20
1 2 3 4 5 6 7 
Вкусно  здраво  прекрасно  Подгответе овошен леб од соништата

Вкусно, здраво, прекрасно: Подгответе овошен леб од соништата!

пред 6 минути - Храна

Ако ви кажеме дека овој овошен леб е без бел шеќер, а неверојатно вкусен, ќе ни верувате? Постојат повеќе рецепти за овошен леб, но ние ви го откриваме овој чии состојки се врзани за сезоната, годишното време и вашето расположение.

Од понеделник до петок  5 совршени работни модни комбинации за успешните бизнис дами

Од понеделник до петок: 5 совршени работни модни комбинации за успешните бизнис дами

пред 22 минути - Мода

Ако досега не сте слушнале за девојката која се вика Баба Каналес , сега е време да ја запознаете! Од неа можете да научите...

Телото после породувањето  5 промени за кои жените се срамат да зборуваат

Телото после породувањето: 5 промени за кои жените се срамат да зборуваат

пред 31 минути - Живот

Телото после породувањето минува низ бројни промени од кои не сите се пријатни, а некои кај жените предизвикуваат дури и срам.

Незаборавни цитати од најмоќните ТЕД говори

Незаборавни цитати од најмоќните ТЕД говори

пред 56 минути - Забава

Прв пат во историјата можеме да слушнеме мислења, идеи и да научиме за достигнувањата на некои од најпаметните човечки суштества.

Зошто се будите сред ноќ и како да го спречите тоа

Зошто се будите сред ноќ и како да го спречите тоа?

пред еден час - Здравје

Будењето сред ноќ може да биде голем проблем, особено ако се случува постојано. За жал, многу луѓе страдаат од ова нарушување.

Македонски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

Македонски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

пред еден час - Без катеторија

Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX.

28 работи што ќе почнат да ви се случуваат откако ќе наполните 25 години

28 работи што ќе почнат да ви се случуваат откако ќе наполните 25 години

пред еден час - Живот

Иако сте сè уште млади, кога ќе наполните 25 години ќе почнете да сфаќате дека всушност растете. Ќе се соочите со многу животни промени кои понекогаш ќе ви изгледаат страшни.

Приказната на уличните музичари во Скопје

Приказната на уличните музичари во Скопје

пред 3 часа - Забава

Тие му даваат посебен звук на градот. Со музика го разубавуваат попладнето на луѓето и извлекуваат насмевка од нивните лица кога ќе им ја погодат песната.

9 неверојатни работи кои ги правеле древните Египќани

9 неверојатни работи кои ги правеле древните Египќани

пред 4 часа - Забава

Речиси секој од нас мисли дека сме многу поразлични од нашите предци. Чудни традиции, непознати јазици и така натаму. Но, археологијата ни покажува дека грешиме.

Како да ги преживеете 4 те кризи во животот со кои секој се соочува

Како да ги преживеете 4-те кризи во животот со кои секој се соочува?

пред 4 часа - Живот

Сите ние мислиме дека кризите се нешто лошо и треба да ги надминеме или да умреме обидувајќи се. Но, дали има потреба од сето тоа? Навистина е невозможно да избегаме од работите кои може да ни се случат неочекувано.

Хороскопот ви открива  Колку се менувате кога ќе започнете нова врска

Хороскопот ви открива: Колку се менувате кога ќе започнете нова врска?

пред 7 часа - Живот

Сте пронашле момче, сте се заљубиле и логично е дека барем малку сте се промениле. Секако, промените најчесто се добри и позитивни за вашиот живот, но колку вљубувањето всушност влијае на вас и вашите навики ви открива знакот во кој сте родени.

Внимавајте  6 физички симптоми кои покажуваат дека сте изложени на преголем стрес

Внимавајте: 6 физички симптоми кои покажуваат дека сте изложени на преголем стрес

пред 7 часа - Здравје

Никој не може целосно да го избегне стресот, но тоа што може да се направи е да се ограничи неговиот интензитет. Дознајте кои физички симптоми се често предупредување на тоа дека сте под преголем стрес.

Изберете ја најпривлечната школка и откријте го скриениот аспект од вашата личност

Изберете ја најпривлечната школка и откријте го скриениот аспект од вашата личност

пред 8 часа - Забава

Во сите нас постои талент за кој можеби не сме свесни, а кој може да ни помогне во животот. Овде станува збор за мал тест, а задачата е да изберете една од трите школки.

Спој на удобност и елеганција  Оваа сезона изгледајте како модерна Французинка

Спој на удобност и елеганција: Оваа сезона изгледајте како модерна Французинка

пред 8 часа - Мода

Општо познат факт е дека Французинките спаѓаат во групата најдобро облечени жени во светот. Нивниот стил е префинет и елегантен, без многу варијации, секогаш инспириран од квалитетни, долготрајни парчиња облека.

Не е глутенот секогаш виновен  Што на некои луѓе навистина им пречи кога јадат леб

Не е глутенот секогаш виновен: Што на некои луѓе навистина им пречи кога јадат леб?

пред 8 часа - Забава

Според резултатите на една нова студија изгледа дека личностите кои сметаат дека се чувствителни на глутен всушност се чувствителни на фруктани кои исто така се наоѓаат во пченицата.

1 2 3 4 5 6 7