притисни ентер »

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

По очајниот старт на Светското првенство за жени во Јапонија, Франција успеја да се врати во игра и со втората победа во групната фаза, денеска, над Германија 27:25 (14:12) да обезбеди пласман во продолжението. Во мечот кој беше од „животно“ значење за „триколорите“ на Мундијалот, Амандин Лејно и нејзините колешки влегоа сигурно и имаа константна резултатска

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

По очајниот старт на Светското првенство за жени во Јапонија, Франција успеја да се врати во игра и со втората победа во групната фаза, денеска, над Германија 27:25 (14:12) да обезбеди пласман во продолжението. Во мечот кој беше од „животно“ значење за „триколорите“ на Мундијалот, Амандин Лејно и нејзините колешки влегоа сигурно и имаа константна резултатска

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

Пино и Лејно и донесоа на Франција надеж за пласман во следната фаза на Мундијалот

По очајниот старт на Светското првенство за жени во Јапонија, Франција успеја да се врати во игра и со втората победа во групната фаза, денеска, над Германија 27:25 (14:12) да обезбеди пласман во продолжението. Во мечот кој беше од „животно“ значење за „триколорите“ на Мундијалот, Амандин Лејно и нејзините колешки влегоа сигурно и имаа константна резултатска

Франција може и против посилните, победени Германките на Мундијалот

Франција може и против посилните, победени Германките на Мундијалот

Ракометарките на Франција се радуваа на триумф против Германија со 27-25 на Мундијалот во Јапонија . По лошиот старт и изненадувањата со Јужна Кореа и Бразил , Франција врза две победи и во последното коло против Данска за два дена ќе го играат одлучувачкиот меч. Французинките на денешната средба беа во константна предност, но противникот не се откажуваше