20
1 2 3 4 5 6 7 
Дакар 2018  Драматичен ден кој ја отвори борбата за титулата

Дакар 2018: Драматичен ден кој ја отвори борбата за титулата

пред 12 часа - Авто

Уште еден драматичен ден на релито Дакар. Поранешниот лидер во генералниот пласман, Адриен Ван Беверен мораше да биде евакуран од етапата после тешкиот судар кој го имаше на само 3 километри до целната линија.

Позитивни бројки за Ducati во 2017 година

Позитивни бројки за Ducati во 2017 година

пред 12 часа - Авто

И покрај намалената целокупна продажба на мотоцикли на пазарот, Ducati имаше раст во продажбата и поголеми бројки во 2017 година 2017 година беше добра за Ducati.

Јонас Фолгер го откажа учеството во МотоГП за 2018

Јонас Фолгер го откажа учеството во МотоГП за 2018!

пред 2 дена - Авто

Возачот на Јамаха Теч 3 тимот, Јонас Фолгер, преку својот менаџер денеска го извести тимот дека нема да настапува на овогодинешниот МотоГП шампионат.

Нема промени кај правилата за аеродиманичните крилца во MotoGP

Нема промени кај правилата за аеродиманичните крилца во MotoGP

пред 2 дена - Авто

Правилникот според кој техничкиот директор на MotoGP, Дени Олдриџ, одлучува во однос на легалноста на аеродинамичните крилца нема да се промени во 2018 година.

MotoGP  Морбидели  Бањаиа и Мир на радарот на Ducati

MotoGP: Морбидели, Бањаиа и Мир на радарот на Ducati

пред 2 дена - Авто

Ducati ги следи Франко Морбидели и Франческо Бањаиа, двајца од најпросперитетните Италијански возачи во моментов, како и Светскиот шампион во Moto3 Јоан Мир.

Kawasaki ни претстави ново видео за стар концепт на футуристички мотоцикл

Kawasaki ни претстави ново видео за стар концепт на футуристички мотоцикл

пред 3 дена - Авто

Видеото започнува со претставување на производите на Kawasaki, односно едно лице како вози спортски модел во тунел. Но кога возачот излегува од тунелот, тој го вози концептот Ј.

Brembo со соопштение до јавноста за неодамнешното повлекување

Brembo со соопштение до јавноста за неодамнешното повлекување

пред 3 дена - Авто

Се огласи и производителот на сопирачките Брембо заради кој Априлија и Дукати најавија повлекување и бесплатна замена на главниот кочионен цилиндер кај поновите модели.

Дукати го претстави моторот за 2018

Дукати го претстави моторот за 2018

пред 4 дена - Авто

Дукати е првиот фабрички производител во МотоГП кој го претстави моторот со кој ќе се натпреваруваат Хорхе Лоренцо и Андреа Довициозо оваа сезона.

Дакар 2018  Изедначена борбата на врвот

Дакар 2018: Изедначена борбата на врвот

пред 4 дена - Авто

Со оглед на тоа дека се влошува временската состојба, беше донесена одлука да се одложи деветата етапа, а тимовите да се префрлат во следниот камп кој се наоѓа во Салта, Аргентина.

Воздушните перничиња ќе бидат задолжителни за Гран При возачите

Воздушните перничиња ќе бидат задолжителни за Гран При возачите

пред 4 дена - Авто

Новото правило со себе носи и голем број на услови кои мора да бидат исполнети. На пример, воздушното перниче задолжително мора да ги штити рамото и клучната коска, а заштитата на грбот не е задолжителна.

Дакар 2018  Надополнување за Сем Сандерленд

Дакар 2018: Надополнување за Сем Сандерленд

пред 4 дена - Авто

Сем Сандерленд заздравува од повредата поради која мораше да се повлече од релито Дакар и веќе во текот на денешниот ден се очекува да се врати во Европа.

Алберто Пуиг ќе биде новиот тимски менаџер на Repsol Honda

Алберто Пуиг ќе биде новиот тимски менаџер на Repsol Honda

пред 4 дена - Авто

Корпорацијата Honda Racing објави дека Алберто Пуиг ќе биде назначен за нов тимски менаџер на тимот Repsol Honda. Тој ќе...

Дакар 2018  Бареда се врати во игра откако победи на петтата етапа

Дакар 2018: Бареда се врати во игра откако победи на петтата етапа

пред една недела - Авто

Како што одминуваат деновите од релито Дакар, се чини дека победата која ја постигна Жоан Бареда на петтата етапа ќе биде од голема важност.

Познатите и нивните мотоцикли

Познатите и нивните мотоцикли

пред една недела - Авто

Некои славни личности се познати по љубовта кон мотоциклите, како што се Иан МекГрегор и Киану Ривс кој дури има и своја компанија за мотоцикли.

Нова технологија би можела тројно да го зголеми опсегот на батериите на мотоциклите

Нова технологија би можела тројно да го зголеми опсегот на батериите на мотоциклите

пред една недела - Авто

Тим на хемиски инжинери од универзитетот во Ватерло, Канада, постигнаа голем напредок кај технологијата на батерии. Предводени...

1 2 3 4 5 6 7