притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, велат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ , кое се однесуваше на прес конференцијата на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија Зоран Заев и СДСМ два дена бегаат од предлогот на

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека во иднина ќе биде аболициран

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека во иднина ќе биде аболициран

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. „Зоран Заев и СДСМ два дена бегаат од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски да се усвои законско решение луѓе кои биле аболицирани да не можат да се занимаваат

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска, реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ . „Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови, соопшти СДСМ. „Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот суд, како и зад целата незаконска аболиција на Иванов стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ од 2015 година па наваму тврди дека

СДСМ: Го спречивме ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Го спречивме ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците. Ги спречивме. Опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ кое е реакција на прес-конференцијата на пратеникот Антонио Милошоски. „Зоран Заев и СДСМ два дена бегаат од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски да се

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Реакција на прес конференција на Антонио Милошоски Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот суд, како и зад целата незаконска аболиција на Иванов стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ

Алијанса за Албанците и БЕСА против секаква аболиција

Алијанса за Албанците и БЕСА против секаква аболиција

36 Споделувања Share Tweet Алијанса за Албанците е против било каква аболиција и нема да дозволи во ниту еден момент со нивни гласови да се амнестираат лица кои треба да одговараат пред правните органи. „Ние го разгледуваме и имаме дилеми од аспект дали има право Уставниот суд да дебатира за закон кој целосно е повлечен. Не станува збор само за еден

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во кавга кој ја враќа аболицијата

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во кавга кој ја враќа аболицијата

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски попладнево на прес конференција во Собранието ја обвини владата дека седум дена ја замајува јавноста со измислена тема за враќањето на аболицијата. Целта на тоа, според него, била да се покријат владините неуспеси во економијата, во корупцијата, во правосудството, во животната средина, во здравството, а граѓаните

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска, се вели во соопштението на СДСМ. „Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш

БЕСА: Потребна е сериозна, темелна и квалитетна реформа во правосудниот систем

БЕСА: Потребна е сериозна, темелна и квалитетна реформа во правосудниот систем

Сведоци сме дека оваа влада дојде со ветување дека ќе го врати владеењето на правото, правдата ќе биде иста за сите, без оглед на етничката припадност, религијата, културата или било каква друга определеност. За жал, како што истекува мандатот на оваа влада, проблемите во правосудниот систем се продлабочуваат и наместо да се подобруват имаме само дополнителни

„Амнестија, клиничка смрт за судството“, Алијанса за Албанците и БЕСА против секаква аболиција

„Амнестија, клиничка смрт за судството“, Алијанса за Албанците и БЕСА против секаква аболиција

Алијанса за Албанците е против било каква аболиција и нема да дозволи во ниту еден момент со нивни гласови да се амнестираат лица кои треба да одговараат пред правните органи. Лидерот на АА, Зијадин Села, рече дека има дилеми во врска со член 11 на Законот за амнестија, дали постои како таков или не. „Ние го разгледуваме и имаме дилеми од аспект дали

СДСМ: ВМРO-ДПМНЕ да престане да ја брани аболицијата на Иванов и да штити криминалци

СДСМ: ВМРO-ДПМНЕ да престане да ја брани аболицијата на Иванов и да штити криминалци

ВМРО-ДПМНЕ да престане да брани криминалци. Јавноста знае дека зад срамната аболиција на Ѓорге Иванов стоеа и денеска се уште стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ . „Ниту тогаш ниту пак сега има правна можност да се даде такво помилување и обидот на Иванов за аболиција е незаконски и

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да брани криминалци

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да брани криминалци

ВМРО-ДПМНЕ да престане да брани криминалци. Јавноста знае дека зад срамната аболиција на Ѓорге Иванов стоеја и денеска се уште стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. Ниту тогаш ниту пак сега има правна можност да се даде такво помилување и обидот на Иванов за аболиција е незаконски и ништовен. Сите слободоумни граѓани, целата јавност, освен ВМРО-ДПМНЕ се

БЕСА: Потребна е сериозна, темелна и квалитетна реформа во правосудниот систем

БЕСА: Потребна е сериозна, темелна и квалитетна реформа во правосудниот систем

Сведоци сме дека оваа влада дојде со ветување дека ќе го врати владеењето на правото, правдата ќе биде иста за сите, без оглед на етничката припадност, религијата, културата или било каква друга определеност. За жал, како што истекува мандатот на оваа влада, проблемите во правосудниот систем се продлабочуваат и наместо да се подобруват имаме само дополнителни

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов

„Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска“, соопштуваат од СДСМ. „Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот суд, како и зад целата незаконска аболиција на Иванов стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ од 2015 година па наваму тврди дека одлуката на Иванов

СДСМ: ВМРO-ДПМНЕ да престане да ја брани аболицијата на Иванов и да штити криминалци

СДСМ: ВМРO-ДПМНЕ да престане да ја брани аболицијата на Иванов и да штити криминалци

Јавноста знае дека зад срамната аболиција на Ѓорге Иванов стоеа и денеска се уште стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. Ниту тогаш ниту пак сега има правна можност да се даде такво помилување и обидот на Иванов за аболиција е незаконски и ништовен. Сите слободоумни граѓани, целата јавност, освен ВМРО-ДПМНЕ се спротивставија на незаконската аболиција на Иванов