20
1 2 3 4 5 6 7 
Конститутивната седница треба да продолжи без процедурални забелешки

Конститутивната седница треба да продолжи без процедурални забелешки

пред 10 минути - Македонија

Пратениците попладнево ја продолжија конститутивната седница на која се дебатира за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

Пожар во близина на воениот полигон Пенуш

Пожар во близина на воениот полигон Пенуш

пред 10 минути - Македонија

Командирот на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ)-Штип, Благој Ренџов изјави дека станува збор за голема површина и за непристапен терен.

Ѕирнете во новиот стан на Ѓоковиќ на Мајами

Ѕирнете во новиот стан на Ѓоковиќ на Мајами!!

пред 15 минути - Забава

Новак и Јелена за станот со поглед на море според американските медиуми платиле дури 10 милиони долари. Инаку станот е сместен во луксузниот станбен комплекс „ Eighty Seven Park", проектиран од познатиот архитект Ренсо Пјано.

Koпилот почина во тек на летот

Koпилот почина во тек на летот

пред 15 минути - Свет

Посадата на патничкиот авион на Американ Ерлајнс успешно , но со многу стрес успеале да го приземјат авионот што летал од Далас, Тексас  до Албукерк во Ново Мексико.

Штипскиот универзитет второрангиран меѓу државните универзитети во Македонија

Штипскиот универзитет второрангиран меѓу државните универзитети во Македонија

пред 25 минути - Македонија

Академското рангирање на универзитетите во Република Македонија е објавено синоќа од Центарот за светски универзитети при Шангајскиот универзитет Џао Тонг.

Бошков  Очекуваме кризата да заврши за заеднички да ја креираме економската политика

Бошков: Очекуваме кризата да заврши за заеднички да ја креираме економската политика

пред 40 минути - Македонија

Претседателот на Бизнис конфедерацијата на Македонија, Миле Бошков денеска изјави дека на бизнисмените им е потребна правна стабилност и добра бизнис клима за да можат интензивно да инвестираат во нови бизниси.

Полов напад врз 13 годишна ученичка од наставник пријавен во Кавадарци

Полов напад врз 13-годишна ученичка од наставник пријавен во Кавадарци

пред еден час - Македонија

Оваа информација денеска за МИА ја потврдија од СВР Велес. Според пријавителите, тој во повеќе наврати во последните три месеци вршел обљуба врз ученичката.

Денеска голем народен собир на  За заедничка Македонија

Денеска голем народен собир на „За заедничка Македонија“

пред еден час - Македонија

На синоќешниот протест пред собранието од иницијативата најавија дека е многу важно народот кој е „За заедничка Македонија“...

Кризата хендикеп за стопанството

Кризата хендикеп за стопанството

пред еден час - Македонија

Велат дека во вакви услови никој не сака да го зголеми сопствениот обрт ниту пак да вложува во раст на бизнисот. Министерот...

Жбогар бара брзо разрешување на кризата

Жбогар бара брзо разрешување на кризата

пред еден час - Македонија

Четири  вардарки  со покана да играат за селекцијата на светот

Четири „вардарки“ со покана да играат за селекцијата на светот

пред еден час - Ракомет

Натпреварот е планиран за 21 јуни во Прага во организација на ракометните федерации на Чешка и на Словачка. Покана за настап на овој егзибициски натпревар добија Амандин Лејно, Јованка Радичевиќ, Андреа Лекиќ и Камила Херем.

Четврто продолжение на конститутивната седница   пратеници продолжија со меѓусебните обвинувања

Четврто продолжение на конститутивната седница - пратеници продолжија со меѓусебните обвинувања

пред еден час - Македонија

Пратеници четврти ден продолжија со меѓусебните обвинувања кој и зошто го кочи процесот. Од ВМРО-ДПМНE побараа јавно објавување...

Груби  Потписите се услов за исполнување на платформата

Груби: Потписите се услов за исполнување на платформата

пред еден час - Македонија

Потписите за претседателот на СДСМ, Зоран Заев да го добие мандат за состав на Влада се условени со исполнување на платформата на албанските партии и одобрување на Законот за јазици, тврди Артан Груби од ДУИ.

Прв ден по Брегзит  Остри тонови меѓу Британија и ЕУ

Прв ден по Брегзит: Остри тонови меѓу Британија и ЕУ

пред еден час - Свет

Таканарачената бела книга треба да им помогне на Британците да избегнат како што велат црна дупка во правото. Според министерот задолжен за Брегзит Дејвид Дејвис вели дека ова ќе им даде сигурност и на компаниите дека нема има промени преку ноќ.

30 илјади евра сметка за вода Правобранителот дециден  Ваквите сметки се незаконски

30 илјади евра сметка за вода!Правобранителот дециден: Ваквите сметки се незаконски!

пред еден час - Македонија

„Овие сметки, претпријатието „Водовод и Канализација“ ги води како вонредни сметки прво се незаконски: Има суми и до 2 милиони денари.

1 2 3 4 5 6 7