20
1 2 3 4 5 6 7 
Санчез уште не пристигнат му прави проблеми на Јунајтед Погба прв се буни

Санчез уште не пристигнат му прави проблеми на Јунајтед, Погба прв се буни

пред 9 часа - Фудбал

Медиумите од Англија пишуваат дека Алексис Санчез уште не пристигнат на Олд Трафорд создава проблеми во соблекувалната, Пол...

УЕФА со нов план како да ги заузди петро доларите на ПСЖ и Сити се крчка ФФП 2 0

УЕФА со нов план како да ги заузди петро доларите на ПСЖ и Сити, се крчка ФФП 2.0

пред 10 часа - Фудбал

Медиумите од Франција пренесуваат дека Европската куќа на фудбалот работи на дополнување на Финансискиот фер плеј со цел...

Мики се договори со Арсенал следува трампа глава за глава со Санчез

Мики се договори со Арсенал, следува трампа глава за глава со Санчез

пред 11 часа - Фудбал

Медиумите од „Островото“ пренесуваат дека во следните 48 часа ќе се реализира големата зделка помеѓу Манчестер јунајтед и...

Петковски од Вардар се пресели во Работнички

Петковски од Вардар се пресели во Работнички

пред 13 часа - Фудбал

Работнички го доведе петтото засилување во зимскиов јануарски преоден рок. Македонскиот прволигаш го промовираше веќе екс членот на Вардар, офанзивецот Петар Петковски кој потпиша 18 месечен договор со тимот од Дебар Маало.

Керик се најде на трибината каде беа сместени навивачите на Манчестер јунајтед тие го повикаа тој ги поздрави

Керик се најде на трибината каде беа сместени навивачите на Манчестер јунајтед, тие го повикаа, тој ги поздрави

пред 13 часа - Фудбал

Фановите имаат високо мислење за него, па не пропуштија да го поздрават. Се поизвесно е дека 36 годишниот Мајкл Керик по...

Моментот кога Јаховиќ и Шкртел се судрија по мечот а Демирел го фати за врат македонскиот напаѓач

Моментот кога Јаховиќ и Шкртел се судрија по мечот, а Демирел го фати за врат македонскиот напаѓач

пред 14 часа - Фудбал

Тензична завршница на мечот во Истанбул каде Фенербахче дојде до три бода со гол во самиот финиш од средбата. Доста тензии...

Искри по мечот во Истанбул Јаховиќ се судри со Шкртел Дали неговите ножички по што настрада Нојштадтер беа причината

Искри по мечот во Истанбул, Јаховиќ се судри со Шкртел: Дали неговите ножички по што настрада Нојштадтер беа причината?

пред 14 часа - Фудбал

Тензии по мечот помеѓу Фенербахче и Гезтепе, Јаховиќ и Шкртел се судрија. Фенербахче со тешки сили стигна до победа од 2-1 на домашен терен против Гезтепе во редовното коло од турската Суперлига.

Арсенал изведе акција како од фудбалските учебници Озил ја украси со луда асистенција во голот

Арсенал изведе акција како од фудбалските учебници, Озил ја украси со луда асистенција во голот

пред 15 часа - Фудбал

Арсенал убедлив против Кристал Палас пред своја публика, домаќините посебно мотивирани на денешниот меч. Убедливата победа на Арсенал денес од 4-1 ја „зачини“ акцијата во голот за 4-0.

Преубав потег на Азар

Преубав потег на Азар

пред 15 часа - Фудбал

Убедливата победа на Челси остана во сенка на тоа што се случи по последниот судиски свиреж на тој меч. Бранителот на титулата во...

Затоа европските гиганти се тепаат за неговиот потпис Мајсторијата на Бејли во убедливата победа на Баер Леверкузен

Затоа европските гиганти се тепаат за неговиот потпис: Мајсторијата на Бејли во убедливата победа на Баер Леверкузен...

пред 16 часа - Фудбал

Бундеслигашот од Леверкузен сигурно добро ќе заработи од евентуална продажба на големиот фудбалски талент кој денес постигна, ни помалку, ни повеќе, туку гол со пета.

Акција од која боли глава Азар Батшуаји и Вилијан ги збудалеја дефанзивците на Брајтон

Акција од која боли глава: Азар, Батшуаји и Вилијан ги збудалеја дефанзивците на Брајтон

пред 20 часа - Фудбал

Челси за само шест минути си обезбеди пристојна предност на гостувањето кај Брајтон, а особено атрактивен беше вториот гол...

Хамес и Руди се судрија на тренингот на Баерн Минхен

Хамес и Руди се судрија на тренингот на Баерн Минхен

пред еден ден - Фудбал

Искри во редовите на германскиот првак. Германските медиуми пренесуваат дека имало искри на тренингот на Баерн Минхен, за што сведочат и фотографиите кои пристигнуваат од таму.

Кавани сака да си замине од ПСЖ Јувентус се јавува како прва опција за Уругваецот

Кавани сака да си замине од ПСЖ, Јувентус се јавува како прва опција за Уругваецот?

пред еден ден - Фудбал

Уругвајскиот напаѓач би можел повторно да се врати во Италија. Единсон Кавани повеќе не е среќен во францускиот тим, пренесуваат повеќе медиуми, тој наводно е на излезна врата од клубот од Париз.

Динамо Загреб ќе ја збогати клупската каса за 15 милиони евра со фудбалер кој навива за Хајдук

Динамо Загреб ќе ја збогати клупската каса за 15 милиони евра со фудбалер кој навива за Хајдук

пред еден ден - Фудбал

Нова бомбастична, за балкански услови, продажба на фудбалер од хрватскиот клуб. Динамо Загреб пред шест години го доби Никола...

Ван Перси се врати во Феенорд

Ван Перси се врати во Феенорд

пред еден ден - Фудбал

Холанѓанецот договори раскин на договорот со турскиот клуб и во понеделник ќе стави потпис на договорот со холандскиот првак.

1 2 3 4 5 6 7