20
1 2 3 4 5 6 7 
Министерот Нухиу најави оставка бара одговорност и од други функционери во МВР

Министерот Нухиу најави оставка, бара одговорност и од други функционери во МВР

пред еден ден - Македонија

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го осуди синоќешните настани во обранието на РМ и истакна дека дел од структурите на МВР не си ја завршиле работата за што ќе мора да сносат одговорност.

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ УПАД МАСОВНА ТЕПАЧКА РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА

пред еден ден - Без катеторија

СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната собраниска седница и сами го избраа Талат Џафери за претседател на Собранието.

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ УПАД МАСОВНА ТЕПАЧКА РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА

пред еден ден - Македонија

СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната собраниска седница и сами го избраа Талат Џафери за претседател на Собранието.

Нухиу Навреме беше формиран оперативен штаб но полицијата не си ја заврши работата

Нухиу: Навреме беше формиран оперативен штаб, но полицијата не си ја заврши работата

пред еден ден - Без катеторија

„Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на протестите, но полицијата денеска не ја заврши работата“, изјави министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за ТВ Алсат М, а изјават ја пренесоа речиси сите други медиуми.

За заедничка Македонија Не оправдуваме никакво насилство денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар

За заедничка Македонија: Не оправдуваме никакво насилство, денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар

пред еден ден - Без катеторија

Никакво насилство не оправдуваме, насилството е лошо, ние 60 дена сме на улиците со љубов, со добра енергија, мирни достоинствени...

Груевски Насилството не е решение насилниците ќе бидат изведени пред суд

Груевски: Насилството не е решение, насилниците ќе бидат изведени пред суд

пред еден ден - Македонија

Осуда на насилството и апел за присебност и демократски мерки на решавање на политичката криза упатија и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Стотина повредени на двете страни приведени нема

Стотина повредени на двете страни, приведени нема

пред еден ден - Без катеторија

Конечниот епилог беше над 70 повредени граѓани, над 20 полицајци и 4 пратеници. Некои од повредените и на двете страни биле со тешки повреди и биле задржани во скопските болници на понатамошно лекување.

Пратеници на ВМРО ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ

пред еден ден - Без катеторија

Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Владимит Ѓорчев, синоќа застанаа пред налетот на граѓаните, бранејќи ги своите колеги од СДСМ и од ДУИ, спречувајќи уште поголем инцидент и уште повеќе повредени.

Нухиу Навреме беше формиран оперативен штаб но полицијата не си ја заврши работата

Нухиу: Навреме беше формиран оперативен штаб, но полицијата не си ја заврши работата

пред еден ден - Македонија

„Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на протестите, но полицијата денеска не ја заврши работата“, изјави министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за ТВ Алсат М, а изјават ја пренесоа речиси сите други медиуми.

Пратеници на ВМРО ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ

пред еден ден - Македонија

Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Владимит Ѓорчев, синоќа застанаа пред налетот на граѓаните, бранејќи ги своите колеги од СДСМ и од ДУИ, спречувајќи уште поголем инцидент и уште повеќе повредени.

Стотина повредени на двете страни приведени нема

Стотина повредени на двете страни, приведени нема

пред еден ден - Македонија

Конечниот епилог беше над 70 повредени граѓани, над 20 полицајци и 4 пратеници. Некои од повредените и на двете страни биле со тешки повреди и биле задржани во скопските болници на понатамошно лекување.

Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

пред еден ден - Без катеторија

Екипите на брзата помош, по апелите за нивно непопречување, успеаја да дојдат до Собранието и да им помогнат на повредени.

Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

пред еден ден - Македонија

Екипите на брзата помош, по апелите за нивно непопречување, успеаја да дојдат до Собранието и да им помогнат на повредени.

За заедничка Македонија Не оправдуваме никакво насилство денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар

За заедничка Македонија: Не оправдуваме никакво насилство, денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар

пред еден ден - Македонија

Никакво насилство не оправдуваме, насилството е лошо, ние 60 дена сме на улиците со љубов, со добра енергија, мирни достоинствени...

Груевски Насилството не е решение насилниците ќе бидат изведени пред суд

Груевски: Насилството не е решение, насилниците ќе бидат изведени пред суд

пред еден ден - Без катеторија

Осуда на насилството и апел за присебност и демократски мерки на решавање на политичката криза упатија и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

1 2 3 4 5 6 7