20
1 2 3 4 5 6 7 
30 ти ден Над 150 000 граѓани и денеска достоинствено маршираа низ цела Македонија покажуваат сила и мудрост ФОТО ГАЛЕРИЈА

30- ти ден: Над 150.000 граѓани и денеска достоинствено маршираа низ цела Македонија, покажуваат сила и мудрост (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

ново - Македонија

Триесетти ден граѓаните мирно и достоинствено покажуваат сила и мудрост, но и испраќаат пораки за зачувување на македонската...

Кавадарчани во голем број порачаа Сега е време кога треба да ја одбраниме татковината

Кавадарчани во голем број порачаа: Сега е време кога треба да ја одбраниме татковината

пред 9 минути - Македонија

-Нема да дозволиме за претседател на Собранието да биде избран човек што не ги признава државните знаме и химна, нагласи таа.

Улиците на Валандово полни  граѓаните порачаа дека се за унитарна суверена и независна Република Македонија

Улиците на Валандово полни – граѓаните порачаа дека се за унитарна, суверена и независна Република Македонија

пред 14 минути - Македонија

Тие уште еднаш порачаа дека се против двојазичноста и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и грбот на Република Македонија.

Лондонскиот терорист ги малтретирал своите деца но неговата ќерка му се одмаздила за сè

Лондонскиот терорист ги малтретирал своите деца, но неговата ќерка му се одмаздила за сè

пред 14 минути - Свет

Постарата негова ќерка, Енди, целосно се посветила на верата како што тоа го правел нејзиниот татко, наводно денес живее во Бирмингем, има арапско име и го прекрива целото свое лице со бурка.

Илиевски Остануваме на улица до конечно прифаќање на нашите барања сите политички субјекти да ја отфрлат тиранската платформа

Илиевски: Остануваме на улица до конечно прифаќање на нашите барања, сите политички субјекти да ја отфрлат тиранската платформа

пред 19 минути - Македонија

-Ние остануваме на улица до конечното прифаќање на нашите барања, сите политички субјекти да ја отфрлат тиранската платформа,...

Пехчевци масовно на улиците на градот кажаа дека се за унитарна Република Македонија

Пехчевци масовно на улиците на градот кажаа дека се за унитарна Република Македонија

пред 29 минути - Македонија

Граѓаните уште еднаш решија да кажат дека се против двојазична Македонија, а дека се за задржување на унитарноста, суверенитетот и независноста на Република Македонија.

Улиците на Радовиш полни во знак на поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Улиците на Радовиш полни во знак на поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 34 минути - Македонија

Тие уште една гласно кажаа „НЕ“ за двојачизност и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и грбот на Република Македонија.

Илиевски Поради одлучноста и цврстата волја на граѓаните на улица немаме претседател на Собрание кој не ја отфрлил тиранската платформа

Илиевски: Поради одлучноста и цврстата волја на граѓаните на улица немаме претседател на Собрание кој не ја отфрлил тиранската платформа

пред 34 минути - Македонија

Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива Богдан Илиевски, во гостувањето во Дневникот на ТВ Сител изјави дека многумина не верувале дека граѓанската иницијатива ќе опстои волку долго, но дека тој лично не е нималку изненаден.

Груевски имаше разговор со потпретседателот на ЕПП Зек

Груевски имаше разговор со потпретседателот на ЕПП Зек

пред 54 минути - Македонија

-Груевски го запозна соговорникот за најновите политички случувања во Македонија, за изборната измама што поразениот СДСМ...

Груевски на средба со потпретседателот на ЕПП Зек

Груевски на средба со потпретседателот на ЕПП Зек

пред еден час - Македонија

-Груевски го запозна соговорникот за најновите политички случувања во Македонија, за изборната измама што поразениот СДСМ...

Светиниколчани во голем број дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Светиниколчани во голем број дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред еден час - Македонија

Тие повторно во голем број на улиците решија да кажат „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во промена на химната, знамето и грбот на Република Македонија.

Кичевчани порачаа Нека ни се приклучат сите што сакаат да живеат во нашата заедничка држава Македонија

Кичевчани порачаа: Нека ни се приклучат сите што сакаат да живеат во нашата заедничка држава Македонија

пред еден час - Македонија

На присутните им се обрати Даме Силјаноски кој во име на граѓанското здружение кој потсети дека целта на  маршот е да упатат порака за унитарна, заедничка Македонија на сите граѓани без прифаќање на платформи создадени во туѓи држави.

Македонија ја реши и Белорусија Горан Пандев двоен стрелец

Македонија ја реши и Белорусија: Горан Пандев двоен стрелец

пред еден час - Фудбал

Нашите фудбалери по подолго време врзаа две победи по ред, откако во петокот славеа и на гостувањето кај Лихтенштајн во рамки на мундијалските квалификации.

Богданчани повторно масовно на улиците кажаа НЕ за двојазична Македонија

Богданчани повторно масовно на улиците кажаа „НЕ“ за двојазична Македонија

пред еден час - Македонија

Богданчани уште еднаш решија да кажат едно големо „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и уставот на Република Македонија.

Неготино порачува Јазикот е наш македонски таков ќе остане на територијата на целата наша држава

Неготино порачува: Јазикот е наш, македонски, таков ќе остане на територијата на целата наша држава

пред еден час - Македонија

– Отфрлање на тиранската платформа, коалиција понудена од ВМРО-ДПМНЕ или нови избори, за кои сметам дека се најдобар избор.

1 2 3 4 5 6 7