20
Челси потроши над 120 милиони фунти на леви бекови откако Ешли Кол си замина во 2014

Челси потроши над 120 милиони фунти на леви бекови откако Ешли Кол си замина во 2014...

пред 3 часа - 24 фудбал - Фудбал

„Сините“ се на прагот да ангажираат нов лев бек, четврти откако Ешли Кол го напушти Стемфорд Бриџ во 2014 година Долги години, Ешли Кол беше главен на левата бековска позиција во Челси, и „Сините“ мака мачат откако Англичанецот си замина во 2014.

Жиру заминува од Арсенал но останува во Лондон

Жиру заминува од Арсенал, но останува во Лондон?

пред 3 часа - 24 фудбал - Фудбал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру е на излезна врата од Арсенал, но се погласни се шпекулациите дека нема да го промени и местото на живеење.

Ел Шарави ја покажа колекцијата на дресови има од Роналдо Меси Тоти Буфон

Ел Шарави ја покажа колекцијата на дресови, има од Роналдо, Меси, Тоти, Буфон...

пред 4 часа - 24 фудбал - Фудбал

Иако има само 24 години, Стефан Ел Шарави собрал убава колекција на дресови со која се пофали на социјалните мрежи. Напаѓачот...

Шкендија со косовски голман во квалификациите за Лига Европа

Шкендија со косовски голман во квалификациите за Лига Европа

пред 4 часа - Спорт365 - Фудбал

Погба со совет за Мбапе и Дембеле Во иднина мораат да бидат сериозни

Погба со совет за Мбапе и Дембеле: Во иднина мораат да бидат сериозни

пред 4 часа - Start.mk - Спорт

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, го искажа своето одушевување од двајцата талентирани француски фудбалери, Килиан Мбапе и Осман Дембеле.

Дилема во Јунајтед Кој отпаѓа од стартната постава по доаѓањето на Матиќ

Дилема во Јунајтед: Кој отпаѓа од стартната постава по доаѓањето на Матиќ?

пред 4 часа - Фаланга - Спорт

Српскиот репрезентативец Немања Матиќ најверојатно ќе биде второ летно засилување за Манчестер Јунајтед, но уште пред да стави потпис на договорот, почнаа анализите како би се снашол тој во својот нов клуб.

Вардар нема да биде носител на жрепката за ЛШ

Вардар нема да биде носител на жрепката за ЛШ

пред 4 часа - Актуелно24 - Ракомет

(ФОТО: СкопјеИнфо.мк) Ракометарите на Вардар се европски шампиони, но нема да бидат носители на ждрепката за фазата по групи за сезоната 2017/2018.

Еден Азар Демба Ба и уште неколку фудбалери инвестираат во клуб од Сан Диего

Еден Азар, Демба Ба и уште неколку фудбалери инвестираат во клуб од Сан Диего

пред 4 часа - 24 фудбал - Фудбал

Еден Азар, Демба Ба, Јохан Кабај и Муса Соу инвестираат во нов клуб од САД кој е лоциран во Сан Диего. Сан Диего од следната сезона ќе се натпреварува во НАСЛ, тоа е втора фудбалска лига по ранг во САД.

Погба со совет за Мбапе и Дембеле Во иднина мораат да бидат сериозни

Погба со совет за Мбапе и Дембеле: Во иднина мораат да бидат сериозни

пред 4 часа - Република - Фудбал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, го искажа своето одушевување од двајцата талентирани француски фудбалери, Килиан Мбапе и Осман Дембеле.

Челси на шопинг со 100 милиони евра

Челси на „шопинг“ со 100 милиони евра

пред 4 часа - Актуелно24 - Спорт

Англискиот шампион е пред ангажман на првите звучни имиња во овој летен преоден рок. Извори од „Стемфорд Бриџ“ тврдат дека синиот дрес идната сезона ќе го носат Тиему Бакајоко од Монако и бразилскиот репрезентативец од Јувентус, Алекс Сандро.

Семејството Дела Вале објави Фиорентина на продажба

Семејството Дела Вале објави: Фиорентина на продажба

пред 4 часа - Нова ТВ - Спорт

Двократниот италијански фудбалски клуб Фиорентина оди на продажба. Огласот го објави семејството Дела Вале во чија сопственост се „виолетовите“ од Фиренца од 2002 година.

На социјалните мрежи се појави слика од Алекс Сандро која ги збуни фудбалските фанови

На социјалните мрежи се појави слика од Алекс Сандро која ги збуни фудбалските фанови

пред 5 часа - 24 фудбал - Фудбал

Се чини дека се ближи официјализацијата на најавениот трансфер на Бразилецот Алекс Сандро, тој и дефинитивно ова лето си заминува од редовите на европскиот вицепрвак.

Дел Пјеро испали проектил како во најдобрите денови и не врати 10 години во минатото

Дел Пјеро испали проектил како во најдобрите денови и не врати 10 години во минатото

пред 5 часа - Дерби - Фудбал

Алесандро Дел Пјеро го најави своето присуство на ревијалниот меч во Гватемала по повод 81-годишнината од постоењето на клубот...

Ујпешт на слатки маки почнуваат да пристигнуваат понуди за Барди

Ујпешт на слатки маки, почнуваат да пристигнуваат понуди за Барди

пред 5 часа - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди на Европското првенство во Полска на широка сцена го покажа својот голем квалитет и го привлече вниманието кај повеќе екипи.

Ујпешт на слатни маки почнуваат да пристигнуваат понуди за Барди

Ујпешт на слатни маки, почнуваат да пристигнуваат понуди за Барди

пред 5 часа - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди на Европското првенство во Полска на широка сцена го покажа својот голем квалитет и го привлече вниманието кај повеќе екипи.

Супер тимови имаше и пред оној на Хјустон

Супер тимови имаше и пред оној на Хјустон

пред 5 часа - Sportmedia - Кошарка

Некогашниот голем играч во НБА и членот на „куќата на Славните" му порача на "Кралот Џејмс" дека и пред 1996 година постоеле јаки екипи.

Ферари не влегуваат во војна со Мерцедес

Ферари не влегуваат во „војна“ со Мерцедес

пред 5 часа - Sportmedia - Авто

Од Ферари велат дека не се заинтересирани да влегуваат во „војна на зборови" со ривалите Мерцедес по контроверзното Азербејџанско...

Квитова ќе го прескокне Истбурн

Квитова ќе го „прескокне“ Истбурн

пред 5 часа - Sportmedia - Спорт

Откако во неделата ја победи Ешли Барти за титула во Бирмингем, чешката двократна шампионка од Вимблдон, Петра Квитова реши...

Ливерпул е на пат повторно да го урне сопствениот рекорд овој пат за ѕвезда од Бундеслигата

Ливерпул е на пат повторно да го урне сопствениот рекорд, овој пат за ѕвезда од Бундеслигата

пред 5 часа - 24 фудбал - Фудбал

Јирген Клоп во Бундеслигата најде големо засилување за средниот ред во остварувањето на амбициите за следната сезона, премиерлигашот е на прагот да го урне сопствениот рекорд во однос на засилувањата.

Бертранд Траоре потпиша за Лион се поизвесно заминувањето на Лаказет

Бертранд Траоре потпиша за Лион, се поизвесно заминувањето на Лаказет

пред 5 часа - Start.mk - Спорт

Француски Лион денес го претстави својот нов фудбалер, поранешниот напаѓач на Челси, Бертранд Траоре кој изминатава сезона ја мина во Ајакс како позајмен фудбалер.

Кори Хигинс уште две години во ЦСКА Москва

Кори Хигинс уште две години во ЦСКА Москва

пред 5 часа - Екипа - Кошарка

ЦСКА Москва успешно ги финишираше преговорите со Кори Хигинс, денеска потпишувајќи нов двогодишен договор со американскиот кошаркар.

Бертранд Траоре потпиша за Лион се поизвесно заминувањето на Лаказет

Бертранд Траоре потпиша за Лион, се поизвесно заминувањето на Лаказет

пред 5 часа - Република - Фудбал

Француски Лион денес го претстави својот нов фудбалер, поранешниот напаѓач на Челси, Бертранд Траоре кој изминатава сезона ја мина во Ајакс како позајмен фудбалер.

Џомба Подготовките ќе бидат клучни за првата фаза од ЕП

Џомба: Подготовките ќе бидат клучни за првата фаза од ЕП

пред 5 часа - Дерби - Ракомет

Десното крило на ракометната репрезентација на Македонија, Гоце Георгиевски, става акцент на првиот дел од натпреварите по група во обидот да ја анализира ждрепката за европското ракометно првенство во Хрватска во јануари 2018 година.

Шкендија го промовираше новиот голман Авдиљи

Шкендија го промовираше новиот голман Авдиљи

пред 6 часа - Македонски Спорт - Фудбал

Шкендија и официјално го претстави своето ново засилување, косовскиот голман Илир Авдиљи Косовскиот голман е засилување на тимот пред мечот од квалификациите за Лигата на Европа во четврток, каде што ќе може да настапи.

Лион го купи Траоре од Челси и ја отвори излезната врата за Лаказет

Лион го купи Траоре од Челси и ја отвори излезната врата за Лаказет

пред 6 часа - 24 фудбал - Фудбал

Лион потпиша со офанзивниот фудбалер на Челси, Бертранд Траоре кој играше за Ајакс како позајмен фудбалер, тоа значи дека Лаказет ќе може да го напушти клубот.

Алегри Во право бев што го оставив Бонучи на трибините против Порто

Алегри: Во право бев што го оставив Бонучи на трибините против Порто

пред 6 часа - Дерби - Фудбал

Тренерот на Јувентус Макс Алегри по завршување на сезоната се наврати на клучните моменти и, меѓу другото, проговори за изоставувањето на Леонардо Бонучи од составот за дуелот со Порто во Лигата на шампиони.

Шкендија го официјализираше голманот Авдили

Шкендија го официјализираше голманот Авдили

пред 6 часа - Екипа - Фудбал

Шкендија вечерва го официјализираше трансферот на 27-годишниот голман Илир Авдили, кој доаѓа од Косово. Станува збор за чувар...

На Марез му се смачи од одолговлекувањето на Барселона Алжирецот веќе е со мислите во Лондон

На Марез му се смачи од одолговлекувањето на Барселона, Алжирецот веќе е со мислите во Лондон

пред 6 часа - 24 фудбал - Фудбал

Според информациите кои ги пренесува шпански „Спорт“ се вели дека на напаѓачот на Лестер, Ријад Марез му се смачило да ја чека Барселона во реализацијата на долго најавуваниот трансфер, тој сега има други приоритети.

Се крчка бомбастичен трансфер во Англија Мурињо го договори својот омилен играч од Челси

Се крчка бомбастичен трансфер во Англија: Мурињо го договори својот омилен играч од Челси

пред 6 часа - Дерби - Фудбал

EPA/ETIENNE LAURENT Жозе Мурињо беше оној кој одлучи да го врати Немања Матиќ од Бенфика и да биде лидер на средината на...

Барди во идеалниот тим на групната фаза на ЕП фудбал У 21

Барди во идеалниот тим на групната фаза на ЕП фудбал У-21

пред 6 часа - Локално - Спорт

Македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој беше стрелец на два гола за Македонија на Европското првенство за играчи до 21 година во Полска, според добиените оценки се најде во идеалниот тим од групната фаза.

Женска борба во туркање раце а потоа следуваше шок

Женска борба во туркање раце, а потоа следуваше шок!

пред 6 часа - Спорт365 - Спорт

Рамос би можел да биде инструктор за скокови во вода

Рамос би можел да биде инструктор за скокови во вода!

пред 6 часа - Спорт365 - Фудбал

Добриот рејтинг носи прв шешир Металург привилегиран пред ждрепката за ЛШ

Добриот рејтинг носи прв шешир: Металург привилегиран пред ждрепката за ЛШ!

пред 6 часа - Спорт365 - Ракомет

Јуве ја одби понудата на Челси за Алекс Сандро

Јуве ја одби понудата на Челси за Алекс Сандро

пред 6 часа - Sportmedia - Фудбал

Иако англиските медиуми најавуваа дека Бразилецот Алекс Сандро наскоро ќе стане најскапиот лев бек во историјата со трансферот...

Фудбалска глума на годината Му влезе со мајагери на противникот па се преправаше дека доби удар во глава

Фудбалска глума на годината: Му влезе со мајагери на противникот, па се преправаше дека доби удар во глава

пред 6 часа - Дерби - Фудбал

Фудбалските натпревари од Јужна Америка обично ни нудат спекткуларни погодоци и неверојатна атмосфера на трибините, но понекогаш и чудни ситуации кои тешко можат да се опишат со зборови.

Почна наддавањето И Херенвен во трката за Енис Барди

Почна наддавањето: И Херенвен во трката за Енис Барди!

пред 6 часа - Екипа - Фудбал

Почна очигледно лицитацијата меѓу европските клубови за ангажман на најдобриот македонски поединец на Европското првенство во Полска, Енис Барди.

Италијанските новинари не го поштедија Донарума во Полска и покрај утрешниот голем меч

Италијанските новинари не го поштедија Донарума во Полска и покрај утрешниот голем меч

пред 6 часа - 24 фудбал - Фудбал

Џиџо Донарума во фокусот на вниманието на турнирот во Полска за фудбалери до 21 година, запрашан од новинарите околу сагата со Милан, тој заобиколи конкретен одговор.

Немања Матиќ доаѓа на лекарски прегледи на Олд трафорд

Немања Матиќ доаѓа на лекарски прегледи на „Олд трафорд“

пред 7 часа - Екипа - Фудбал

Манчестер јунајтед го договори трансферот на српскиот интернационалец Немања Матиќ од редовите на Челси. Тој наредните денови треба да пристигне на медицински прегледи на „Олд трафорд“ и да потпише договор со „црвените ѓаволи“.

Ливерпул ќе мора да го собори бундеслигашкиот рекорд за да ја донесе ѕвездата на РБ Лајпциг на Енфилд

Ливерпул ќе мора да го собори бундеслигашкиот рекорд за да ја донесе ѕвездата на РБ Лајпциг на „Енфилд“

пред 7 часа - Дерби - Фудбал

Јирген Клоп сака на „Енфилд“ да ја донесе ѕвездата на РБ Лајпциг Наби Кејта и управата на Ливерпул изминативе неколку недели е во процес на преговори со германскиот клуб.

Ѓорческа против првиот носител во квалификациите на Вимблдон

Ѓорческа против првиот носител во квалификациите на Вимблдон

пред 7 часа - Канал 5 - Тенис

Ова може да се оцени како тежок ждреб од причина што Круниќ во 2015 година играше и во 3. коло на главниот турнир. Круниќ има 24 години и се наоѓа на 99.