Србиновски: Гостивар е ослабен годинава, но цел останува Суперлигата

Утре со дерби дуелот меѓу МЗТ Скопје и Гостивар продолжува кошаркарскиот шампионат на Македонија. Марјан Србиновски ја препушта улогата на фаворит кај шампионот, а за играчкиот кадар пролетва вели дека гостиварчани не се посилни од есента. „Во новата сезона влегуваме ослабени. Го ослободивме од понатамошните обврски Вучковиќ, па сега сме во потрага