притисни ентер »

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат

Шевелев и Остроушко на поширокиот список на Украина за ЕП

Шевелев и Остроушко на поширокиот список на Украина за ЕП

Македонската ракометна репрезентација на претстојното Европско првенство е во група со Австрија , Украина и Чешка . Натпреварувањето нашата селекција го започнува на 10 јануари со средбата против Украина. Селекторот на оваа земја, Сергеј Бебешко, го објави прелиминарниот список од 28 играчи за првенството. На него се најде и поранешниот играч на ПСЖ

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат