притисни ентер »

Како ви се допаѓа новата фризура на Никол Шерцингер?

Како ви се допаѓа новата фризура на Никол Шерцингер?

Препознатлива по својата долга црна коса, популарната пејачка Никол Шерцингер ги изненади сите кога на доделувањето на модните награди во Лондон се појави со нова фризура. Имено, изгледа дека ни таа не успеа да му одолее на новиот тренд кога станува збор за фризурите, па одлучи да се потстрижи во боб-фризура. А како изгледаше на црвениот килим, погледнете

Несвесно правите 4 катастрофални грешки со вашата коса поради кои изгледате постаро

Несвесно правите 4 катастрофални грешки со вашата коса поради кои изгледате постаро

Стареењето е сосема природно и нормално, но многу од жените несвено прават одредени грешки со фризурата поради кои изгледаат постаро. Предолга коса Сите жени сакаат долга коса, но во одреден период од животот таа фризура едноставно не стои убаво. Всушност изгледа неуредно, бидејќи косата е кршлива. Од друга страна ако негувата коса до рамена, долг

Несвесно ги правите овие 4 катастрофални грешки со косата: Затоа изгледате постаро одошто сте!

Несвесно ги правите овие 4 катастрофални грешки со косата: Затоа изгледате постаро одошто сте!

Стареењето е сосема природно и нормално, но многу жени несвесно прават одредени грешки со фризурата поради што изгледаат постаро одошто навистина се. Без разлика колку редовно одите на фризер и ја негувате косата, некогаш несвесно правите грешки со фризурата што ја оштетуваат косата. Предолга коса Сите жени сакаат долга коса, но на одредена возраст,