притисни ентер »

Вардарци од денеска во Анталија

Вардарци од денеска во Анталија

– Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Анталија каде до 4 февруари ќе темпираат форма и ќе се воигруваат за пролетниот дел од македонското првенство. Под команда на тренерот Александар Васоски е сиот расположлив кадар, со исклучок на Никола Серафимов кој е пред трансфер во странство. Паралелно со тренинзите, „црвено-црните“ ќе одиграат и шест контролни

Вардарци од денеска во Анталија

Вардарци од денеска во Анталија

Вардарци од денеска во Анталија Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Анталија каде до 4 февруари ќе темпираат форма и ќе се воигруваат за пролетниот дел од македонското првенство. Под команда на тренерот Александар Васоски е сиот расположлив кадар, со исклучок на Никола Серафимов кој е пред трансфер во странство. Паралелно со тренинзите, „црвено-црните“

Фудбалерите на Вардар на подготовки во Анталија

Фудбалерите на Вардар на подготовки во Анталија

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Анталија каде до 4 февруари ќе темпираат форма и ќе се воигруваат за пролетниот дел од македонското првенство. Под команда на тренерот Александар Васоски е сиот расположлив кадар, со исклучок на Никола Серафимов кој е пред трансфер во странство. Паралелно со тренинзите, „црвено-црните“ ќе одиграат и шест контролни

Вардарци ги стартуваа подготовките во Анталија (ФОТО)

Вардарци ги стартуваа подготовките во Анталија (ФОТО)

Есенскиот шампион Вардар ги започна подготовките во Анталија, Турција, каде ќе остане до 4 февруари и ќе одигра шест контролни натпревари. Стартот на подготовките под палката на тренерот Александар Васовски во идеални услови го одработија првиот тренинг, а единствен кој недостасува е Никола Серафимов, кој кариерата ќе ја продолжи во српскиот Вождовац

Вардар се пресели во Анталија

Вардар се пресели во Анталија

Експедицијата на најторфејниот македонски фудбалски клуб и есенски лидер Вардар се преселија во Анталија каде до 4 февруари ќе темпираат форма и ќе се воигруваат за пролетниот дел од сезоната. Под команда на тренерот Александар Васоски е сиот расположлив кадар, со исклучок на Никола Серафимов кој е пред трансфер во странство. Паралелно со тренинзите,

Вардар ги започна подготовките во Анталија

Вардар ги започна подготовките во Анталија

Лидерот во првата македонска лига, тимот на Вардар ги започна подготовките во Анталија (Турција) кои ќе траат до почетокот на февруари. „Црвено-црните“ до 4 февруари ќе бидат во Турција и во овој период ќе одиграа шест пријателски средби и тоа против Хајдук (Хрватска), Динамо Киев (Украина), Бачка Топола (Србија), Црвена Звезда (Србија), Борац Бања

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Најтрофејниот македонски тим почна со тренинзи во Анталија, откако вчера пристигна во познатиот турски туристички центар. Вардаровите играчи се сместени во хотелскот комплекс „Миракл“. Веќе од 20. јануари е закажана и првата контролна средба против Хајдук. На подготовките не отпатува Никола Серафимов кој изненадувачки се реши да си замине, и кариерата

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Најтрофејниот македонски тим почна со тренинзи во Анталија, откако вчера пристигна во познатиот турски туристички центар. Вардаровите играчи се сместени во хотелскот комплекс „Миракл“. Веќе од 20. јануари е закажана и првата контролна средба против Хајдук. На подготовките не отпатува Никола Серафимов кој изненадувачки се реши да си замине, и кариерата

Вардарци ја започнаа „мисијата“ Анталија, по четири дена тренинзи ги чека првиот „тест“

Вардарци ја започнаа „мисијата“ Анталија, по четири дена тренинзи ги чека првиот „тест“

Откако вчера се стационира на турско тло, експедицијата на Вардар денес го одработи првиот тренинг во Анталија, каде ќе ја темпира формата за претстојните предизвици во домашниот шампионат. Тренерот Александар Васоски утрово ги подели првите совети и одработи полесен тренинг со своите пулени. „Црвено-црните“ во турскиот спортски центар ќе престојува

ФОТОГАЛЕРИЈА: Васоски ги построи „црвено-црните“

ФОТОГАЛЕРИЈА: Васоски ги построи „црвено-црните“

Фудбалерите на Вардар денеска го одржаа првиот тренинг по пристигнувањето во Анталија, каде наредните две седмици „црвено-црните“ ќе одиграат шест пријателски натпревари кои ќе служат како подготовка за пролетниот дел од сезоната. Експедицијата на Вардар вчера пристигна во Анталија, а веќе утринава тренерот Васоски ја имаше првата прозивка. Вардар

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Вардарци тргнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Најтрофејниот македонски тим почна со тренинзи во Анталија, откако вчера пристигна во познатиот турски туристички центар. Вардаровите играчи се сместени во хотелскот комплекс „Миракл“. Веќе од 20. јануари е закажана и првата контролна средба против Хајдук. На подготовките не отпатува Никола Серафимов кој изненадувачки се реши да си замине, и кариерата

Вардар почна со подготовките во Анаталија (ФОТО)

Вардар почна со подготовките во Анаталија (ФОТО)

Фудбалерите на Вардар го одржаа првиот тренинг за време на зимските подготовки во Анталија, Турција. Вардар ќе се подготвува во овој град до 4 февруари за вториот дел од сезоната во обид да го задржи првото место и да ја врати титулата во Скопје. „Црвено-црните“ имаат договорено дури шест контролни натпревари во Анталија, а првиот го играат против

Од Вардар децата си одат за беспари, а Партизан за свој бисер одбива ѝ – 15 милиони евра!?

Од Вардар децата си одат за беспари, а Партизан за свој бисер одбива ѝ – 15 милиони евра!?

Младинскиот македонски репрезентативец Никола Серафимов е последен во низата на вардарови деца кои практично за беспари си заминуваат од најтрофејниот македонски клуб, користејќи го моментот на негрижа на управата и раководството на црвено-црните, кои поради проблемите со финансиите никако не успеваат и ситните плати на младите фудбалери да ги подмират

Вардаровите фудбалери летнаа за Анталија

Вардаровите фудбалери летнаа за Анталија

Лидерот во македонското фудбалско првенство денеска летна кон Анталија каде ќе биде на зимски подготовки. Фудбалерите на Вардар заедно со стручниот штаб утринава од скопскиот аеродром полета кон Анталија, Турција. Таму вардарци ќе останат до 4 февруари и покрај тренинзите ќе одиграат и шест пријателски натпревари кои се веќе закажани. Тренерот Александар

Вардарци во Анталија ќе престојуваат во спектакуларен хотел (ФОТО)

Вардарци во Анталија ќе престојуваат во спектакуларен хотел (ФОТО)

Денес Вардар отпатува на подготовките во Анталија каде што ќе одиграат неколку пријателски натпревари. Од 15.01 до 25.01, Вардарци ќе отседнат во „Miracle hotel”, а од 25.01 до 04.02 црвено-црните ќе бидат сместени во „Titanic beach hotel“. Хотелот „Miracle“ изгледа навистина спектакуларно. Коментари Advertisements

Вардар без фудбалерот кој ветуваше отпатува за Анталија!

Вардар без фудбалерот кој ветуваше отпатува за Анталија!

Утрово тимот на Вардар отпатува за Анталија каде што ќе одигра неколку подготвителни натпревари. Играчите на Вардар ќе бидат сместени во „Miracle Hotel“ од денес до 25.01. Потоа фудбалерите ќе бидат преместени во „Titanic beach hotel“. Она што може да се забележи е дека на подготовките на Вардар не отпатува младиот талент Никола Серафимов кој ќе ги

Потврда на најавеното заминување: Вардар без талентираниот Серафимов отпатува во Анталија!

Потврда на најавеното заминување: Вардар без талентираниот Серафимов отпатува во Анталија!

Лидерот на табелата по есенскиот дел во фудбалската Прва лига, екипата на Вардар, утринава замина на подготовки во Анталија, каде што ќе остане до 4 февруари и каде што ќе одигра шест меѓународни пријателски средби. Меѓу фудбалерите кои заминаа во Турција го немаше талентираниот Никола Серафимов, што е своевидна потврда на нашите вчерашни пишување