20
1 2 3 4 5 6 7 
 Фамилијата  на Менсон сака да излезе од затвор

„Фамилијата“ на Менсон сака да излезе од затвор

пред 22 минути - Свет

22 Споделувања Share Tweet Почина еден од најбруталните лидери на култови кои извршуваат убиства, а сега членовите на неговата т.

Ни Боливуд не е тоа што беше

Ни Боливуд не е тоа што беше

пред 41 минути - Култура

19 Споделувања Share Tweet Индискиот пандан на познатиот Холивуд предизвика бурни реакции меѓу властите во Индија, вклучувајќи и понуда за висока цена за главите на една актерка и еден режисер.

Нема веќе  game requests

Нема веќе „game requests“

пред 51 минути - Без катеторија

11 Споделувања Share Tweet Фејсбук конечно реши да укине една од најиритантните опции поврзани со известувањата, односно „game requests“ за игра која корисникот воопшто не ја ни игра.

Блек Фрајдеј ала Македонија

Блек Фрајдеј ала Македонија

пред 51 минути - Без катеторија

11 Споделувања Share Tweet 30% попуст, или преведено на македонски – 0 денари попуст. Немојте да бидете наивни. Во Македонија нема Black Friday.

Зошто Македонците се како крабите

Зошто Македонците се како крабите

пред еден час - Без катеторија

14 Споделувања Share Tweet Го знаете вицот со Македонците во пеколот, нели? Во пеколот Сатаната ја чувал секоја нација во посебен котел.

Почина тениската легенда Јана Новотна

Почина тениската легенда Јана Новотна

пред еден час - Без катеторија

14 Споделувања Share Tweet Поранешната чешка тенисерка, Јана Новотна почина на 49 годишна возраст. Јана долго време боледувала од рак, а утрово ја загубила битката.

Човекот што потајно се моли за нуклеарна војна

Човекот што потајно се моли за нуклеарна војна

пред 3 часа - Без катеторија

22 Споделувања Share Tweet Во тивкото канадско село Horning’s Mills, на едно 100 километри северно од Торонто, се наоѓа имот од 12.

НОВА ДАВАЧКА  Пациентите да плаќаат по 30 денари за посета на матичен

НОВА ДАВАЧКА: Пациентите да плаќаат по 30 денари за посета на матичен?

пред 3 часа - Без катеторија

32 Споделувања Share Tweet Капитација од 65 денари, а пациентите да плаќаат манипулативен трошок за посета на матичен лекар од најмалку 30 денари.

Курдскиот референдум прогласен за неуставен

Курдскиот референдум прогласен за неуставен

пред 3 часа - Свет

14 Споделувања Share Tweet Врховниот суд во Ирак го прогласи курдскиот референдум за неуставен, со што се поништува изгласаната независност на регионот на Ирачки Курдистан.

Денеска е Светски ден на детето

Денеска е Светски ден на детето

пред 4 часа - Без катеторија

16 Споделувања Share Tweet На денешниот ден се одбележува Конвенцијата за правата на децата и по тој повод медиумите ќе им отстапат простор токму на децата за да укажат на проблемите со кои секојдневно се соочуваат.

Како изгледа Зоки Поки денес

Како изгледа Зоки Поки денес

пред 4 часа - Култура

14 Споделувања Share Tweet На лаф муабет со Зоки Џубокс, стар дебармаалец, автор на ,,Дебар маало тајмс” и инспирација на Оливера Николовска за ,,Зоки Поки” 🙂 pic.

25 те најследени Инстаграм профили

25-те најследени Инстаграм профили

пред 4 часа - Без катеторија

11 Споделувања Share Tweet Инстаграм во моментов е социјален медиум со најбрз растечки подем. Инстаграм мрежата денес брои 400 милиони акаунти, а пред само 9 месеци се пофалија со 300 милионитиот профил.

Масакр и самоубиство во Париз поради љубовни проблеми

Масакр и самоубиство во Париз поради љубовни проблеми

пред 4 часа - Свет

22 Споделувања Share Tweet Во местото Сарсел во околината на Париз, полицаец со службениот пиштол усмртил три лица, ранил уште три и потоа се самоубил.

Кралицата Елизабета прославува платинеста свадба

Кралицата Елизабета прославува платинеста свадба

пред 4 часа - Свет

14 Споделувања Share Tweet Бракот меѓу кралицата Елизабета Втора и принцот Филип е убедливо најдолгиот кралски брак во историјата.

Throttle Brake   епизода 70  Јапонски Rolls Royce  гигават Tesla и нов брзински рекорд

Throttle/Brake – епизода 70: Јапонски Rolls Royce, гигават Tesla и нов брзински рекорд

пред 4 часа - Техно

35 Споделувања Share Tweet Phantom ли е, што ли е? Секако дека не е Phantom, но не е ни ново компонирана имитација на знаменосецот на Rolls Royce.

1 2 3 4 5 6 7