притисни ентер »

Војвотките Кејт и Меган се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Војвотките Кејт и Меган се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Сопругите на принцовите Вилијам и Хари, Кејт и Меган го следеа женското финале на „Вимблдон“. Војвотките на Кембриџ и Сасекс беа во одлично расположение, често се смееја и разменуваа коментари за случувањата на тениските терени. Двете беа придружени од сестрата на Кејт – Пипа Мидлтон. Финалето го играа Серена Вилијамс и Симона Халеп. Серена е многу

(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите  што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

Се чини дека Меган Маркл многу сака тенис. На Ваимблдон дошла со Кејт Мидлтон и двете војвотки блескале од задоволство. Меган Маркл облекла опуштена комбинација од интересно макси здолниште и бела кошула. Кејт Мидлтон се одлучила за едноставен зелен фустан со златни копчиња и била чиста спротивност на она што го избрала Меган. За жал, задоволството

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Сопругите на принцовите Вилијам и Хари, Кејт и Меган го следеа женското финале на „Вимблдон“. Војвотките на Кембриџ и Сасекс беа во одлично расположение, често се смееја и разменуваа коментари за случувањата на тениските терени. Двете беа придружени од сестрата на Кејт – Пипа Мидлтон. Финалето го играа Серена Вилијамс и Симона Халеп. Серена е многу

Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019

Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019

По ланското неочекувано појавување на Меган и Кејт на Вимблдон, изгледа оваа женска дружба на трибините ќе премине во кралска традиција. И оваа година Меган и Кејт се појавија на финалето на Вимблдон да ја бодрат Серена Вилијамс, стилизирани перфектно од глава до пети. --> Меган носеше бела кошула и плисирано здолниште, без притоа да го прекрши дрес-кодот

Серена Вилијамс застана во одбрана на Меган Маркл: „Ми е гајле за вашите коментари“

Серена Вилијамс застана во одбрана на Меган Маркл: „Ми е гајле за вашите коментари“

Дел од братинската јавност често ја критикува Меган Маркл, сопругата на принцот Хари. Британскиот ТВ водител, Пирс Морган најжестоко ја искритикува истакнувјаќи дека престане да „цмиздари“. Некогашната американска актерка, која поради свадбата со британскиот принц ја прекина кариера, сака да гледа тенис, но најчесто поради нејзината пријателка  Серена

Фото: Снаите  Кејт и Меган со бебињата на поло

Фото: Снаите Кејт и Меган со бебињата на поло

Но, денеска поради семејни обврски ги прескокнаа мечевите на тенискиот Грем слем. Кејт и Меган им беа поддршка на своите мажи принцовите Вилијам и Хари кој играа поло. Војвотките Кејт и Меган  на поло натпреварот беа во друштво на децата.

Како Кејт Мидлтон одржува добра форма?

Како Кејт Мидлтон одржува добра форма?

Војвотката на Кембриџ, Кетрин е јавна личност која е важно да изгледа што е можно подобро. Како жената на принцот Вилијам и мајка на три деца ја одржува својата одлична форма и сјајна кожа? Одговорот е малку веројатно да изненади некој – со здрава исхрана. Иако принцот Вилијам се пошегува дека кулинарските вештини на неговата сопруга се причината што