20
1 2 3 4 5 6 7 
Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија

Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија

пред 12 минути - Хроника

Полицијата сè уште го нема утврдено идентитетот на лицето што завчера попладне физички го нападна возачот на турскиот амбасадор во Македонија, додека со службеното возило бил паркиран пред македонското Министерство за култура.

Куче искаса четиригодишно дете

Куче искаса четиригодишно дете

пред 12 минути - Хроника

Куче искасало четиригодишно дете вчераутро во Неготино. Детето било повеќепати гризнато, но е надвор од животна опасност, и докторите најавуваат дека треба да биде пуштено дома.

 Македонскиот изложбено трговски дом  во Москва

"Македонскиот изложбено-трговски дом" во Москва

пред 12 минути - Македонија

Во огромниот деловен центар кој е сопственост на најголемиот руски агрокластер "Фуд сити" на свечен начин беше пуштен во употреба "Македонскиот изложбенотрговски дом".

Претепани тројца скопјани

Претепани тројца скопјани

пред 12 минути - Хроника

Тројца скопјани завчера биле претепани додека седеле на тераса во скопската населба Кисела Вода. Инцидентот се случил завчера околу 22.

Газда и вработен со ножици расчистувале долгови

Газда и вработен со ножици расчистувале долгови

пред 12 минути - Хроника

Двајца газди на две приватни фирми од Скопје, со ножици решавале долгови. Инцидентот, како што информираа од полиција, се случил завчера околу 13:00 часот.

Донирајте храна пред Веро Тафталиџе во недела во Скопје

Донирајте храна пред Веро Тафталиџе во недела во Скопје

пред 3 часа - Македонија

Коалицијата „Боите на животот", заедно со компанијата Албатрос, во недела во Скопје организираат хуманитарна акција во која ќе се донира храна за социјално загрозени семејства.

Донирајте храна пред Веро Тафталиџе во недела во Скопје

Донирајте храна пред Веро Тафталиџе во недела во Скопје

пред 3 часа - Без катеторија

Коалицијата „Боите на животот", заедно со компанијата Албатрос, во недела во Скопје организираат хуманитарна акција во која ќе се донира храна за социјално загрозени семејства.

Американ спектатор  Трамп и Тилерсон  видете како Македонија си ја брани унитарноста од Сорос и УСАИД

Американ спектатор: Трамп и Тилерсон, видете како Македонија си ја брани унитарноста од Сорос и УСАИД

пред 6 часа - Македонија

Под насловот „Претседателот Трамп и Државниот секретар на САД Тилерсон да обратат сериозно внимание на ова“, угледниот аналитички...

Фишеци од мортадела

Фишеци од мортадела

пред 6 часа - Храна

Потребно: 8 тенки парчиња мортадела 300 г сирење 1 лажичка рендан корен од целер 1 лажичка ситно сечкан кромид сол ситно...

Убавица меѓу докторките

Убавица меѓу докторките

пред 6 часа - Живот

Навидум џетсетерка, интересно облечена, со голем број суптилни модни детали на себе. Првиот впечаток за Миа Гаврилоска е токму ваков: девојка која ги сака и ги следи модните трендови.

Колку се богати француските претседателски кандидати

Колку се богати француските претседателски кандидати

пред 6 часа - Свет

ФРАНЦИЈА - Францускиот Висок орган за транспарентност во јавниот живот објави податоци за имотната состојба на 11-те кандидати...

Том Круз ќе се жени

Том Круз ќе се жени?

пред 6 часа - Живот

Холивудскиот актер и најпознат саентолог, наводно, фрлил око на Ванеса Кирби, колешка од филмот "Невозможна мисија 6". Круз наводно е решен да ја запроси и направи своја четврта жена и да ја исполни желбата на мајка му Мери Ли Фајфер, која починала.

Се зголемува бројот на земји коишто преземаат мерки против фондациите спонзорирани од Сорос

Се зголемува бројот на земји коишто преземаат мерки против фондациите спонзорирани од Сорос

пред 6 часа - Македонија

Се поголем е бројот на земји од Источна Европа и Балканот, коишто преземаат мерки против фондациите спонзорирани од Сорос,...

 Си ен би си   Македонија и Унгарија со методите на Трамп во борба против Сорос

„Си-ен-би-си“: Македонија и Унгарија со методите на Трамп во борба против Сорос

пред 6 часа - Македонија

Реномираната американска телевизија „Си-ен-би-си“ објави текст за работата и влијанието на Џорџ Сорос во Унгарија, Македонија и Источна Европа.

Ова е најубавиот начин да се каже  збогум

Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"

пред 6 часа - Спорт

Лукас Подолски постигна спектакуларен гол на своето простување од германската репрезентација, што, згора на тоа, го реши победникот на пријателската средба со Англија (1:0).

1 2 3 4 5 6 7