20
1 2 3 4 5 6 7 
Неготинецот кој поседува 100 олдтајмери ќе биде во трка за награда на претстојниот 23  Саревски филмски фестивал

Неготинецот кој поседува 100 олдтајмери ќе биде во трка за награда на претстојниот 23. „Саревски филмски фестивал“

пред 12 часа - Македонија

Домашниот документарец „Со љубов“ („Avec L`amour“) во режија на Илија Цветковски за Дионис Пашлаков, неготинецот кој поседува 100 олдтајмери ќе биде во трка за награда на претстојниот 23.

Уништен единствениот парк во Тетово Општината не реагира

Уништен единствениот парк во Тетово, Општината не реагира

пред 12 часа - Македонија

Единствениот парк во Тетово наспроти спортскиот цетнар е целосно запуштен од градските власти. Реквизитите на таканаречениот...

Семејства од тетовски Челопек за жалат што се уште не се приклучени на фекалната и водоводна мрежа иако платиле за оваа услуга

Семејства од тетовски Челопек за жалат што се уште не се приклучени на фекалната и водоводна мрежа иако платиле за оваа услуга

пред 12 часа - Македонија

Две семејства од Челопек велат дека 95 % од селото е приклучена на фекална канализација и водоводна мрежа, само неколку домови вклучувајќи ги и нивните не се дел од овие инфраструктурни проекти.

Рустикални декорации за домот кои може да ги направите сами

Рустикални декорации за домот кои може да ги направите сами

пред 12 часа - Живот

Ако сте љубители на рустикалниот или пак на таканаречениот „винтиџ“ стил, веројатно би уживале доколку постојано гледате токму такво парче декор околу себе во домот.

Домашни маски за совршено здрава коса

Домашни маски за совршено здрава коса

пред 13 часа - Без катеторија

Доколку имате проблем со опаѓање на косата или пак со оштетена коса, имајте на ум дека можете сами да си подготвите домашни, природни маски на база на јајце кои имаат одлична моќ на превенција и регенерација.

Обвинетиот за убиството на охриѓанецот Матилоски повеќе не се смета виновен за делото што му се става на товар

Обвинетиот за убиството на охриѓанецот, Матилоски повеќе не се смета виновен за делото што му се става на товар

пред 14 часа - Хроника

Триесетгодишниот, српски државјанин Бојан Угреновиќ обвинет за убиство на охриѓанецот, Димитар Матилоски ланската новогодишна ноќ, повеќе не се смета за виновен за кривичното дело што му се става на товар.

Адам Пити исплива нов светски рекорд на 50 метри градно

Адам Пити исплива нов светски рекорд на 50 метри градно

пред 14 часа - Свет

Британскиот пливач, Адам Пити постави нов светски рекорд на Светското првенство водени спортови што се одржува во Будимпешта, Унгарија.

Дачиќ Српската држава не одлучува за одбележувањето на Илинден во манастриот Прохор Пчински

Дачиќ: Српската држава не одлучува за одбележувањето на Илинден во манастриот Прохор Пчински

пред 14 часа - Балкан

По повод барањето на македонските власти на македонска државна делегација да и се дозволи годишнината од најголемиот македонски...

Иванов ја повикува Владата јавно да го објави договорот со Бугарија

Иванов ја повикува Владата јавно да го објави договорот со Бугарија

пред 14 часа - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ја повикува Владата да го објави и образложи текстот на договорот за добрососедство со Бугарија пред негово потпишување.

Украина е подготвена да му суди на Кустурица

Украина е подготвена да му суди на Кустурица

пред 14 часа - Свет

Украина е подготвена да му суди на српскиот режисер Емир Кустурица поради неговите повици за сепаратизам за што му се заканува петгодишна забрана за влез во земјата.

Уништен единствениот парк во Тетово  Општината не реагира

Уништен единствениот парк во Тетово – Општината не реагира

пред 14 часа - Македонија

Единствениот парк во Тетово наспроти спортскиот цетнар е целосно запуштен од градските власти. Реквизитите на таканаречениот...

СДСМ обвинува дека Коневски профитира од наводни бесплатни реклами Општината негира

СДСМ обвинува дека Коневски профитира од наводни бесплатни реклами, Општината негира

пред 14 часа - Македонија

Градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски профитира од наводните бесплатни рекламни кампањи за општината – обвини денеска на прес конференција, претседателот на ОО СДСМ Аеродром, Златко Марин.

Астроном снимил еден од најретките феномени на планетата

Астроном снимил еден од најретките феномени на планетата

пред 14 часа - Забава

Австралискиот астроном Дејвид Финлеј успеал да го сними реткиот природен феномен познат како црвени џуџиња на небото над Нов Велс.

Викенд Медиа Фестивал во Хрватска ја носи Туро  водечката peer to peer апликација за споделување на автомобили

Викенд Медиа Фестивал во Хрватска ја носи „Туро“– водечката „peer-to-peer“ апликација за споделување на автомобили

пред 15 часа - Балкан

За својот десети роденден Викенд Медиа Фестивал ќе биде домаќин на „Туро“ ( Turo ), водечка компанија во светот за peer-to-peer споделување на автомобили.

Екс кошаркарот на МЗТ Скопје Марко Луковиќ се сели во шпанската АЦБ лига

Екс-кошаркарот на МЗТ Скопје, Марко Луковиќ се сели во шпанската АЦБ лига

пред 15 часа - Кошарка

Поранешниот кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, Марко Луковиќ кариерата ја продолжува во шпанската Мурсија. Луковиќ, кој две...

1 2 3 4 5 6 7