20
1 2 3 4 5 6 7 
Ракометарите ја намачија Црвената фурија

Ракометарите ја намачија Црвената фурија

пред 8 часа - Спорт

Во претпоследниот настап од првата фаза на Светското првенство, македонската ракометна репрезентација е совладана од Шпанија со 29:25.

Се преврте цистерна кај Граничен премин Долно Блаце сообраќајот во прекин во двата правци двајца се повредени

Се преврте цистерна кај Граничен премин Долно Блаце, сообраќајот во прекин во двата правци, двајца се повредени

пред 8 часа - Македонија

Цистерната е во ендек, а камионот извртен на коловозната лента, а возачот и сопатникот од Аудито со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Ургентениот Центар.

Средба на лидерите на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ

Средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

пред 9 часа - Македонија

Претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети, денеска остварија средба на која што акцентот во разговорите...

Вучиќ Имавме контакти со Албанците ќе ги решиме проблемите

Вучиќ: Имавме контакти со Албанците, ќе ги решиме проблемите

пред 10 часа - Балкан

Српскиот премиер Александар Вучиќ верува дека проблемите во односите на Белргад со Приштина ќе бидат решени на мирен, рационален и разумен начин и истакнува дека оклопни возила не се дел од решението, јави ТАНЈУГ.

Асанж е подготвен да замине во САД ако му бидат гарантирани правата

Асанж е подготвен да замине во САД ако му бидат гарантирани правата

пред 11 часа - Свет

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж е подготвен да замине во САД за да се соочи со обвиненијата, за кои тој тврди дека се поднесени поради неговите вознемирувачки активности, само доколку бидат „гарантирани неговите права“.

Асанж е подготвен да замине во САД ако му бидат гарантирани правата

Асанж е подготвен да замине во САД ако му бидат гарантирани правата

пред 11 часа - Свет

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж е подготвен да замине во САД за да се соочи со обвиненијата, за кои тој тврди дека се поднесени поради неговите вознемирувачки активности, само доколку бидат „гарантирани неговите права“.

Водокрст во тетовско горно маало

Водокрст во тетовско горно маало

пред 14 часа - Македонија

Веќе три децении опстојува традицијата - Светиот крст во Тетово да се фрла два пати. Освен утре, по крстот се скока и на денешниот празник Водокрст, во црквата Св.

Двојните аршини Албанците треба да бидат претставувани од партијата која добила поддршка од мнозинството но не и Македонците

Двојните аршини: Албанците треба да бидат претставувани од партијата која добила поддршка од мнозинството, но не и Македонците

пред 14 часа - Македонија

Албанците во Влада преку мнозинството, но не и македонците. Албанските интелектуалци со двојни аршини кога се во прашање нивните интереси.

Снегот ја вжешти линијата на Брза Помош  од петок ново заладување

Снегот ја вжешти линијата на Брза Помош - од петок ново заладување

пред 14 часа - Македонија

Новата снежна покривка им отвори работа и на екипите на Итната медицинска помош. Оттаму велат дека секојдневно имаат зголемен број на интервенции и тоа од 30 до 50 повици повеќе од вообичаено.

Новиот претседател на Европскиот парламент голем поддржувач на Македонија

Новиот претседател на Европскиот парламент голем поддржувач на Македонија

пред 14 часа - Македонија

Евро пратеникот на Италија, Антонио Тајани е избран за претседател на Европскиот парламент. Тајани е досегашен потпретседател...

Скопје е најзагаден град во Европа како последица на тоа годишно умираат 1300 луѓе

Скопје е најзагаден град во Европа, како последица на тоа годишно умираат 1300 луѓе

пред 14 часа - Македонија

Според последната студија на Институтот за јавно здравје, како резултат на аеро загадувањето целата популација во земјава губи 70 илјади години живот.

Во Струмица импровизиран трактор кој едвај се движи а за Арачиново булдожери и тешка механизација

Во Струмица импровизиран трактор кој едвај се движи а за Арачиново булдожери и тешка механизација

пред 14 часа - Македонија

Следните две недели ќе се чистат улиците во Арачиново. Во Струмица пак поголемиот дел од улиците се замрзнати и непроодни а брзата помош не може да стигне до отсечените струмички села.

Снегот ја отвора ски сезоната на Баба планина

Снегот ја отвора ски- сезоната на Баба планина

пред 14 часа - Македонија

Љубителите на зимските спортови и на убавините од снежните планински предели на Пелистер, за разлика од лани, оваа година ќе можат да се скијат и рекреираат на познатите излетнички места со жичари- Нижо Поле и ``Копанки`` на Пелистер.

Вeљаноски срамна одлука на Јанева  криминалот на Заев не може да се прикрие

Вeљаноски: срамна одлука на Јанева - криминалот на Заев не може да се прикрие

пред 14 часа - Македонија

Уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев, донесена пред празник...Од денеска Заев е единствениот криминалец во земјава кој е двапати аболициран.

Трајановски Дел од средствата за новогодишната прослава градот ги пренамени за бездомниците

Трајановски: Дел од средствата за новогодишната прослава градот ги пренамени за бездомниците

пред 15 часа - Македонија

Со цел да се зголемат сместувачките капацитети за бездомници Градот Скопје на следната седница на советот ќе предложи 2 милиони...

1 2 3 4 5 6 7