20
1 2 3 4 5 6 7 
Навивачите на Интер не забораваат Овациите што ги доби Пандев во Милано

Навивачите на Интер не забораваат: Овациите што ги доби Пандев во Милано

пред 9 часа - Фудбал

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска со својот тим Џенова се врати на „Џузепе Меаца“, а фановите на Интер го поздравија со овации кога влезе во игра.

100 тима трчаа за пациентите со Вилсон

100 тима трчаа за пациентите со Вилсон

пред 10 часа - Спорт

Околу 100 тима со по 4 натпреварувачи, преку своето учество на третата по ред хуманитарна штафетна трка, денес ја дадоа својата поддршка за квалитетно лекување на пациентите со Вилсон и другите ретки болести во земјава.

Тодоров Добро е што триумфиравме и покрај слабиот шут за три поени

Тодоров: Добро е што триумфиравме и покрај слабиот шут за три поени

пред 10 часа - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје, Ацо Тодоров, вели дека е задоволен од победата, бидејќи не е лесно да се добие сериозна екипа како што е Берое, дури и на пријателски натпревар.

Билиќ пред отказ во Вест Хем Томас Тухел можен наследник

Билиќ пред отказ во Вест Хем, Томас Тухел можен наследник

пред 11 часа - Фудбал

Вест Хем загуби уште еден натпревар на домашен терен, па менаџерот Славен Билиќ повторно е на жежок оган. Медиумите на Островот...

Захариевски Само гол ни недостигаше против Вардар

Захариевски: Само гол ни недостигаше против Вардар

пред 11 часа - Фудбал

Пелистер е во негативна серија од три последователни порази, а денеска го загуби вечното дерби против актуелниот шампион Вардар.

Кога не се може ниту со Бешикташ јасно е дека има проблем фотогалерија

Кога не се може ниту со Бешикташ, јасно е дека има проблем (фотогалерија)

пред 12 часа - Ракомет

Кога на ваков начин среде Скопје ќе се загуби дуел од еден од најслабите тимови во Лигата на шампионите сезонава, јасно е дека Металург е предалеку од посакуваното ниво.

Академија Пандев ќе му пресуди на Треневски   ФОТОГАЛЕРИЈА

Академија Пандев ќе му пресуди на Треневски?! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 12 часа - Фудбал

Трет пораз во шест натпревари. Работнички се врати на арената „Филип Втори“, но им се врати и на поразите, а денешниот против Академија Пандев (1-2) може да биде и пресуден за шефот на стручниот штаб Виктор Треневски.

МЗТ Скопје триумфираше на контролката против тимот на Берое

МЗТ Скопје триумфираше на контролката против тимот на Берое

пред 12 часа - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје претсезонските подготовки ги затвораат со триумф над екипата на Берое, со резултат од 78-71 , во салата „Јане Сандански“.

Скопје сакаше и втор голем скалп  ама го превиде Хасани ФОТОГАЛЕРИЈА

Скопје сакаше и втор „голем скалп“, ама го превиде Хасани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 13 часа - Фудбал

По она реми против Вардар, екипата на Скопје беше на прагот од освојување и на втор „голем скалп“ по враќањето во прволигашката конкуренција.

Треневски Поразот оди на моја душа ни недостигаше искуство

Треневски: Поразот оди на моја душа, ни недостигаше искуство

пред 13 часа - Фудбал

Работнички се врати на арената „Филип Втори“, ама им се врати и на поразите во овој шампионат. „Романтичарите“ загубија од Академија Пандев со 1-2, иако уште на стартот поведоа со 1-0.

Червар Во пресудните моменти бевме деконцентрирани

Червар: Во пресудните моменти бевме деконцентрирани

пред 13 часа - Ракомет

Шефот на стручниот штаб на Металург, Лино Червар, немаше причини за задоволство по слабото издание на својот тим и заслужениот пораз од екипата на Бешикташ.

Јаневски Не е лесно да се победи во Битола а ние успеавме

Јаневски: Не е лесно да се победи во Битола, а ние успеавме

пред 13 часа - Фудбал

Вардар успеа да слави во вечното дерби против Пелистер со 0-1, со голот на Дејан Блажевски во 31.минута. Шампионот успеа да искористи една од своите шанси под „Тумбе кафе“, иако не прикажа доминантна игра.

ФОТО НА ДЕНОТ Леле што им правиме

ФОТО НА ДЕНОТ: Леле што им правиме…!

пред 14 часа - Спорт

Фудбалерите на Академија Пандев на гостувањето против Работнички, триумфирајќи со 1-2, ја запишаа и четвртата победа сезонава...

Немоќ и очај Металург потопен среде Скопје од Бешикташ

Немоќ и очај: Металург потопен среде Скопје од Бешикташ

пред 14 часа - Ракомет

Металург го демонстрираше сиот свој немоќ на денешниот дуел со Бешикташ, губејќи на домашен терен во второто коло од Лигата на шампионите со резултат 27-31.

Како четата на Пандев го освои и Филип Втори

Како четата на „Пандев“ го освои и „Филип Втори“…

пред 14 часа - Фудбал

Академија Пандев е дефинитивно најпозитивното освежување за домашната прволигашка сцена на стартот од новата сезона. „Пандевци“...

1 2 3 4 5 6 7