20
1 2 3 4 5 6 7 
Виктор и Работнички пред разделба

Виктор и Работнички пред разделба

пред 12 часа - Фудбал

Дознаваме дека утре во 15 часот Треневски ќе одржи прес конференција на која ќе каже детали околу неговиот статус во Работнички Се чини дека дојде време за разделба меѓу Виктор Треневски и Работнички.

Јаневски Никогаш не е лесно во Битола

Јаневски: Никогаш не е лесно во Битола

пред 13 часа - Фудбал

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски е задоволен од победата на шампионот во дербито против Пелистер Јаневски добро знае дека никогаш не е лесно да се замине со целосен плен од гостувањето во Битола.

Бешикташ во финишот посилен од Металург

Бешикташ во финишот посилен од Металург

пред 14 часа - Ракомет

Металург го забележа вториот пораз на стартот на Лигата на шампионите, откако турскиот Бешикташ во Скопје си замина 31:27...

Пелистер е во криза  без гол 370 минути

Пелистер е во криза - без гол 370 минути!

пред 14 часа - Фудбал

Во фудбалот се бројат головите и бодовите. Битолчани како да заборавија како е да се тресат мрежите. Каде е Баже Илијоски!? Вардар триумфално си мина низ Битола.

Блажевски го реши дербито Шкендија преживеа

Блажевски го реши дербито, Шкендија „преживеа“

пред 15 часа - Фудбал

Вардар со победа во Битола, Скопје немаше сили за ново чуди и нова победа за Академија Пандев и тоа на гости кај Работнички Пелистер е во голема криза.

Јаховиќ здиве против Сиваспор

Јаховиќ „здиве“ против Сиваспор

пред 17 часа - Фудбал

Три гола во противничката мрежа и еден во сопствената е билансот на Адис Јаховиќ во незаборавното претпладне за него денеска на гостувањето кај Сиваспор Адис Јаховиќ предмалку направи нешто што ретко кому му пошло од рака на фудбалските терени.

Вечните под Тумбе Кафе  Шкендија на гости кај Пиратите  ЖИВО

Вечните под „Тумбе Кафе“, Шкендија на гости кај „Пиратите“ (ЖИВО)

пред 17 часа - Фудбал

Попладнево се играат четири натпревари од 7. коло во Првата лига, вниманието на јавноста е свртено кон дербито меѓу Пелистер и Вардар Пелистер и Вардар, дуел меѓу вечните ривали.

Пет црвени два пенали победа за Фенер

Пет црвени, два пенали, победа за Фенер

пред 18 часа - Фудбал

Фенербахче го победи Бешикташ со 2:1 на домашен терен во меч со многу физички контакти Екипата на Фенербахче му го нанесе првиот пораз на шампионот Бешикташ оваа сезона победувајќи со 2:1 во рамките на домашното првенство.

Таневски нов тренер на Лавовите

Таневски нов тренер на „Лавовите“

пред 18 часа - Фудбал

*Смена на кормилото во Македонија ЃП. По слабиот старт на сезоната, „лавовите“ сменија тренер. Екипата на Македонија Ѓорче...

Османи Стравувам од лошиот терен на Авткоманда

Османи: Стравувам од лошиот терен на Авткоманда

пред 20 часа - Фудбал

*„Го цениме Скопје но искрено од никого не се плашиме, ме загрижува само лошиот терен на Автокоманда“ вели стратегот на Шкендија...

Османи Стравувам од лошиот терен на Автокоманда

Османи: Стравувам од лошиот терен на Автокоманда

пред 20 часа - Фудбал

*„Го цениме Скопје но искрено од никого не се плашиме, ме загрижува само лошиот терен на Автокоманда“ вели стратегот на Шкендија...

Фудбалски земјотрес во Битола

Фудбалски земјотрес во Битола

пред 20 часа - Фудбал

*Попладнево под „Тумбе Кафе“ гостува Вардар. Тоа ќе биде своевиден супер куп на Македонија Денеска е фудбалски празник во градот на конзулите.

Недвед се реактивира како фудбалер

Недвед се реактивира како фудбалер

пред 21 часа - Фудбал

Чехот се врати од пензија и потпиша за нисколигашот ФК Скална Прославениот чешки фудбалер Павел Недвед на кратко ќе ја прекине играчката пензија и повторно ќе ги облече копачките.

Беласица го прегази Осогово

Беласица го прегази Осогово

пред еден ден - Фудбал

Струмичани со 5:0 го совладаа кочанскиот тим во последниот меч од 4 коло од Втората лига исток Беласица во ноќниот натпревар го победи Осогово со 5:0 и го задржа максималниот ефект во Втората лига исток.

Четири црвени два пенали победа за Фенер

Четири црвени, два пенали, победа за Фенер

пред еден ден - Фудбал

Фенербахче го победи Бешикташ со 2:1 на домашен терен во меч со многу физички контакти Екипата на Фенербахче му го нанесе првиот пораз на шампионот Бешикташ оваа сезона победувајќи со 2:1 во рамките на домашното првенство.

1 2 3 4 5 6 7