притисни ентер »

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Од УХМР најавуваат дека следува период на стабилно и топло време, освен во сабота кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник се очекува температурата да биде во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица. До крајот на денот ќе преовладува сончево време со

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Од понеделник се очекува температурата да биде во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица. До крајот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималните температури ќе бидат во интервал од 27 до 34

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи М.Т. Пред 3 минути фото МИА До крајот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималните температури ќе бидат во интервал од 27 до 34 степени. УВ индексот ќе биде 8. Од УХМР најавуваат

Повторно невреме во Македонија: Најнови најави за времето

Повторно невреме во Македонија: Најнови најави за времето

Од УХМР најавуваат дека следува период на стабилно и топло време, освен во сабота кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник се очекува температурата да биде во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица. До крајот на денот ќе преовладува сончево време со

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура

Сончево време со северен ветер, УВ индексот 8

Сончево време со северен ветер, УВ индексот 8

Македонија главна страна Македонија Сончево време со северен ветер, УВ индексот 8 4 минути ago Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје и околинта

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура

Сончево со мала до умерена облачност и северен ветер

Сончево со мала до умерена облачност и северен ветер

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје и околинта ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната

Ред облаци, ред сонце: УХМР со прогноза какво време не очекува во наредните неколку дена

Ред облаци, ред сонце: УХМР со прогноза какво време не очекува во наредните неколку дена

| јули 22, 2021 Времето утре во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер, информираат од УХМР. – Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ=8. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура

Од сабота температури над 35 степени

Од сабота температури над 35 степени

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје и околинта ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната

Во недела нова промена на времето - УХМР предупредува

Во недела нова промена на времето - УХМР предупредува

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје и околинта ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната