притисни ентер »

40 возачи казнети за брзо возење

40 возачи казнети за брзо возење

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно четири сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со тешки телесни повреди, две со лесни телесни повреди и една со материјална штета. Во сообраќајните незгоди едно лице се здобило со тешки телесни повреди и три лица се здобиле со лесни телесни

40 возачи казнети за брзо возење

40 возачи казнети за брзо возење

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно четири сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со тешки телесни повреди, две со лесни телесни повреди и една со материјална штета. Во сообраќајните незгоди едно лице се здобило со тешки телесни повреди и три лица се здобиле со лесни телесни

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец е повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 15 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп. Во сообраќ ајката учествувале возило „пежо“ со француски национални ознаки, управувано од А.Б.(25) oд Франција и  „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.И.(41) од с.Бузалково, Велешко. Во незгодата со тешки

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец е повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 15 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп. Во сообраќ ајката учествувале возило „пежо“ со француски национални ознаки, управувано од А.Б.(25) oд Франција и  „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.И.(41) од с.Бузалково, Велешко. Во незгодата со тешки

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа во Скопје. Според полицијата, вчера во 18.20 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје се судриле  „хонда цивик“ со скопски регистарски таблици, управувано од Х.К. (19) од Скопје и патничко возило „југо“ со скопски регистарски таблици, управувано од З.М.(69) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа во Скопје. Според полицијата, вчера во 18.20 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје се судриле  „хонда цивик“ со скопски регистарски таблици, управувано од Х.К. (19) од Скопје и патничко возило „југо“ со скопски регистарски таблици, управувано од З.М.(69) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец повреден на патот Градско – Прилеп

Велешанец е повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 15 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп. Во сообраќ ајката учествувале возило „пежо“ со француски национални ознаки, управувано од А.Б.(25) oд Франција и  „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.И.(41) од с.Бузалково, Велешко. Во незгодата со тешки

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа во Скопје. Според полицијата, вчера во 18.20 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје се судриле  „хонда цивик“ со скопски регистарски таблици, управувано од Х.К. (19) од Скопје и патничко возило „југо“ со скопски регистарски таблици, управувано од З.М.(69) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди

Сообраќајка на „Борис Трајковски“: Две лица со Брза Помош пренесени на Клиника

Сообраќајка на „Борис Трајковски“: Две лица со Брза Помош пренесени на Клиника

Сообраќајка на „Борис Трајковски“: Две лица со Брза Помош пренесени на Клиника На булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје вчера во 18:20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Хонда Цивик“ со скопски регистарски таблици, управувано од Х.К. (19) од Скопје и патничко возило „Југо“ со скопски регистарски таблици, управувано од З.М

Жител на Бузалково тешко повреден во сообраќајка кај Росоман

Жител на Бузалково тешко повреден во сообраќајка кај Росоман

Четириесет и едногодишниот С.И., жител на велешкото село Бузалково е тешко повреден во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случила кај Росоман, потврди денеска за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на магистралниот пат Градско – Прилеп, помеѓу патнички автомобил марка „пежо“ со француски регистарски