спречи правдата

пред 12 часа - Без катеторија

СДСМ по одлуката на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да го повлече обвинението за случајот „Пуч“ во соопштение оцени дека „пропаднал најголемиот, најочајниот и најнискиот обид за судски монтиран процес во независна Република Македонија“.

Енди Мареј без проблеми во третото коло на Австралија Опен

Енди Мареј без проблеми во третото коло на Австралија Опен

пред 14 часа - Спорт

Најдобро рангираниот светски тенисер во моментов, Енди Мареј без поголеми проблеми обезбеди пласман во 3.коло на првиот овогодишен Гренд слем турнир „Австралија опен“.

Вучиќ Имавме контакти со Албанците ќе ги решиме проблемите

Вучиќ: Имавме контакти со Албанците, ќе ги решиме проблемите

пред 14 часа - Без катеторија

Српскиот премиер Александар Вучиќ верува дека проблемите во односите на Белргад со Приштина ќе бидат решени на мирен, рационален и разумен начин и истакнува дека оклопни возила не се дел од решението, јави ТАНЈУГ.

Специјалната болница Филип Втори доби примерок од графичката мапа  Форми 1

Специјалната болница „Филип Втори“ доби примерок од графичката мапа - Форми 1

пред 14 часа - Култура

Четвртиот примерок од графичката мапа - Форми 1 од Мице Јанкуловски денеска авторот му го додели на академик Жан Митрев кој како легат ќе го остави во Специјалната болница „Филип Втори“.

Дакота Фeнинг ќе снима ТВ серија

Дакота Фeнинг ќе снима ТВ серија

пред 14 часа - Живот

Дакота Фенинг (22), која како дете актер брилираше покрај Роберт де Ниро во „Криенка“, покрај Том Круз во „Војна на световите“ и во редица други филмски хитови, потпиша за првата своја главна улога во телевизиска серија.

ВМРО ДПМНЕ СЈО целосно се делегитимираше

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО целосно се делегитимираше

пред 14 часа - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ смета дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е партиски огранок на СДСМ и Сорос и оти Катица Јанева не е обвинител кој работи независно и согласно закон, туку по наредбите на Зоран Заев и нарачателите од странство.

Европскиот парламент ги избра своите 14 потпретседатели

Европскиот парламент ги избра своите 14 потпретседатели

пред 15 часа - Без катеторија

Европскиот парламент попладнево ја комплетира листата на потпретседатели со  Јоан Мирчеа Паску (социјалисти и демократи од ...

ЕЛЕМ ХЕЦ Бошков Мост е значаен енергетски проект

ЕЛЕМ: ХЕЦ Бошков Мост е значаен енергетски проект

пред 15 часа - Без катеторија

АД ЕЛЕМ смета дека ХЕЦ Бошков Мост е значаен енергетски проект, бидејќи ќе придонесе за зголемување на домашното производство на електрична енергија и ќе го збогати портфолиото на обновливи извори во Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ Заев ги направи струмичани граѓани од втор ред

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги направи струмичани граѓани од втор ред

пред 15 часа - Без катеторија

Зоран Заев ги направи струмичани граѓани од втор ред, истакнаа на денешната прес-конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица.

Две возила излетале на патот Маврови Анови Дебар

Две возила излетале на патот Маврови Анови-Дебар

пред 15 часа - Без катеторија

Едно возило завршило во водите на реката Радика, откако претходно излетало од коловозот кај месноста „сенечки ливади“ на патот Маврови Анови-Дебар, а друго се првртело на покрив при што четири лица се полесно повредени.

1 2 3 4 5 6 7