притисни ентер »

Мбапе го постигна 100 гол во кариерата

Мбапе го постигна 100 гол во кариерата

Франција синоќа победи во Андор 4:0, во квалификациите за ЕУРО 2020, а напаѓачот Килијан Мбапе го постигна 100 гол во професионалната кариера. За да стигне до оваа бројка на Мбапе му беа потребни 180 натпревари. Ѕвездата на ПСЖ во јануари ја доби наградата на ФИФА за најдобра млад играч во светот, а минатото лето со Франција стана светски првак, до

Мбапе до новинарите: Ве молам, прекинете со тој Реал! (ВИДЕО)

Мбапе до новинарите: Ве молам, прекинете со тој Реал! (ВИДЕО)

Килијан Мбапе го постигна 100 гол во дресот на француската репрезентација против селекцијата на Андора во победата од 4:0. Веднаш после мечот новинарите ја искористија можноста дали одличниот играч на ПСЖ ќе направи голем трансфер во текот на летниот период. Француските медиуми пишуваат дека Мбапе не е задоволен во Париз и дека има намера наскоро да

Килијан Мбапе по натпреварот со Андора го прокоментира можниот трансфер во Реал Мадрид

Килијан Мбапе по натпреварот со Андора го прокоментира можниот трансфер во Реал Мадрид

Одличниот француски напаѓач и член на ПСЖ, Килијан Мбапе долго време се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид. Мбапе со сигурност ќе ја обележи историјата на модерниот фудбал затоа што со само 20 години веќе стигна до својот 100ти погодок во кариерата. По натпреварот против Андора, фудбалерот даде одговор на шпекулациите кои го поврзуваат

Генијалниот Мбапе направи нешто што не му успеало на никој претходно

Генијалниот Мбапе направи нешто што не му успеало на никој претходно

Килијан Мбапе е фудбалер кој го носи прекарот „новиот Пеле“ и има предиспозиции да стане еден од најголемите во историјата. Мбапе и вчера против Андора во натпреварот во кој Франција победи со 4:0 се запиша во листата на стрелци. Со голот против Андорците Мбапе влезе во историјата. На 30-тина метри од голот ја доби топката од Гризман и тргна кон голот

ВИДЕО: Фудбалерот на Андора се направи мангуп, Мбапе го „уби“ со поглед

ВИДЕО: Фудбалерот на Андора се направи мангуп, Мбапе го „уби“ со поглед

Франција ја совлада Андора со 4:0, а стрелец на водечкиот гол за „Триколорите“ беше Килијан Мбапе. Младиот офанзивец го постигна 100. гол во својата професионална кариера, сметајќи ги клупските и репрезентативните натпревари. За тој успех му беа потребни 180 натпревари. После натпреварот Мбапе се најде во искушение, но додека даваше изјава за „L’Equipe“

Мбапе стигна до 100 гола: На 20 години Меси беше трипати послаб, а Роналдо - петпати!

Мбапе стигна до 100 гола: На 20 години Меси беше трипати послаб, а Роналдо - петпати!

Фудбалскиот свет од поодамна трепери дека после заминувањето на Лионел Меси и Кристијано Роналдо во пензија, фудбалот ќе стане пресиромашен, но веќе очигледно допрва доаѓа времето на француската тинејџерска-ѕвезда Килијан Мбапе, зашто брзоногото крило веќе успеа да ги андмине двете најголеми светски суперѕвезди. Мбапе вчера даде гол во триумфот на

МБАПЕ ВЛЕЗЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ: Го постигна својот 100 гол во кариерата на само 20 години

МБАПЕ ВЛЕЗЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ: Го постигна својот 100 гол во кариерата на само 20 години

Францускиот „вундеркид“ Килијан Мбапе на вечерашниот мечот помеѓу Франција и Андора постигна гол во 11 минута од натпреварот, а токму овој гол,  младиот французин го запиша во историјата на фудбалот како најмлад играч кој успеал да постигне 100 погодоци во кариерата. Својот јубилеен 100-ти погодок, Килијан Мбапе го постигна на само 20 години и пет

ВИДЕО: Мбапе е посебен - на генијален начин го постигна СТОТИОТ гол во кариерата!

ВИДЕО: Мбапе е посебен - на генијален начин го постигна СТОТИОТ гол во кариерата!

Светскиот првак Франција брзо реагираше по поразот во Коња за време на викендот и на рутински начин славеше во Андора со 0-4. Дешамп му даде шанса на Бен Једер, но не експериментираше со тимот и настапија и Погба, Гризман и Мбапе. Супер-ѕвездата Килиан Мбапе ќе го памети натпреварот, бидејќи постигна прекрасен гол, негов стоти во професионалната кариера