20
1 2 3 4 5 6 7 
Червар доби само парична казна   ќе биде на теренот со Норвешка

Червар доби само парична казна , ќе биде на теренот со Норвешка

пред 10 минути - Ракомет

- Во 59 минута и 29 секунда Червар имаше контакт со ракометар на Белорусија и по прегледот на видеото видовме дека тренерот иницира мал контакт со противничкиот играч, соопштија од Европската ракометна федерација.

Германија со тешки маки ја совлада Чешка

Германија со тешки маки ја совлада Чешка

пред 15 минути - Ракомет

Натпреварот беше израмнет се до 52-рата минута, кога во игра влезе Андреас Волф и со неколку клучни одбрани и ја донесе победата на Германија.

Силен земјотрес го погоди Мексико

Силен земјотрес го погоди Мексико

пред 20 минути - Свет

Оваа област е во сојузната мексиканска држава Јужна Долна Калифорнија. Епицентарот бил 10 километри под  површината на земјата, јави американскиот Геолошки топографски институт.

Седуммина од МЗТ Скопје Аеродром повикани да настапат за три различни репрезентации

Седуммина од МЗТ Скопје Аеродром повикани да настапат за три различни репрезентации

пред 30 минути - Кошарка

Дарко Соколов, Бојан Трајковски, Дамјан Стојановски, Марко Симоновски и Андреј Маслинко се на списокот на селекторот Јорданчо Давитков за претстојниот меч против Словачка, трет за репрезентацијата на Македонија во претквалификациите за ЕП 2021.

Како живее ќерката на Бил Гејтс

Како живее ќерката на Бил Гејтс?

пред 35 минути - Забава

Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно . 21- годишната Џенифер Гејтс сподели и фотографии од нејзиниот дечко , со кого се заедно на универзитетот Станфорд  .

Актерката Моника Потер е бремена на 47 години

Актерката Моника Потер е бремена на 47 години

пред 55 минути - Сцена

Актерката има 47 години , но тоа не и пречи да се радува на бременоста и на социјалните мрежи да објави фотографија . Ова е нејзинот второ дете со сопругот , хирургот Кристофер Алисон , со кого има 12 годишна ќерка.

Уапсена ТВ екипа   сакале да прошверцуваат бомба

Уапсена ТВ екипа – сакале да прошверцуваат бомба

пред 60 минути - Свет

Бомбата била лажна , но сепак обезбедувањето на аеродромот нивното снимање го сфатило како закана по безбедноста. Во торбата имало лажна бомба , која била речиси идентична со вистинска рачно направена експлозивна направа.

Најбрзиот човек на светот загина во хеликоптерска несреќа

Најбрзиот човек на светот загина во хеликоптерска несреќа

пред еден час - Живот

Несреќата се случила во Њу Мексико , кога групата пријатели летале кон ранч во оваа Американска држава. Британецот Барнет...

Македонија ја поддржува Европската декларација за производството на соја без ГМО

Македонија ја поддржува Европската декларација за производството на соја без ГМО

пред 2 часа - Македонија

Како што информира Министерството за земјоделство , потписници на заедничката Декларација се Австрија, Хрватска, Финска, Франција, Германија, Грција, Унгарија, Италија, Луксембург, Холандија, Полска, Романија,Словачка и Словенија.

Пеле хоспитализиран поради преголем замор

Пеле хоспитализиран поради преголем замор

пред 2 часа - Фудбал

Пеле од порано има здравствени проблеми, но овој пат тоа не беше причина. Тој на крајот од минатата година имаше проблеми со простатата и бубрезите, но по тестовите, беше откриено дека преголем замор беше единствената причина поради која беше болен.

Лондон блесна со фестивалот на светлината  ГАЛЕРИЈА

Лондон блесна со фестивалот на светлината (ГАЛЕРИЈА)

пред 2 часа - Забава

Над 50 инсталации се поставени од вчеравечер во Лондон , осветлувајќи ги најзначајните објекти , како и смаите улици на градот .

Дали Republika Makedonija  Skopje  е прифатливо решение

Дали Republika Makedonija (Skopje) е прифатливо решение?

пред 2 часа - Македонија

Сите се сложени имиња со терминот Македонија во нив, но само со македонска транскрпиција напишана  на латиница, без превод на англиски.

НБМР  Инфлацијата годинава 1 8    в година 2

НБМР: Инфлацијата годинава 1,8 %, в година 2 %

пред 2 часа - Македонија

Постепено забрзување на инфлацијата во 2018 И 2019та година прогнозира НБРМ. Статистиката покажува просечна стапка на инфлација за 2017 од 1,4%, со очекување истата да се искачи  на 1,8 % за 2018та и до 2019та да достигне ниво од 2%.

Возобновена традицијата во Гостивар  најсреќен беше Душко Милошески

Возобновена традицијата во Гостивар, најсреќен беше Душко Милошески

пред 3 часа - Македонија

Четири години возобновена традиција за празникот Богојавление-Водици во Гостивар. Прославата на Водици започна утрово со света литургија во соборниот храм „Пресвета Богородица“.

Стечајците бараат нов закон со поширок опфат на луѓе

Стечајците бараат нов закон со поширок опфат на луѓе

пред 3 часа - Македонија

Измени на законот за стечајци бараат од здружението УНИТ од Куманово. Со дополнувањето се очекува обештетени да бидат и оние кои во моментот на приватизација биле во фирмата.

1 2 3 4 5 6 7