притисни ентер »

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Триесет и шестгодишен кумановец е полесно повреден при судар на две возила марка БМВ на автопатот Тетово-Скопје. Двете возила по сударот излетале од патот кај таканаречениот Требошки натпатник околу 10:30 часот. -При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36), кој е од Куманово. Тој бил однесен во Тетовската клиничка болница,

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

На патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно

Кумановец полесно повреден при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Кумановец полесно повреден при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Триесет и шестгодишен кумановец е полесно повреден при судар на две возила марка БМВ на автопатот Тетово-Скопје. Двете возила по сударот излетале од патот кај таканаречениот Требошки натпатник околу 10:30 часот. -При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36), кој е од Куманово. Тој бил однесен во Тетовската клиничка болница,

Кумановец полесно повреден при судар на два автомобила на автопатот Тетово-Скопје

Кумановец полесно повреден при судар на два автомобила на автопатот Тетово-Скопје

Триесет и шестгодишен кумановец е полесно повреден при судар на две возила марка БМВ на автопатот Тетово-Скопје. Двете возила по сударот излетале од патот кај таканаречениот Требошки натпатник околу 10:30 часот. -При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36), кој е од Куманово. Тој бил однесен во Тетовската клиничка болница,

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен (ФОТО)

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен (ФОТО)

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје, за Плусинфо потврдија од МВР. Се работи за судир на две возила од кои едното тетовско БМВ, а другото со косовски регистарски ознаки. Во тек е увидот на лице место.

(ФОТО) Два автомобила излетаа од автопатот Тетово – Скопје

(ФОТО) Два автомобила излетаа од автопатот Тетово – Скопје

(ФОТО) Два автомобила излетаа од автопатот Тетово – Скопје Два автомобила, марка „бмв“ денеска излетаа од патот Тетово – Скопје и се најдоа во ендекот покрај коловозот, објави АлсатМ. Причината за несреќата сѐ уште се истражува, но за среќа нема жртви и потешко повредени лица.

(ФОТО) СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Врие Брза помош и пожарни

(ФОТО) СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Врие Брза помош и пожарни

Тешка несреќа се случи утринава во Македонија кога автомобил со кој се превезувале две лица, се превртел на патот Тетово-Скопје. Се работи за автомобил Југо, а несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово, пренесе Либертас. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Две возила БМВ се искршија на патот Тетово-Скопје – Има повредени

Две возила БМВ се искршија на патот Тетово-Скопје – Има повредени

Две возила БМВ се искршија на патот Тетово-Скопје – Има повредени Триесет и шестгодишен кумановец е полесно повреден при судар на две возила марка БМВ на автопатот Тетово-Скопје. Двете возила по сударот излетале од патот кај таканаречениот Требошки натпатник околу 10:30 часот. -При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36),

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце (ФОТО)

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце (ФОТО)

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце, колона возила долга околу два километра, се чека повеќе од еден час. Граѓани од лице место говорат дека е гужва поради продолжениот викенд. Сообраќајката е веднаш по тунелот кон границата со Косово. Засега нема информации од МВР.

ФОТО: Несреќа на Скопје-Блаце - Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

ФОТО: Несреќа на Скопје-Блаце - Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце (ФОТО)

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце (ФОТО)

Граѓани им помагале на повредените додека да пристигнат екипите од Брза помош. Тешка собраќајна несреќе, се случило на патот Скопје-Блаце, веднаш по тунелот кој води кон Косово, јавува весникот Коха . Пред половина час, две возила БМВ со тетовски регистарски таблички и рено клио со косовски таблички се судриле, а има и повредени. Граѓани им помагале

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

-При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36), кој е од Куманово. Тој бил однесен во Тетовската клиничка болница, каде по пружената помош е пуштен дома, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово. Второто возило марка БМВ го управувал Б.М (25) од тетовски Челопек, кој поминал без повреди. Полицијата изврши увид на

Директен судир на патот Скопје – Блаце

Директен судир на патот Скопје – Блаце

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени (ФОТО)

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени (ФОТО)

Две лица се повредени кога изутринава автомобилот со кој се превезувале, од засега непознати причини, излетал и се превртел покрај автопатот Тетово-Гостивар јавува Алсат . Несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

(Фото) Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

(Фото) Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно удрил

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени (ФОТО)

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени (ФОТО)

Две лица се повредени кога изутринава автомобилот со кој се превезувале, од засега непознати причини, излетал и се превртел покрај автопатот Тетово-Гостивар јавува Алсат . Несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово - Скопје

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово - Скопје

Тешка несреќа се случи утринава во Македонија кога автомобил со кој се превезувале две лица, се превртел на патот Тетово-Скопје. Се работи за автомобил Југо, а несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово, пренесе Либертас. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата