20
1 2 3 4 5 6 7 
Исчезнат е Драги Лазаровски пријавете доколку го видите

Исчезнат е Драги Лазаровски, пријавете доколку го видите

пред 5 часа - Македонија

Исчезнат е дедо Драги од Скопје. Семејството е загрижено и бара било каква помош или информација. – Дедо ми Драги Лазаровски во петокот 08.

Вардар победнички ја заврши историската година Еве што се ни донесоа вардаровите ракометари оваа 2017 та ФОТО ВИДЕО

Вардар победнички ја заврши историската година: Еве што се ни донесоа вардаровите ракометари оваа 2017-та (ФОТО+ВИДЕО)

пред 6 часа - Ракомет

Со златни букви во македонската ракометна и спортска историја ќе остане запишана 2017 година, годината во која Вардар стигна...

Цел стадион пееше додека полицијата ги апсеше голите и крвави навивачи

Цел стадион пееше додека полицијата ги апсеше голите и крвави навивачи

пред 6 часа - Фудбал

Голем инцидент изби на денешното „вечно“ дерби помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан. Крајниот резултат беше 1-1, но остана во втор план бидејќи вниманието го поривлакое навивачите кои почнаа голема тепачка на јужната трибина.

Тажна вест Почина македонската поетеса и новинарка

Тажна вест: Почина македонската поетеса и новинарка

пред 7 часа - Живот

На 64-годишна возраст, денеска во Скопје почина поетесата и новинарка Лилјана Дирјан. Таа е родена во Скопје, а дипломирала на Филолошкиот факултет при Универзитетот „Св.

Тежок инцидент на фубдалски натпревар Фудбалери изрешетани со гумени куршуми

Тежок инцидент на фубдалски натпревар: Фудбалери изрешетани со гумени куршуми

пред 7 часа - Фудбал

Нисколигашкиот фудбалски натпревар во Аргентина помеѓу Армстронг и Спортива го одбележи неверојатна бруталност на локалната полиција.

Стана хит после неговата изјава Повеќе за грижев за поубавите половини на дефанзивците отколку за нив имам спиено со 5 000 жени

Стана хит после неговата изјава: Повеќе за грижев за поубавите половини на дефанзивците отколку за нив, имам спиено со 5.000 жени

пред 7 часа - Фудбал

Човекот кого Ренато Порталупи, тренерот на Гремио, го обвини дека го уништил му возврати: „Никогаш сум немал соиграч кој на утринските тренинзи доаѓаше пијан“.

Мака ми е од прашања за неа Карлеуша брутално и без влакна на јазикот проговори за Цеца

Мака ми е од прашања за неа: Карлеуша брутално и без влакна на јазикот проговори за Цеца

пред 7 часа - Сцена

Една од најголемите балкански ѕвезди, дефинитивно може да се каже најконтроверзна личност на естрадата, Јелена Карлеуша, со секој свој потег предизвикува огромна бура во јавноста.

Внимавајте што јадете оваа храна ги уништува забите

Внимавајте што јадете- оваа храна ги уништува забите!

пред 8 часа - Живот

Секој сака да има убава и блескава насмевка, но одредени видови храна влијаат врз бојата на забите. Токму затоа треба да знаеме кои се овие намирници и да ги јадеме во умерени дози, а после јадење задолжително да ги миеме забите.

Џеј имал операција на срце Му претстои долго опоравување

Џеј имал операција на срце: Му претстои долго опоравување

пред 8 часа - Сцена

Српскиот народен пејач Џеј Рамадановски направи операција во една приватна клиника за кардиоваскуларни болести во Виена. Веќе неколку години Џеј има проблеми со срцето, брзо се заморува и отежнато дише.

Хаос во Белград Жестока тепачка на јужната трибина на вечното дерби ги гореле со бакли и го соблекле до гола кожа ФОТО ГАЛЕРИЈА

Хаос во Белград: Жестока тепачка на јужната трибина на вечното дерби, ги гореле со бакли и го соблекле до гола кожа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

пред 8 часа - Фудбал

Српското дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда донесе голем инцидент на јужната трибина на стадионот на „Хумска“, каде вообичаено се најжестоките навивачи на „црно-белите“.

Владата си игра со граѓаните Се укинува евтината тарифа на струјата

Владата си игра со граѓаните: Се укинува евтината тарифа на струјата?!

пред 9 часа - Македонија

Се укинува евтината тарифа на струјата?!- ова е прашањето на кое граѓаните бараат одговор. Кога домаќинствата, односно граѓаните ќе ја купуваат струјата на слободниот пазар, евтината тарифа нема да постои, барем не во оваа форма.

Авто нацрт

Авто нацрт

пред 9 часа - Македонија

Се укинува евтината тарифа на струјата?!- ова е прашањето на кое граѓаните бараат одговор. Кога домаќинствата, односно граѓаните ќе ја купуваат струјата на слободниот пазар, евтината тарифа нема да постои, барем не во оваа форма.

Внимавајте на децата Враќањето од училиштата опасно заради загадениот воздух

Внимавајте на децата: Враќањето од училиштата опасно заради загадениот воздух

пред 9 часа - Македонија

Иако и премиерот Зоран Заев и кандидатите за градоначалници од СДСМ ветуваа чист воздух во Македонија, сепак граѓаните се гушат во државата, нивото на загаденост на воздухот е опасно по животот на луѓето.

Од вечерва во 23 часот серијата Викинзи на ТВ НОВА

Од вечерва во 23 часот, серијата „Викинзи“ на ТВ НОВА

пред 9 часа - Сцена

Телевизија Нова од вечерва во 23 часот започнува со емитување на серијата „Викинзи“ која е една од најгледаните серии во светот.

Шест лаги за невиноста Дали хименот е скинат  дури и искусен гинеколог не секогаш може да каже дека тој е изгубен

Шест лаги за невиноста: Дали хименот е скинат – дури и искусен гинеколог не секогаш може да каже дека тој е изгубен

пред 9 часа - Љубов

Повеќето луѓе се сигурни дека знаат како може една девојка да се разликува од жена со поголемо сексуално искуство. Од кога точно ги имаме овие информации, многу од нас веќе не се сеќаваат.

1 2 3 4 5 6 7