притисни ентер »

Прегазен пешак во Куманово

Прегазен пешак во Куманово

Вчера во 11.40 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Христијан Тодоровски Карпош“ и „Киро Фетак“ во Куманово патничко возило „шкода фабија“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.М.(20) од с.Матејче, општина Липково, удрило во пешакот М.К.(84) од Куманово. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил

Прегазен пешак во Куманово - итно однесен во болница

Прегазен пешак во Куманово - итно однесен во болница

Пешак се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил во Куманово. -Вчера во 11:40 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Христијан Тодоровски Карпош“ и „Киро Фетак“ во Куманово патничко возило „шкода фабија“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М.М. од село Матејче, општина Липково, удрило во

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 11:40 часот на крстосница од улиците „Христијан Тодоровски Карпош“ и „Киро Фетак“ во Куманово. Од МВР информираат дека автомобил „Шкода фабија“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од М.М.(20) од с.Матејче, општина Липково,