притисни ентер »

Поради загадениот воздух прекинати квалификациите на Австралија Опен

Поради загадениот воздух прекинати квалификациите на Австралија Опен

Прво беше најавена пауза од три часа, по што сите натпревари ќе бидат одложени до утре. Квалитетот на воздухот во Австралија е многу лош поради чадот од пожарите што ја пустошат земјата. Во исто време, тенисерите Роџер Федерер и Шпанецот Рафаел Надал собраа околу 250.000 долари за време на ревијалниот натпревар во Мелбурн, со цел да се соберат средства

Надал и Федерер дадоа 250.000 долари, вкупно собрани 4 милиони

Надал и Федерер дадоа 250.000 долари, вкупно собрани 4 милиони

Рафаел Надал открива дека заедно со Роџер Федерер донирале комбинирани 250.000 австралиски долари за жртвите од пожарите во Австралија. Двајцата беа меѓу повеќето врвни тенисери и тенисерки кои учествуваа на егзибицискиот турнир „Рели фор рилиф“ на „Род Лејвер“ теренот на Мелбурн Парк. По играњето со Новак Ѓоковиќ, Серена Вилијамс и Коко Гоф, Надал

Надал и Федерер дадоа 250.000 долари, вкупно собрани 4 милиони

Надал и Федерер дадоа 250.000 долари, вкупно собрани 4 милиони

Рафаел Надал открива дека заедно со Роџер Федерер донирале комбинирани 250.000 австралиски долари за жртвите од пожарите во Австралија. Двајцата беа меѓу повеќето врвни тенисери и тенисерки кои учествуваа на егзибицискиот турнир „Рели фор рилиф“ на „Род Лејвер“ теренот на Мелбурн Парк. По играњето со Новак Ѓоковиќ, Серена Вилијамс и Коко Гоф, Надал